برخورد جدی دستگاه قضایی با عوامل هنجارشکنی در حسینیه امینی ها

قزوین-دادستان عمومی و انقلاب قزوین بیان کرد: دستگاه قضایی با عوامل مستقیم و غیر مستقیم این رخداد ضد ارزشی و هنجارشکنانه برخورد جدی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر محمد قاسمی در جمع خبرنگاران در خصوص رخداد ضد ارزشی و ناهنجارانه حسینیه امینی‌ها اظهار کرد: اتفاقی که در چند روز گذشته در رابطه با حسینیه امینی‌ها رسانه‌ای شد، روح جامعه را جریحه دار کرده است.

این مسئول تاکید کرد: حسینیه امینی‌ها یک بنای تاریخی است که به نام حضرت سیدالشهدا نام گذاری شده و در سال‌های پیش از انقلاب هم مراسم‌های مذهبی و روضه خوانی در این محل برگزار می شده و این شیوه و سبک باید ادامه پیدا کند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به اینکه حسینیه امینی‌ها یک موقوفه و یک بنای تاریخی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حسینیه امینی‌ها یک موقوفه خاص است، اوقاف توجه ویژه ای به آن دارد و از متولیان آن به شمار می‌رود، همچنین از حیث اینکه یک بنای تاریخی است، میراث فرهنگی نیز متولی دیگر آن است و هر دو این متولیان به موقع اقدام کرده و به دستگاه قضائی علیه این اقدام هنجارشکنانه شکایت کردند.

وی افزود: دستگاه قضائی نیز با عوامل مستقیم و غیرمستقیم این جریان برخورد جدی خواهد کرد که از اتفاقات این چنینی پیشگیری شود.

قاسمی با تاکید بر اینکه بناهای موقوفی و تاریخی باید در راستای کاربری معین خود، مورد بهره برداری قرار گیرند، تشریح کرد: از چنین بناهایی باید استفاده تجاری و گردشگری شود و اگر غیر از این باشد، غیر قابل قبول است.

وی خاطر نشان کرد: به سازمان‌های نظارتی و متولی هشدار می‌دهم که نظارت لازم باید درون سازمانی بوده و نسبت به متولیان و عوامل اجرایی و بهره برداران وجود داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: حاکمیت باید نقش حاکمیتی و نظارتی خود را حفظ کند در غیر این صورت متولی که توجه لازم را نداشته باشد، سلب صلاحیت خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: از دو سازمانی که در این زمینه بیانیه مشترک دادند تشکر می‌کنم، شکایت هردو این سازمان‌ها امروز در دادسرای قزوین ثبت شده است.

کد خبر 5496318

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =