مناسب‌سازی فضاهای شهری اردبیل با تهیه پروتکل‌های فنی برای معلولان

اردبیل-استاندار اردبیل بر مناسب سازی فضاهای شهری برای رفت و آمد مناسب معلولان با تهیه پروتکل‌های فنی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحامد عاملی ظهر یکشنبه در نشست با جمعی از معلولان به مناسبت روز جهانی معلولان اظهار کرد: سرمایه اصلی هر جامعه نیروی انسانی آن است و ما اعتقاد راسخ به اینکه معلولیت محدودیت نیست در راستای رفع موانع موجود در مسائل و مشکلات جامعه معلولان برنامه‌های جامعی را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه دولت‌ها خود را ملزم به استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای جامعه معلولان کرده اند، خاطرنشان کرد: انسان‌های خلاق با ایده خاص می‌توانند یک جامعه را نجات دهند و رشد و توسعه جامعه با آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی امکان پذیر است و در این میان جامعه معلولان بدون محدودیت و ممنوعیت در کنار سایر اقشار به پویایی جامعه کمک کنند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با تاکید بر اینکه برای توانمند سازی معلولان باید از دوران کودکی با بهره گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های متولی اقدام کنیم، افزود: هر چه سن اقدام برای توانمندسازی معلولان پایین باشد به همان میزان موفقیت در رشد این قشر بیشتر است تا شاهد شکوفایی بروز خلاقیت آنها در دوران بزرگسالی شویم.

عاملی با اشاره به اینکه در راستای تدوین طرح و برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دوران کودکی معلولان شناسایی شود، تصریح کرد: تأمین اعتبار برای ساماندهی امور معلولان باید در دستور کار قرار گیرد تا با توان بخشی آنها در ارتقای وضعیت جامعه مؤثر باشیم.

وی بر مناسب سازی فضا برای تردد و زندگی راحت معلولان تاکید کرد و افزود: با هماهنگی و همکاری سازمان‌های مربوطه یک پروتکل فنی تهیه می‌شود تا با حضور نمایندگان شهرداری، سازمان نظام مهندسی، راهنمایی و رانندگی و بهزیستی طبق ضوابط تدوین شده تصمیم گیری شود تا در آینده همه پروژه‌های عمرانی و ساختمانی طبق این پروتکل‌ها عمل کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مشکلات مطرح شده در این جلسه به جد پیگیری می‌شود، گفت: باید بحث مصرف گاز و نحوه محاسبه قبوض مربوط به معلولین، مشکلات حوزه ورزش و هییت های ورزشی با حضور مدیران مربوطه مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرد.

عاملی با اشاره به اینکه بحث اشتغال در استان یک دغدغه اصلی تبدیل شده است، بیان کرد: اشتغال حوزه جامعه معلولین نیز باید پیگیری شود و کار در ادارات، خانه، کارخانه‌ها که متناسب با وضعیت جسمانی آنها باشد پیگیری خواهد شد.

وی افزود: با برگزاری دوره‌های آموزشی و بهره برداری از ایده‌های کسب و کار و اساتید کار آفرین برنامه ریزی کنیم و در جلسات آتی بحث‌ها با ایده‌های نو و عملیاتی تداوم می‌یابد.

کد خبر 5368243

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =