تعیین تکلیف ۱۰ دستگاه واگن مسافربری موجود در گمرک رازی خوی

ارومیه - رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از تعیین تکلیف ۱۰ دستگاه واگن مسافربری موجود در گمرک رازی خوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نلصر عتباتی ظهر سه شنبه در جلسه کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری که در راستای تعیین تکلیف ۱۰ دستگاه واگن مسافربری موجود در گمرک رازی برگزار شد، افزود: باید تمام کارهایی که موجب ارزآوری و ورود سرمایه به داخل و مانع خروج سرمایه از کشور هست را با جدیت و قاطعیت پیگیری و به نتیجه رساند.

وی افزود، برخی از بازرگانان و تجار داخلی در راه جذب سرمایه گذاری خارجی و نیز ارزآوری به داخل کشور کارهای خوبی انجام داده اند اما برخی موانع و مشکلات موجب تضرر آنها و توقف کارهای تجاری آنها شده است که نیازمند هم افزایی و همکاری دستگاه‌های اداری برای رفع مشکلات آنهاست.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد، در سال ۹۵ بیست دستگاه واگن قطار توسط یکی از بازرگانان خریداری شده که تعداد ۱۰ واگن به کشور وارد شده و مورد بهره برداری قرارگرفته است ولی تعداد ۱۰ واگن به علت مشکلات موجود و مقررات مربوطه با تأخیر وارد شده که امکان ترخیص آن از گمرک فراهم نشده است و مشکلات متعدد موجب متروکه شدن این واگن‌ها در انبار سازمان جمع آوری اموال تملیکی شده است.

عتباتی با بیان اینکه نظر جمع حاضر در شرایط تحریمی کشور کمک به این شرکت سرمایه گذار و تحویل واگن‌های وارد شده به ایشان می‌باشد ولی مقررات سازمانی مانع هست که با رایزنی که در حین جلسه با معاون دادستان کل کشور به صورت تلفنی انجام شد مقرر شد، تا با طرح در کمیته ساماندهی قوه قضائیه تصمیم گیری لازم اتخاذ و این شرکت از مساعدت قانونی بهره مند شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: عمرانی معاون دادستان کل و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قول رفع این مشکل را دادند و به زودی این موضوع حل و ۱۰ واگن متروکه با ناوگان حمل و نقل ریلی کشور اضافه خواهد شد و امیدواریم که در مسیر ریلی شهرستان ارومیه مورد استفاده قرار گیرد.

عتباتی اضافه کرد: همچنین نظر مدیر سازمان جمع آوری اموال تملیکی کشور و دبیر ستاد تسهیل رفع موانع اقتصادی کشور که در حین جلسه تلفنی با ایشان رایزنی شد هم در این خصوص مثبت و آماده همکاری لازم هستند.

کد خبر 5408713

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =