رسانه‌های جدار مرزی کشور، حمایت ویژه می‌شوند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیران رسانه‌های خراسان شمالی، از اهتمام ویژه دولت در حمایت از رسانه‌های استان‌های جدار مرزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرشاد مهدی‌پور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست صمیمانه با مدیران رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان شمالی که به‌منظور طرح و بررسی مشکلات و موانع پیش روی رسانه‌ها در محل اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار شد، ضمن اشاره به سیاست‌های حمایتی از رسانه‌ها گفت: با برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای و استانی می‌توان موجبات حرکت، رشد و شکوفایی رسانه‌های این استان را بیش از پیش فراهم کرد.

وی درباره فعالیت رسانه‌های بدون مجوز افزود: این آسیب تنها به خراسان شمالی ختم نمی‌شود، بلکه در سراسر کشور وجود دارد و به موقعیت رسانه‌های مجوزدار ضربه می‌زند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این مطالبه باید از طریق خود رسانه‌های مجوزدار صورت بگیرد تا با استفاده از ابزار قانونی موجود با رسانه‌هایی که فاقد مجوز هستند برخورد لازم صورت گیرد.

مهدی‌پور همچنین با تاکید بر امنیت شغلی خبرنگاران، این موضوع را به‌عنوان یک مطالبه از مدیران رسانه‌های استان عنوان کرد و گفت: مدیران رسانه‌ها باید ضمن تأمین مالی، همکاران رسانه‌ای خود را بیمه کنند و در این صورت است که از مزایای یارانه‌ای برخوردار خواهد شد.

وی همچنین بر لزوم حمایت‌های کمی و کیفی از فعالیت‌های رسانه‌ای تاکید کرد و افزود: چنانچه امنیت شغلی خبرنگاران حفظ نشود، صندوق هنر برای این موضوع فعال شده تا خبرنگاران حمایت‌های لازم را از این صندوق دریافت کنند.

مهدی‌پور ضمن اعلام آمادگی این معاونت در حمایت ویژه از رسانه‌های جدار مرزی کشور گفت: همه رسانه‌های استان‌های جدار مرزی، به‌خصوص رسانه‌هایی که در موضوع جنگ نرم فعالانه حرکت می‌کنند، حمایت ویژه خواهند شد.

معاون مطبوعاتی به موضوع آموزش عمومی و حرفه‌ای خبرنگاران و لزوم ارتقای سواد رسانه‌ای در استان‌ها اشاره کرد و گفت: آموزش مستمر عمومی و تخصصی خبرنگاران از جمله وظایف و اولویت‌های مدنظر است و قطعاً از دوره‌های آموزشی استانی حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی همچنین فعالیت پایگاه‌های خبری دارای مجوز در استان خراسان شمالی را بیش از میانگین کشوری عنوان کرد و با بیان اینکه وجود پایگاه‌های خبری پرشمار، یک مزیت مهم برای این استان است، گفت: پایگاه‌های خبری نیز همانند رسانه‌های مکتوب مشمول یارانه آگهی‌های دولتی می‌شوند.

کد خبر 5521933

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha