بصیرت‌افزایی، توطئه‌ها را خنثی می‌کند/ سران فتنه متنبه نشده‌اند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متنبه شدن کسانی که سردمداران فتنه بودند و اهداف خاصی را دنبال می‌کردند و قصد ضربه زدن به نظام را داشتند، احتمال ضعیفی دارد.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دوازدهمین سالگرد حماسه ۹ دی، با تاکید بر اینکه دشمن تا زمانی‌که بر مواضع خود باقی بمانیم دست از سر ما برنخواهد داشت، گفت: تا وقتی که ما بر مواضع خود تحکیم بورزیم، دشمن همواره در کمین است تا ما را تضعیف کند، مواضع ما را تخریب کند و به انقلاب لطمه‌ای بزند.

وی افزود: دشمن طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی دارد. جنگ، نفوذ، تحریم، دامن زدن به فساد در جامعه، جوسازی، شایعه‌پراکنی، شکستن روحیه مردم و خاموش کردن چراغ امید مردم از برنامه‌هایی است که دشمنان در تمام این سال‌ها در دست داشته‌اند و پس از این هم به آنها ادامه خواهند داد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه جامعه ما باید هوشمند باشد، اظهار کرد: باید بتوانیم این طرح و برنامه‌ها را کشف و با آنها برخورد کنیم؛ باید قادر باشیم پادزهر این دسیسه‌ها را فراهم کرده تا به موقع آنها را خنثی کنیم.

تقوی تصریح کرد: البته بعضاً عده‌ای غافل هستند و از اصل ماجرا و حقایق بی‌خبر مانده‌اند. آنها نیاز به اطلاع‌رسانی دارند و طبق فرموده مقام معظم رهبری باید بصیرت خود را افزایش دهند. روز ۹ دی هم به همین علت روز بصیرت نام‌گذاری شده است، اینکه بتوانیم افرادی که احیاناً دچار غفلت شده باشند، به مسیر درست بازگردانیم همان بصیرت‌افزایی است که باید همواره بر این موضوع طبق سفارش رهبر انقلاب تاکید داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بصیرت‌افزایی، توطئه دشمنان را خنثی می‌کند، ادامه داد: ممکن است کسانی که فریب خورده باشند و تحت تاثیر شایعات قرار گرفته باشند، متنبه شوند. اما متنبه شدن کسانی که سردمداران فتنه بودند و اهداف خاصی را دنبال می‌کردند و قصد ضربه زدن به نظام را داشتند، احتمال ضعیفی دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره شعارهای سران فتنه ۸۸ گفت: شعارهایی که داده می‌شد بر احساسات مردم تکیه داشت و تلاش می‌کرد تا مشکلات را بزرگنمایی کند. البته ما مشکلاتی داریم ولی تلاش آنها، به بازی گرفتن احساسات مردم و برانگیختن هیجانات آنها بود.

تقوی تاکید کرد: این موج سواری بر افکار مردم حتماً می‌تواند در نتایج اثرگذار باشد. چاره این است که مسئولین مشکلات را حل کنند یا اگر مشکلی در حال حاضر حل‌نشدنی است، مردم را در جریان شرایط بگذارند و آنها را نسبت به وضع موجود توجیه کنند.

وی افزود: مردم کشور اگر در جریان شرایط و کارها قرار بگیرند، خیلی هوشمند و آگاهانه عمل خواهند کرد و می‌توانند سد محکمی در برابر توطئه‌های دشمنان باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: جریان اصلاح‌طلب و مدافعان فتنه ۸۸ مسیری را در جهت دوقطبی کردن جامعه پیش گرفتند؛ اما دارو و درمان همه این موضوعات طبق فرموده مقام معظم رهبری بصیرت و بصیرت‌افزایی است.

تقوی گفت: اگر بصیرت در جامعه داشته باشیم تمام موج‌هایی که بخواهند برای صدمه به نظام و کشور ایجاد کنند خنثی خواهد شد.

کد خبر 5387500

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =