استانداری ها ۴ سال فروش محصولات زنان سرپرست خانوار را تضمین دادند

مشاور رئیس جمهور در امور زنان گفت: استانداری ها متعهد شدند تا چهارسال فروش محصولات زنان سرپرست خانوار در بازار ادامه داشته باشد تا کار زنان به ثبات برسد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ انسیه خزعلی مشاور امور زنان و خانواده رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه با بیان اینکه باید بتوانیم حمایت‌های لازم را برای زنان سرپرست خانوار داشته باشیم؛ گفت: ما تأمین نیازهای لازم برای آنان را انجام می‌دهیم. یکی از اقدامات مهم ما این بوده است که زنان سرپرست خانوار را با توجه به درخواست‌های شغلی آنان به مراکز توانمندسازی ارجاع دهیم؛ تا این مراکز متعهد شوند زنان سرپرست خانوار را در گروه‌های ده، بیست نفره توانمند کنند؛ برای آنها کار ایجاد کرده و محصولات آنها را به فروش برسانند.

خزعلی با بیان اینکه استانداری‌ها متعهد شدند تا چهار سال فروش محصولات زنان خانوار را تضمین کنند؛ گفت: قرار است فروش محصولات زنان سرپرست خانوار در بازار ادامه داشته باشد تا کار زنان به ثبات برسد؛ به همین دلیل اقدامات حمایتی ما علاوه بر صدور مجوز در در جهت رفع موانع و کمک برای فروش محصولات هم خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون خیلی از کارگاه‌ها موفق به گسترش کارشان شدند گفت: علاوه بر تسهیلاتی که به آنان داده شده است؛ مجوزی هم که به زنان سرپرست خانوار داده شده به صورت ویژه خواهد بود.

وی با اشاره به زنان حاضر در هیئت مدیره شرکت‌ها همچون شرکت‌های دانش بنیان گفت: این زنان به ما اعلام کرده بودند که به دلیل اینکه عضو هیئت مدیره این شرکت‌های دانش بنیان هستند قادر به گرفتن مرخصی زایمان نیستند و نمی‌توانند از مرخصی زایمان استفاده کنند ما در تلاشیم تا برای رفع موانع از این موضوع اقدام کنیم.

خزعلی در خصوص آخرین وضعیت صندوق ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار نیز گفت: مراحل قانونی این صندوق طی شده است گردش کار قانونی طولانی است و نیاز به تأیید سازمان برنامه و بودجه، هیئت دولت و سازمان اداری استخدامی دارد. خوشبختانه مراحل قانونی آن طی شده و امیدواریم در هفته‌های آینده فراخوان برای مراجعه به صندوق را داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص مسائلی همچون ورود به ورزشگاه از سوی زنان گفت: سخن ما از روز اول این بوده است که حضور زنان در ورزشگاه به شرط رعایت شئون زنان و حفظ شأن و منزلت آنها بلامانع است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم تفاوتی میان ورود زنان به ورزشگاه و سینما وجود ندارد اما تأکیدمان این است که باید شأن و منزلت زنان حفظ شود و شرایط حضور زنان فراهم شود.

کد خبر 5520016

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha