گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت به رئیس جمهور ارائه شد

گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی برای دوره منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰ (سه ماهه چهارم) برای رییس جمهور ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، این گزارش توسط مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت در خزانه داری کل کشور تهیه و با تایید وزیر اموراقتصادی و دارایی برای رئیس جمهور ارسال شده است و از آن پس به کمیسیون‌های ذیربط در مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

در اجرای این تکلیف قانونی از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تا کنون بیش از ۳۲ فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی حسب مورد در مقاطع سه ماهه (فصلی) و سالانه توسط مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها تهیه و به مراجع قانونی ذی ربط ارسال شده است.

همچنین، برای تهیه گزارشات مذکور و به روز رسانی آنها در مقاطع فصلی و سالانه، سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) در بستر شبکه دولت راه‌اندازی و از زمان عملیاتی شدن آن در سال ۱۳۹۵ تاکنون، بیش از ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ فقره گزارش از بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نقطه گزارشگری (از دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور) به صورت الکترونیکی دریافت شده که مبنای تهیه گزارش‌های مجموعه دولت و شرکت‌های دولتی بوده است.

کد خبر 5526829

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha