تلاش نظام مهندسی کشور برای کاهش تعارض منافع برخی مهندسان

سرپرست نظام مهندسی ساختمان کشور به معاونت مسکن و ساختمان پیشنهاد داد تا اعضای هیئت رئیسه سازمان های نظام مهندسی استان های کشور از حضور در شرکت های خدمات مهندسی منع شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمزه شکیب سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در نامه‌ای به محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی پیشنهادهایی برای «منع پذیرش اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول منافع متعارض را فراهم می آورد» ارائه داد و خواستار اعمال آنها در دستورالعمل مربوطه به قید فوریت شد.

بر این اساس سرپرست نظام مهندسی ساختمان کشور درخواست داده تا رئیس، اعضای هیئت رئیسه و خزانه دار سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها مشمول کلیه مفاد بخشنامه منع تعارض منافع شوند.

همچنین شکیب پیشنهاد داده تا امکان فعالیت اعضای هیئت مدیره سازمان‌های استانی نظام مهندسی ساخمان در بخش خدمات مهندسی معادل مهندسان هم پیاه و هم رشته آنها در همان استان وجود داشته باشد.

سرپرست نظام مهندسی ساختمان کشور همچنین خواستار آن شده تا اعضای هیئت رئیسه و هیئت مدیره و همچنین بازرسان سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها اجازه حضور در شرکت‌های حقوقی خدمات مهندسی به هر شکل اعم از سهام داری، مدیریت یا امتیازآوری منع شوند.

تلاش نظام مهندسی کشور برای کاهش تعارض منافع برخی مهندسان

کد خبر 5532007

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha