سید حسن نصرالله:

آماده برگزاری انتخابات پارلمانی در لبنان هستیم

آماده برگزاری انتخابات پارلمانی در لبنان هستیم

دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه چهارشنبه پیرامون تحولات سیاسی از جمله انتخابات پارلمانی در لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه چهارشنبه پیرامون تحولات سیاسی از جمله انتخابات پارلمانی در لبنان به ایراد سخنرانی پرداخت.

تاکید بر برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در موعد مقرر

دبیرکل حزب الله در ابتدای سخنان خود گفت: صحبت اصلی من به انتخابات پارلمانی لبنان اختصاص دارد و ما وارد تبلیغات این انتخابات شده ایم. برخی در مورد برگزاری انتخابات در موعد مقرر خود تردید داشتند و گروه‌های سیاسی را به تلاش برای تعویق انتخابات متهم می‌کردند اما این مورد الان پایان یافته است.

وی افزود: پس از آماده سازی گروه‌ها برای انتخابات صحبت‌ها درباره تعویق آن کاهش یافته بویژه اینکه آنها دیدند گروه‌های سیاسی در حال آماده سازی برای انتخابات هستند. در خصوص خودمان، برادران و خواهران در مناطق مختلف کار را با اخلاص شروع کرده و محافل انتخاباتی را تشکیل دادند. ما در برخی حوزه‌ها دارای نامزد هستیم و در برخی دیگر نامزد نداریم بلکه در کنار متحدان خود کار می‌کنیم. اخبار منتشره در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره نامزدها در بسیاری از موارد دقیق نیست.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما در برخی حوزه‌ها در کنار متحدانمان فهرست واحدی خواهیم داشت و در برخی حوزه‌ها با متحدان خود توافق داریم و امکان تقسم فهرست‌ها به دو فهرست را بررسی می‌کنیم. در برخی رسانه‌ها چنین القا می‌کنند که حزب الله روند انتخابات را برای خودش و دوستان و متحدانش در تمام کشور اداره می‌کند که این صحت ندارد.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: در حوزه هایی که خودمان نامزد داریم در کنار دوستان و متحدان خواهیم بود و روند امور را برعهده داریم اما در حوزه هایی که دارای نامزد نیستیم، این نامزدهای متحدان هستند که روند امور را مدیریت می کنند. ما برای ارائه کمک و مشورت به دوستان و متحدان در حوزه هایی که خودمان نامزد نداریم آمادگی داریم.

شعار انتخاباتی حزب الله

سید حسن نصرالله تصریح کرد: شعار انتخاباتی ما «باقی هستیم، حمایت می کنیم و می سازیم» است و محور تبلیغات انتخاباتی ما طی مراسمات انتخاباتی تمرکز بر این شعار خواهد بود. ما برنامه انتخاباتی داریم اما این برنامه به معنای ارائه سند سیاسی برای حزب الله نیست بلکه اهداف حقیقی هستند که امکان تحقق آنها طی سال های آینده وجود دارد. برنامه انتخاباتی ما بر گرفته از برنامه سال ۲۰۱۸ و برنامه های سابق است و همزمان تحولات و رویدادهای جدید هم مدنظر قرار گرفته است چرا که برخی اهداف ثابت هستند، برخی تحقق یافته و برخی دیگر نیازمند پیگیری می باشند. برنامه انتخاباتی ما طی ماه های گذشته مورد بحث قرار گرفته و الان در مرحله تدوین نهایی است و به زودی اعلام خواهد شد.

دبیرکل حزب الله افزود: نمایندگان حزب الله بخشی از حزب و مسیر آن هستند و متعلق به جای دیگر نیستند و در حزب الله دارای چارچوبی به نام فراکسیون وفاداری به مقاومت می باشند. نمایندگان حزب الله به تصمیم و سقف سیاسی حزب الله تعهد دارند. فراکسیون وفاداری به مقاومت قبل از حضور در کمیسیون های پارلمانی به صورت دسته جمعی قوانین و پیشنهادها را بررسی می نمایند و به صورت جمعی کار می کنند. نمایندگان در کار قانونی خود مسئولیت سنگینی دارند و این خمیرمایه کار آنهاست. نمایندگان فراکسیون وفاداری به صورت دائم نشست هایی را برگزار می کنند. نمایندگان وابسته به حزب الله رای شخصی خود را بیان نمی کنند بلکه دیدگاه کل فراکسیون را بیان می کنند. نمایندگان ما با جدیت و شور و شوق فعالیت می کنند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: حضور نمایندگان ما در تمام مناسبت های جامعه طی ۳۰ سال گذشته حضور فعال و قدرتمند آنها را اثبات می کند. قرار است گزارشاتی درباره اقدامات و دستاوردهایی که فراکسیون طی ۴ سال اخیر به آن دست یافته، تهیه شود. از جمله پرونده ها طی ۴ سال گذشته پیگیری پرونده فساد بود و پرونده کاملی در این خصوص موجود است که در زمان خود درباره این موضوع ارائه خواهد شد. صحبت من درباره اقدامات حزب الله در مناطق مختلف است چرا که بسیاری از کارها و طرح ها وجود دارد که حزب الله در مناطق مختلف انجام می دهد.

نمایندگان حزب الله خدمتگزار مردم هستند و برای خودشان کار نمی کنند

دبیرکل حزب الله گفت: ما نمی خواهیم تمام کارهایی را که می کنیم اعلام نماییم چرا که نمایندگان و مسئولین خدمتگزار مردم هستند و این بخشی از کار و خواسته های حزب الله است. کارهایی که نمایندگان ما می کنند با استفاده از چیزی است که حزب الله برای آنها فراهم می کند چرا که نمایندگان ما از خانواده های غنی و ثروتمند نیستند و برای خودشان کار نمی کنند. عنوان اصلی برای ما همیشه مقاومت، رزمندگان، شهدا و حمایت از مقاومت است. ما به مردم وعده بدون پشتوانه نمی دهیم و باید همواره با صداقت با مردم تعامل کنیم پس چیزی را که قادر به انجام آن نباشیم وعده نمی دهیم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: از سال ۱۹۹۲ که ما تصمیم به ورود به پارلمان گرفتیم اهدافی واقعی را ترسیم کردیم و توقعات مردم را بالا نبردیم بلکه اموری هستند که ما انجام آن را به مردم وعده ندادیم و گفتیم که انتظار آن را از ما نداشته باشید اما موفق به اجرای آنها شدیم. به صورت کلی و در چارچوب اهداف ترسیم شده برای فراکسیون وفاداری به مقاومت و براداران نماینده، ما ارزیابی مثبتی از کار فراکسیون و تلاش های نمایندگان داریم. روش حزب الله در کاندیداتوری نمایندگان روش خاص ما است و ضوابط و سازوکارهای خود را دارد. کسی که در حزب الله تصمیم گیری می کند شورای حزب الله است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما از مشورت داخلی و برادران در مناطق استفاده می کنیم و از اشخاص سوال می نماییم و از نظرسنجی ها بهره می گیریم اما تصمیم گیری در نهایت در شورای حزب الله صورت می گیرد. کار سیاسی و نمایندگی فعالیتی است که به تجربه هم نیاز دارد و فقط با دوره، دانشگاه و غیره میسر نیست. دیدگاه ما این است که نماینده قدیمی تا زمانی که مفید و تاثیرگذار باشد بهتر است که به کارش ادامه دهد چرا که تجربه دارد و مردم و قوانین و بازی های سیاسی را بیشتر می شناسد اما همزمان باید به تزریق نیروهای جدید هم نظر داشت.

سید حسن نصرالله گفت: گاهی برخی از برادران خواستار عدم تداوم نمایندگی خود هستند و در اینجا فرصت هایی برای تزریق نیروهای جدید وجود دارد. ما بر اساس روابط شخصی و دوستی و خویشاوندی افراد را برای تصدی پست نمایندگی نامزد نمی کنیم. گاهی برخی از خویشاوندان اعضای شورای حزب الله علیرغم شایستگی خود از نامزدی کنار گذاشته می شوند. نمایندگان ما نماینده حزب الله هستند نه نماینده خانواده ها و عشایر خود و ما در خصوص نامزد کردن افراد بر اساس جغرافیایی و مناطق هم عمل نمی کنیم. ما اهتمام داریم که نماینده از اهالی همان حوزه انتخاباتی باشد. ما هنگامی که نمایندگان را انتخاب می کنیم در خصوص آن بحث و بررسی می کنیم تا تصمیم بگیریم.

دبیرکل حزب الله افزود: نامزدها نامزد مقاومت هستند و ما به آنها اطمینان داریم و امیدواریم که مردم هم به آنها اعتماد کنند.

سید حسن نصرالله همچنین «محمد رعد» را به عنوان نامزد حزب الله در منطقه سوم جنوب، «حسن فضل الله» را به عنوان نامزد در بنت جبیل و «علی فیاض» را به عنوان نامزد حزب الله در مرجعیون معرفی کرد.

«حسن عزالدین» از حوزه صور، «حسین جشی» از بیروت، «امین شری» از حوزه سوم، «رامی ابوحمدان» از حوزه زحله، «حسین الحاج»، «حسن ابراهیم الموسوی»، «ایهاب حماده» و «علی المقداد» از بعلبک هرمل، «الحاج علی عمار» از حوزه جبل لبنان و «رائد برو» از جبیل به عنوان دیگر نامزدهای حزب الله در انتخابات پارلمانی آتی لبنان معرفی شدند.

دبیرکل حزب الله روز گذشته نیز در جریان یک سخنرانی با اشاره به تحولات اوکراین گفته بود: آمریکا مسبب اصلی بحران اوکراین است.

کد خبر 5437455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha