هجمه ها علیه مقاومت در لبنان و منطقه توسط آمریکا مدیریت می شود

«شیخ نعیم قاسم» در سخنانی گفت که مدیریت هجمه ها علیه مقاومت در لبنان و منطقه از سوی آمریکا صورت می گیرد و برخی ایادی آمریکایی ها هم در این امر مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به هجمه های سازمان یافته علیه حزب الله و متحدانش و مقاومت در لبنان و منطقه، تاکید کرد که این هجمه از سوی آمریکا مدیریت می شود.

«شیخ نعیم قاسم» همچنین افزود که برخی از ایادی آمریکا و نیز جریان ۱۴ مارس در لبنان و برخی گروه های جامعه مدنی که توسط سفارت آمریکا در لبنان مدیریت می شوند، در این هجمه مشارکت دارند.

معاون دبیرکل حزب الله در سخنانی در مراسم تجمع علمای مسلمان با بیان اینکه این هجمه ها علیه حزب الله، مقاومت و سلاح آنها صورت می گیرد، تصریح کرد: لبنانی که ما می خواهیم لبنانی است که از سیطره اشغالگران آزاد است و تبعیت از کسی را نمی پذیرد و توسط مثلث ارتش، ملت و مقاومت حفاظت می شود و در مقابل اسرائیل از توازن بازدارندگی بهره مند است.

شیخ نعیم قاسم افزود: کسی که با جنگ های داخلی و ارتکاب جنایات لبنان را نابود کرده حق ندارد حرف از ترسیم آینده لبنان بزند و ادعای نمایندگی از لبنان را بکند. کسی که اسرائیل را بر گروه مقاومت و مجاهدان در لبنان ترجیح می دهد نمی تواند در راس قرار بگیرد.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: اگر سلاح حزب الله، گروه های مقاومت و توازن بازدارندگی در لبنان نبود آیا لبنان می توانست از سال ۲۰۰۶ تا کنون در امنیت باشد؟ به هیچ وجه، ممکن بود اسرائیل بار دیگر لبنان را اشغال کند و طرح های خود را عملی نماید. اگر اسرائیل لبنان را ضعیف و ناتوان در مقاومت می دید بخش هایی از آن را می گرفت اما وقتی لبنان با مقاومت، ارتش و ملت خود قدرتمند است جرات نمی کند دست به این کار بزند و پیش از هر اقدامی هزار جور حساب و کتاب می کند.

شیخ نعیم قاسم درباره توافق هسته ای ایران هم گفت: ایران واضح می گوید که خواستار احیای این توافق همانند سال ۲۰۱۵ است و تمام تحریم هایی که تا کنون اعمال شده است باید لغو گردد. ایران چیزی جدیدی نخواسته است و خواهان احیای توافق است. اما آمریکا و اروپایی ها می خواهند از بازگشت به توافق سر باز زنند تا همچنان اهرم فشاری بر ایران داشته باشند. ایران امتیازی به آنها نخواهد داد و بودجه خود را بر اساس اینکه توافقی وجود ندارد، تدوین کرده است.

کد خبر 5375809

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =