۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تسهیلات برای ازدواج جوانان پیش بینی شده است

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به قانون جوانی جمعیت بیان داشت: ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ازدواج جوانان در سال ۱۴۰۱ پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور رئیس جمهور در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: مصوبات سفر بر اساس مسئله شناسی هر استانی صورت می‌گیرد و قبل از سفر مسئولان در استانداری استان تهران و در ستاد حوزه معاونت اجرایی عمده مسائل استان تهران را شناسایی می‌کنند.

وی عنوان کرد: یافته‌ها حاکی از آن است که عمده ترین مسائل استان تهران برمی گردد به حوزه حمل و نقل، ترافیک، محیط زیست، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، حوزه انرژی، کشاورزی و صنعت و مباحث فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی که متناسب با هر کدام از این عمده مسائل طرح‌ها و پروژه‌هایی دیده شده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: با ۲۷ دستگاه اجرایی توافقاتی انجام شده است و اولویت اول توافقات حسب دستور رئیس‌جمهور اتمام پروژه‌های نیمه تمام است که در این راستا در حوزه زیر بنایی ۳۵ طرح و حوزه صنعت و معدن ۴ طرح دیده شده است. در حوزه فرهنگی، آموزشی و ورزشی ۳۳ طرح تهیه شده است، در حوزه آسیب‌های اجتماعی ۳۰ طرح وجود دارد و همچنین در حوزه بهداشت و درمان از عمده ترین نیازهای استان تهران، پروژه‌های نیمه تمام و بیمارستان‌های بالای ۵۰۰ تختخوابی، چندین سال است شروع شده که هنوز تکمیل نشده است و دولت قصد دارد تمام بیمارستان‌های نیمه تمام را تمام کند و پیش‌بینی آن است تا پایان سال حدود ۴ یا ۵ هزار تخت بیمارستانی در استان تهران به بهره‌برداری برسد.

مرتضوی بیان کرد: در حوزه کشاورزی حدود ۱۱ طرح و در حوزه اشتغال ۹ طرح که چیزی بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان دیده شده است.

وی با اشاره به قانون جوانی جمعیت بیان داشت: ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ازدواج جوانان در سال ۱۴۰۱ پیش بینی شده است.

‌معاون اجرایی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: جلسات سفرهای استانی حین سفر و بعد از سفر انجام می‌شود و چنانچه طرحی با پیشرفت ۵۰ درصد از قلم دولت افتاده باشد به مصوبات استانی اضافه خواهد شد.

کد خبر 5499907

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =