تشکیل ستاد تعیین تکلیف اراضی «ولی آباد» و «صالح آباد» اراک

اراک - رئیس شورای شهر اراک از تشکیل ستادی برای تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد متشکل از شهرداری و شورای شهر، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری خبر داد.

سید وحید میرنظامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکلات اراضی ولی آباد و صالح آباد اظهار کرد: اراضی ولی آباد و صالح آباد از دهه ۷۰ دچار مشکل هستند و این مشکلات بخشی از آن به خاطر این است که بخشی از زمین‌های این اراضی در مالکیت دولت و شهرداری است ولی به دلیل اینکه عده‌ای افراد سودجو این زمین‌ها را به افراد به فروش رسانند، هم اکنون این زمین‌ها که در آن ساخت و ساز صورت گرفته، غیر مجاز بوده و برای مالکین آن مشکلاتی را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: از طرفی اراضی ولی آباد و صالح آباد خارج از محدوده شهری شهر اراک است و بر اساس قانون ساخت و ساز و خدمت رسانی به مناطق خارج از محدوده شهری غیرمجاز و غیرقانونی است و همین امر باعث شده که مشکلات عدیده ای با مالکین این اراضی به وجود آید.

رئیس شورای شهر اراک تصریح کرد: این مشکلات از دهه ۷۰ برای اراضی ولی آباد و صالح آباد وجود داشته است و فصل الخطاب رفع این مشکلات ورود دستگاه قضا و دادستانی به این پرونده و صدور حکم نهایی است ولی تاکنون نه دستگاه قضا، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری مرکزی در این حوزه ورود نداشته‌اند و همین امر باعث افزایش نارضایتی ساکنین این اراضی شده است.

میرنظامی گفت: با توجه به اینکه شورای ششم رویکردش محله محور و مردمی است، پرونده تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد را در کمیسیون تخصصی بارها مورد بررسی قرار داد و در صحن علنی شورا برای تصمیم نهایی نتیجه این کمیسیون برای اراضی مورد بررسی قرار گرفت.

وی در پایان بیان کرد: در صحن علنی شورای شهر اراک مقرر شد ستاد تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد متشکل از شهرداری و شورای شهر اراک، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری مرکزی تشکیل و در این ستاد برای این اراضی تصمیم گیری نهایی شود.

کد خبر 5364619

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =