جهاد فرهنگی رسانه‌ای یکی از مصادیق جهاد کبیر

کرمانشاه- در مراسم یادبود مجازی شهید رسانه مصطفی اخلاقی اهمیت جهاد فرهنگی رسانه‌ای مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم مجازی گرامیداشت دومین سالگرد شهادت جهادگر رسانه شهید مصطفی اخلاقی که شامگاه سه‌شنبه که در فضای اینستاگرام و صفحه موج زنده به صورت پخش زنده برگزار شد با برشمردن ویژگی‌های اخلاقی این شهید عرصه رسانه و تلاش‌های وی در زمینه رسانه و روشنگری حجت الاسلام محمدجواد علی‌اکبری، اظهار کرد: جهاد فرهنگی از مصادیق جهاد کبیر است و نقطه مجاهدتی است که مضمون، محتوا و فرهنگ را به وسیله نشر خوبی و صیانت از ارزش‌ها به افراد جامعه می‌رساند.

وی افزود: جریان سیطره امپراتوری رسانه‌ای دستگاه کفر و استکبار که تلاش می‌کند جامعه مؤمن اسلامی را به تسلیم دربیاورد مقابل جهاد کبیر رسانه‌ای جوانان مؤمن قرار گرفته است و رهبر معظم انقلاب با اشاره به یکی از آیات قرآن در همین موضوع می‌فرمایند مجاهدت عدم اطاعت از کفار است که منوط به مجاهدت فرهنگی با تاکید به عرصه رسانه است و فضای مجازی یکی از مصادیق جهاد کبیر بوده که از طریق حاکمیت رسانه و غلبه بر ذهنیت افراد برای دستیابی به نتیجه مورد نظر فعالیت می‌کند.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: جامعه اسلامی باید مطیع ولایت الهی بماند و باید بنیه‌های جامعه اسلامی از نظر فکری، مضمون و محتوایی تقویت شود و از مرزهای انقلابی باید صیانت شود که این کار مستلزم جهاد است و با کار معمول و متعارف به نتیجه نمی‌رسد و باید به جریان کفر ضربه وارد شود و نشر فضیلت‌ها و زیبایی‌های اسلام از طریق جهاد کبیر رسانه‌ای انجام شود.

جهاد فرهنگی رسانه‌ای یکی از مصادیق جهاد کبیر

علی‌اکبری خاطرنشان کرد: روحیه جهادی و از خودگذشتگی باید در جهاد فرهنگی وجود داشته باشد و فرد باید از جوانی و سرمایه خود گذشت کند و در این عرصه مظلومیت وجود دارد و عرصه خستگی‌ناپذیری و سرشار از امید بودن است و باید مهارت و دانش لازم داشت و هنر کافی برای ورود به این عرصه وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: مجاهد جهاد فرهنگی، مجاهد کبیر است وقتی این جبهه فردی مانند مصطفی اخلاقی را از دست بدهد خسارت بزرگی می‌بیند اما امید است ده‌ها مصطفی دیگر از میان جوانان برخیزند و به نصرت الهی یقین داریم که این سنگرها خالی نمی‌ماند و توسط جوانان رشید و غیور پر می‌شود و شاهد رویش‌های بزرگ‌تر نیز هستیم.

هدایت افراد با ارزش‌ترین کار در طول عمر یک انسان است

مجید اسماعیلی نیز در این مراسم مجازی اظهار کرد: در عمر کوتاه بشر که زمان پایان یافتن آن مشخص نیست همواره افراد به دنبال آن هستند که بدانند بهترین کاری که می‌شود انجام داد چیست و در میان معصومین و دوستدارانشان این سوال پرسیده شده و معصومین فرمودند در دنیا کاری است که ارزش آن مانند دریا در برابر یک ظرف آب است و آن هدایت یک فرد از وضعیت نامطلوب به یک وضعیت مطلوب است.

وی افزود: این امر که یک فرد را به وضعیت مطلوبی هدایت کرد و او را راهنمایی کرد همان امر به معروف و نهی از منکر است و ائمه به این امر بسیار ارج نهاده و به افرادی که این کار را انجام می‌دادند مخصوصاً آن کس که طیف وسیعی از افراد را تحت تأثیر خود قرار دهد بسیار نگاه مثبتی داشته و اهمیت زیادی برای وی قائل بودند.

کارشناس رسانه تصریح کرد: در زمان اوایل اسلام امامان معصوم برای شاعران هدایا و پاداش بسیاری در نظر می‌گرفتند، مابه ازای شعر در دوران کنونی رسانه است که طیف گسترده‌ای از مردم را مخاطب خود قرار می‌دهد به این فضا مسلط شود بهترین عمل زندگی خود را انتخاب کرده است.

جهاد فرهنگی رسانه‌ای یکی از مصادیق جهاد کبیر

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اگر در جریان تغییر جامعه حضور مثبت نداشته باشیم جامعه به سمت تغییر منفی و مخرب پیش می‌رود و باید در برابر تغییرات مثبت و منفی برخورد مناسب انجام شود و حضور در رسانه و مقاومت در برابر تغییر منفی یک جهاد بزرگ رسانه‌ای است و ارزش آن نزد اهل بیت (ع) و خداوند جز بالاترین اعمال است و مقام معظم رهبری نیز تاکید بسیاری بر آن داشتند و ادبیات تغییر یک زبان پژوهشی است که باید به شکل تخصصی به آن مسلط شد.

کد خبر 5531782

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha