١۶٣ هزار نفر جزو جامعه هدف کمیته امداد فارس هستند

شیراز- مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: بیش از ١۶٣ هزار نفر،جامعه هدف کمیته امداد فارس را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی موصلی بعد از ظهر پنجشنبه در اشتغال استان فارس بیان کرد: سفرهای استانی در خصوص اشتغال و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف و شهرستان‌های مختلف نظیر جهرم و لار صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری رویکرد کمیته امداد در راستای توسعه و توانمند سازی خانواده‌های تحت پوشش است.

موصلی ادامه داد: توانمندسازی فکری، اجتماعی و اقتصادی رویکرد کمیته امداد فارس در راستای توسعه خدمات است این در حالی است که ١۶٣ هزارنفر جامعه هدف کمیته امداد فارس را تشکیل می‌دهند که ١٠٣ هزار نفر از این افراد را زنان تشکیل می‌دهند.

او یادآور شد: ١٩ رویکرد به عنوان سیاست‌های کمیته امداد در کشور تعریف شده که این رویکردها در موارد مختلف از جمله نیاز سنجی بازار، اشتغال آفرینی، پایدار سازی، مشاوره و … در نظر گرفته شده است.

موصلی عنوان کرد: با شناسایی و توانمندی هر مددجو تلاش شده تا شرایط مناسبی شغلی برای هر فرد تعریف و اجرایی شود این در حالی است که اموزش، نظارت، پرداخت تسهیلات و سازماندهی از جمله دیگر خدماتی است که کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد فارس یادآور شد: طی سال گذشته تسهیلات تخصیص یافته منابع مالی تبصره ١۶ در فارس ٧۴٠ میلیارد بوده و در سال ١۴٠١ این میزان به ١۵۵٠ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به سال قبل ١٠٩ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: منابع جذب شده در سال ١۴٠١ تاکنون یک هزار و ١٨١ میلیارد جذب شده است این در حالی است که در سال گذشته از مبلغ اختصاص یافته ٧١۴ میلیارد جذب شد.

موصلی متذکر شد: طی سال ١۴٠٠ تمام اعتبارات تبصره ١٨ توسط کمیته امداد فارس با اعتباری بالغ بر ۴١۵ میلیارد تومان جذب شده است.

وی در خصوص طرح‌های اشتغال زا نیز یاد آور شد: کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات بیشترین سهم اشتغال زا را در استان فارس داشته است.

این مسئول در خصوص برنامه ریزی صورت گرفته برای سال ١۴٠١ نیز متذکر شد: شناسایی و حمایت از دهک‌های اول تا سوم، اختصاص ۵٠ درصد از درآمدها به دهک‌های پایین جامعه، تقویت منابع مالی تسهیلات، تسهیل در خودکفایی، افزایش آموزش، توسعه فعالیت‌های دانش بنیان با حمایت از مددجویان و پرداخت دو ساله بیمه مددجویان در صورت استخدام در شرکت‌های دانش بنیان و توسعه کاریابی برای مددجویان می‌توان اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس در خصوص ایجاد نیروگاه‌های کوچک مقیاس نیز اظهار کرد: بیش از یک هزار و ٢٨ نیروگاه کوچک مقیاس در فارس توسط کمیته امداد فارس در تمامی شهرستان‌های استان ایجاد شده است.

کد خبر 5533261

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha