نبرد عرصه اقتصاد و معیشت سنگین است

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: در عرصه اقتصاد و معیشت نبرد، نبرد سنگینی است و قطعاً ایستادگی در مقابل دشمنان، نتیجه آزادی خرمشهر را برای ما رقم خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گرامیداشت عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر قهرمان که به همت سازمان بسیج شهرداری تهران و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران در استادیوم شهید شیرودی برگزار شد.

سردار حسن زاده در مراسم گرامیداشت عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر با اشاره به عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر گفت: مقاومت ۳۵ روزه مردم خرمشهر، امروز مبنا و فرهنگ مقاومت و پایداری جبهه مقاومت در مقابله با استکبار و رژیم صهیونسیتی شده است و محمد جهان آرا و یارانش با تکیه بر مساجد خرمشهر بویژه مسجد جامع خرمشهر مقاومت کردند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ افزود: رژیم بعث عراق سه روز را برای تصرف کل خوزستان و اهواز تعیین کرده بود، اما ۳۵ روز تلاش کرد که خرمشهر را به تصرف خود در بیاورد و مردم خرمشهر با کمترین سلاح و مهمات و کمترین پشتیبانی‌ها ایستادگی و مقاومت کردند و اجازه ورود دشمنان به خاک میهن را ندادند.

وی با بیان اینکه باید قدر مردم و این حماسه بزرگ و انقلابی را بدانیم، تصریح کرد: اگر مقاومت مردم خرمشهر را با سایر کشورها مقایسه کنیم، شاهد آن خواهیم بود که قبل از آن که دشمنان به شهرها وارد شوند، شهرها خالی از سکنه می‌شود؛ اما در خرمشهر و سوسنگرد و جاهای دیگر، مردم و نوجوان‌های ما با کمترین امکانات ایستادند و خرمشهر را آزاد کردند و این تفاوت یک ملت امام حسینی و با سابقه حماسی است.

سردار حسن زاده گفت: امروز اگر رژیم صهیونیستی از رشد و توسعه روزافزون مقاومت عصبی شده است، به برکت آن مقاومت و ایستادگی و شهدای مظلوم ۳۵ روز مقاومت است. آن زمانی که مردم خرمشهر سلاح و تجهیزاتی نداشتند، رژیم بعث عراق، ۳۰ هزار نیرو با سلاح و تجهیزات به خرمشهر اعزام کرد، اما با مقاومت مردم و رزمندگان اسلام ۱۹ هزار نفر از آنان اسیر گرفته شدند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پیام سخن مقام معظم رهبری که فرمودند خرمشهرها در پیش است، مقاومت و ایستادگی و نهراسیدن از دشمن است. نزدیک ۴۳ سال دشمنان ما همه تلاششان را در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی به کار گرفتند اما همه این تلاش‌های آنان شکست خورده است، البته در عرصه اقتصاد و معیشت نبرد، نبرد سنگینی است و قطعاً ایستادگی در مقابل دشمنان، نتیجه آزادی خرمشهر را برای ما رقم خواهد زد.

در آن زمان مبنای نام‌گذاری عملیات آزادسازی خرمشهر به عملیات الی بیت المقدس، آن بود که عملیات خرمشهر تا آزادسازی قدس شریف ادامه پیدا کند و اگر از دشمن و مقابله با سختی‌ها نهراسیم و ایستادگی نمائیم، نتیجه آن نصرت الهی و پیروزی خواهد بود.

کد خبر 5498231

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =