برگزاری نخستین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» از مردادماه

سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری نخستین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» با حضور ۳۰۰ نفر از اعضای علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، محمد علی‌اکبری با اشاره به اولویت‌های معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی جدید گفت: بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی «چرخش تحول‌آفرین از آموزش حافظه‌محور به یادگیری تعالی‌بخش عمیق، کاربردی، فایده‌محور، بسترساز اشتغال دانش‌بنیان و افزاینده اقبال اجتماعی در کنار ارتقا شاخص کار آمادگی و مهارت‌های مورد نیاز به ویژه تعاملات، حل مسئله، کارگروهی و کارآفرینی» یکی از رویکردهای تحول آفرین دانشگاه در دوره پنج ساله کنونی است که به عنوان یکی از مأموریت‌های این معاونت در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع و تغییر و تحولات به وجود آمده در حوزه یاددهی- یادگیری در دوران همه گیری کرونا، اکنون نیازمند استادانی هستیم که در دو حیطه علم و هنر فرآیند یاددهی- یادگیری (پداگوژی) و تکنولوژی‌های آموزشی، دارای مهارت و دانش روز باشند. از این رو معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه اقدام به برگزاری اولین دوره ترکیبی «یادگیری عمیق» ویژه اعضای هیأت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی کرده است.

علی‌اکبری با بیان اینکه نخستین دوره ترکیبی یادگیری عمیق با حضور ۳۰۰ نفر از اعضای علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: این دوره ویژه اعضای هیأت علمی گروه‌های ریاضی، فیزیک و شیمی بوده که به صورت مجازی و حضوری در قالب گروه‌های ۵۰ نفره برگزار می‌شود. اعضای هیأت علمی گروه‌های مذکور که علاقه‌مند به شرکت در این دوره هستند، تا سوم مردادماه فرصت دارند تا برای ثبت نام به واحدهای دانشگاهی خود مراجعه کنند.

سرپرست معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: کلاس‌های مجازی دوره ترکیبی یادگیری عمیق که شامل ۱۶ ساعت فیلم آموزشی به همراه محتوا و کتاب کار برگ است، از اواخر مردادماه آغاز شده و کارگاه حضوری نیز هفته سوم شهریور برگزار خواهد شد.

علی‌اکبری ایجاد تحول در فرآیند یاددهی-یادگیری و ارتقای بهره‌وری کلاس‌ها و رضایت‌مندی دانشجویان را از اهداف این دوره برشمرد و خاطرنشان کرد: این دوره منجر تقویت پداگوژی و آشنایی اساتید با تکنولوژی‌های ناظر به توانایی کار با نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها، پلت‌فرم‌ها، سایت‌ها و دیگر ابزارهای مورد نیاز خواهد شد. شرکت کنندگان در این دوره مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته و گواهی و امتیاز شرکت در دوره را دریافت خواهند کرد.

وی تأکید کرد: برگزیدگان اساتیدی که در این دوره موفق به اخذ گواهی گذراندن دوره شوند، به عنوان نمایندگان حوزه معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی در گسترش و تعمیق یادگیری عمیق در دانشگاه آزاد اسلامی همکاری خواهند داشت. همچنین همه شرکت کنندگان در این دوره از مزایای مترتب پیش بینی شده در این معاونت بهره مند خواهند شد.

کد خبر 5542641

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha