از دستگیری سارقان بیمارستان تا کشف تریاک ها در جنوب تهران

طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ‌ داد که مأموران انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، کلان‌شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف بیش از ۷ کیلو تریاک در جنوب تهران

سرهنگ ضرغام آذین بیان داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که یکی از سوداگران مرگ اخیراً مقادیری مواد مخدر از مرزهای شرقی کشور تهیه و به مخفیگاهش در شهر تهران انتقال داده است و درصدد توزیع آن در سطح شهر تهران می‌باشد که نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و دستور بازرسی از مخفیگاه متهم و دستگیری وی اخذ شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در حوالی محله خانی آباد شناسایی و تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار گرفت، افزود: با هماهنگی‌های قضائی صبح روز گذشته گروه عملیات پایگاه یکم پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات موفق و هوشمندانه قاچاقچی مواد افیونی را دستگیر و در بازرسی از این مکان، ۷ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و آلات و ادوات بسته بندی مواد افیونی کشف کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران خاطر نشان کرد: متهم پس از انتقال به مقر پلیس پس از تکمیل پرونده و پی جوئی های انتظامی برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

زورگیر غرب تهران دستگیر شد

سرهنگ سلمان آدینه وند در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با اعلام وقوع زورگیری راکب یک دستگاه موتورسیکلت در بعضی از مناطق تهران به ویژه در محدوده خیابان "ستارخان"، واحدهای گشت انتظامی با هوشیاری کامل به گشت زنی‌های هدفمند پرداختند.

وی عنوان کرد: در این عملیات تیم یگان امداد تهران بزرگ اعزامی به موتورسواری مشکوک و موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و راکب آن را دستگیر کنند و پس ار بررسی‌های بیشتر ۲ قبضه سلاح سرد از وی کشف کنند.

فرمانده انتظامی یگان امداد تهران با بیان اینکه متهم سابقه دار بوده و به دفعات مختلف به اتهام زورگیری دستگیر شده ادامه داد: متهم برای تحقیقات بیشتر و کشف سایر جرایم مشابه تحویل کلانتری ۱۱۸ ستارخان شد.

پایان راه ۲ جیب بر نوجوان

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت: در پی افزایش سرقت در ایستگاه‌های مترو به روش جیب بری موضوع به کلیه مأموران مستقر در ایستگاه‌های مترو تهران اعلام و گشت زنی‌های هدفمند برای پیشگیری از سرقت و دستگیری سارقان افزایش داده شد

وی با بیان اینکه مأموران مستقر در ایستگاه مولوی روز گذشته به ۲ نوجوان که در حال پرسه زنی بی هدف در مترو بودند مشکوک می‌شوند افزود: مراقبت‌های ویژه آغاز تا اینکه مأموران متهمان را در حال سرقت از شهروندی با استفاده از ازدحام جمعیت مشاهده می‌کند و سریعاً وارد عمل شده و متهمان را غافلگیر و دستگیر می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهمان یک دستگاه گوشی تلفن همراه سرقتی کشف شد و متهمان ۹ و ۱۱ ساله در تحقیقات پلیسی به عمل آمده به جرم خود و سرقت به روش جیب بری در ایستگاه‌های مترو تهران اعتراف کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

سارق سابقه دار در حال فروش اموال سرقتی دستگیر شد

سرهنگ پیمان گودرزی اظهار داشت: تیم عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حال گشت زنی‌های انتظامی، سارق سابقه دار محله نازی آباد را در یکی از خیابان‌ها در حال معامله وسایلی مشاهده و به وی مشکوک می‌شوند و برای بررسی بیشتر به متهم مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه متهم با روئیت مأموران لوازم خود را رها کرده و به صورت پیاده از محل فرار می‌کند افزود: در یک تعقیب و گریز و با درایت و هوشیاری مأموران، متهم زمین گیر و دستگیر شد و در بررسی وسایل بر جای گذاشته مشخص شد یک عدد باند بزرگ خودرو (ساب) و یک دستگاه موتورسیکلت بنزینی کوچک سرقتی می‌باشد که به کلانتری دلالت داده شدند.

رئیس کلانتری نازی آباد تصریح کرد: متهم ۳۰ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت لوازم خودرو و موتور از غرب تهران در هفته گذشته معترف شد که مال باختگان شناسایی شدند.
سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهم دارای سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان بود در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی مال باختگان ادامه دارد.

سارق بیمارستان در دام پلیس

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت: در پی چندین فقره سرقت مشابه در یکی از بیمارستان به نحوی که سارق با سوءاستفاده از بی سواد مراجعه کنندگان به بیمارستان، در کنار دستگاه عابر بانک می ایستاده و پس از انجام درخواست این افراد و اخذ پول یا انتقال حساب کارت عابر آنها را تعویض و سپس موجودی داخل کارت را سرقت می کرده است که رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق را تیمی از مأموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی‌جویی های انتظامی مشخصات و ساعات حضور متهم را شناسایی کردند افزود: با مراقبت‌های ویژه پلیسی در ساعت‌های احتمالی حضور متهم، و با اطلاعات بدست آمده مأموران متهم را در کنار دستگاه عابر بانک داخل بیمارستان در حال انجام سرقت با همان شیوه مشاهده و در یک عملیات غافلگیرانه قبل از هرگونه اقدامی دستگیر کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: در بررسی اولیه از متهم تعداد ۶ عدد عابر بانک غیر و تعدادی کارت عابر هدیه کشف و متهم ۲۲ ساله در تحقیقات پلیسی به عمل آمده به جرم خود و سرقت به روش تعویض عابر بانک شهروندان و ۱۰ فقره سرقت مشابه اعتراف کرد که مال باختگان شناسایی شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی سرقت و کلاهبرداری متهم را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند در پایان خاطر نشان کرد: تلاش برای کشف جرایم احتمالی متهم و شناسایی شکات دیگر ادامه دارد.

کد خبر 5525922

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha