دستگیری باند بزرگ سرقت از خانه‌های مسکونی در مشهد

مشهد ـ فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری گردانندگان باند بزرگ سرقت از خانه‌های مسکونی در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ حسین دهقانپور در تشریح جزئیات این پرونده اظهار کرد: از چندی قبل گزارشی مبنی بر سرقت‌های سریالی از خانه‌های مسکونی در مناطق مختلف مشهد به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که در همین راستا کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی مشهد برای رسیدگی به این پرونده وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: کارآگاهان پلیس در همان ابتدای تحقیقات به سرنخ‌هایی دست یافتند که منجر به چهره‌زنی و شناسایی چند متهم این پرونده شد. شگرد تکراری متهمان نیز حاکی از این موضوع بود که سرقت‌ها از سوی افرادی واحد رخ داده اند از همین رو پیگیری‌های پلیسی برای دستگیری سارقان شناسایی شده ادامه یافت.

وی ادامه داد: ضابطان قضائی در این مأموریت با کنار هم قرار دادن پازل سرنخ‌های به دست آمده سرانجام ردی از چند متهم را در منطقه‌ای از مشهد زدند و در اقدامی غافل‌گیرانه این افراد را قبل از اینکه موفق به فرار شوند، دستگیر کردند. در مرحله اول این عملیات چند متهم دستگیر شدند که ابتدا حاضر به همکاری با مجریان قانون نبودند، اما در جلسات بازجویی‌های پلیسی سرانجام این افراد به حرف آمده و ضمن لو دادن دیگر همدستان خود به جرمشان اعتراف کردند.

سرهنگ دهقان‌پور بیان کرد: در این عملیات کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی مشهد سه زن و ۹ مرد که گرداننده یک باند بزرگ سرقت از خانه‌های شهروندان مشهدی در مناطق مختلف این شهر بودند را دستگیر کردند. متهمان در تحقیقات تکمیلی این پرونده تاکنون به یازده فقره سرقت از خانه‌های مسکونی اعتراف کرده اند.

فرمانده انتظامی مشهد گفت: سارقان به دام افتاده پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند. با توجه به اینکه احتمال افزایش سرقت‌های انجام شده از سوی متهمان این پرونده متصور است، تحقیقات از این افراد برای شناسایی دیگر همدستان خود و مال‌خران اموال مسروقه که در این زمینه با مجرمان همکاری داشته‌اند، ادامه دارد.

وی به شهروندان هشدار داد: بی‌توجهی به توصیه‌های مراقبتی پلیس در استفاده از وسایل بازدارنده سرقت‌ها می‌تواند بستر وقوع جرم را برای سارقان فراهم سازد بنابراین همکاری شهروندان در این باره می‌تواند نقش مؤثری در پیشگیری آگاهانه از وقوع سرقت‌ها داشته باشد.

کد خبر 5543673

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha