۷ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی گفت: ۳ میلیون خانوار، قریب به ۷ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مرتضی حسینی، با اعلام اینکه ۱۳۷ هزار خانوار جدید که پشت نوبت دریافت مستمری معیشتی از سازمان بهزیستی بودند وارد چرخه حمایت شده اند، گفت: از این تعداد که در سال جدید به جمع مستمری بگیران اضافه شده اند، ۱۷ هزار زن سرپرست خانوار و خانواده‌هایشان و ۱۲۰ هزار خانوار افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید در دهک‌های اول تا هفتم پشت نوبت دریافت مستمری بوده اند.

وی از واریز مستمری از اردیبهشت ماه برای این خانوارها خبر داد و افزود: مبلغ این مستمری برای خانوارهای یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزار تومان، دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است.

حسینی افزود: این مددجویان پیشتر به صورت موردی از خدمات دیگر سازمان بهزیستی بهره مند بودند و پشت نوبت دریافت مستمری بودند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی با بیان اینکه ۳ میلیون خانوار، قریب به ۷ میلیون نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند، تشریح کرد: مستمری بگیران معیشتی سازمان بهزیستی یک میلیون و ۲۷۰ هزار خانوار و حدود دو میلیون ۴۰۰ هزار نفراند و نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار دیگر هستند که از مستمری معیشتی بهرمند نیستند ولی از خدمات موردی و دیگر خدمات سازمان برخوردار هستند.

حسینی افزود: اولاً تلاش می‌کنیم که جمعیت پشت نوبتی دریافت مستمری در سازمان بهزیستی را با دریافت اعتبارات جدید از دولت وارد چرخه دریافت مستمری کنیم که اولویت با افراد دارای معلولیت خیلی شدید، شدید و متوسط در دهک پایین و ضعیف‌ترین گروه‌های درآمدی است.

وی تاکید کرد: دغدغه ما این است که بتوانیم موضوع مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش را حل کنیم که در این مرحله ۱۳۷ هزار خانواده با منابع اختصاص یافته وارد چرخه شده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی در خصوص یارانه پرداختی دولت نیز گفت: یارانه‌ای که دولت برای هر نفر ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند، مشمول مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی با توجه به آزمون وسع بوده است و مددجویان تحت پوشش باید این یارانه جدید را دریافت کنند.

حسینی افزود: گاهاً اعلام می‌شود که ممکن است برخی از مددجویان این یارانه را دریافت نکرده باشند هرچند که باید این تعداد این افراد خیلی کم باشند ولی اعلام شد با ثبت اعتراض در سامانه وزارت رفاه مشمول این یارانه خواهند بود، اگر در طول این ایام مددجویی در دهک ده یا در شرایط ویژه ای قرار گرفته باشد یا مشکلی و اشتباهی پیش آمده باشد با اعتراضی که اعلام کردند اعتبار در حساب آنها ذخیره شده تا بعد از بررسی‌های لازم منابع آن آزاد شود و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.

کد خبر 5524833

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha