صادرات محصولات ایرانی باارائه خدمات ارزیابی و آماده‌سازی تسهیل شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد صادرات محصولات ایرانی با ارائه خدمات ارزیابی و آماده‌سازی تسهیل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شناسایی بازار هدف در صادرات محصولات ایران‌ساخت، امری ضروری است که ارائه زیرساختی برای ارائه یکپارچه و هوشمند این خدمت، به ایجاد بستر مناسب برای حضور در بازارهای بین‌المللی منجر شده است.

تسهیل صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق، یکی از اصلی‌ترین اولویت‌ها در ورود به بازارهای صادراتی و خلق ارزش افزوده است. ارائه خدمات موثر و مفید به شرکت های دانش بنیان با هدف حضور قدرتمند در بازارهای جهانی از ضروریات است که می تواند به رونق مالی شرکت های دانش بنیان کمک کند.

یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حمایت از ورود شرکت‌ها به بازارهای بین‌المللی برای خلق ارزش افزوده اشتغال و افزایش صادرات است.

معاونت علمی و فناوری این مهم را با پیاده‌سازی راهکارهای مختلفی تحقق می‌بخشد و زمینه را برای ورود محصولات ایران‌ساخت به بازارهای هدف، فراهم می‌کند. بر همین اساس حمایت از حضور نمایشگاه‌ها در رویدادهای بین‌المللی، ارائه خدمات حمایتی، مشاوره‌ای و ارزیابی، توسعه شرکت‌های تسهیل کننده مسیر صادرات محصولات ایران‌ساخت از همین سازوکارها به شمار می‎شود.

با تکیه بر تجربه ‌های موفق در حوزه ‌های تجاری سازی و شناسایی بازارهای هدف و اجرای برنامه ‌های مختلف در سطح بین ‌الملل و همچنین ارتباطات موفق بین ‌الملل، خدمات مدیریت صادرات به شرکت های دانش بنیان ارائه می‌شود.

این خدمات را یک شرکت ایرانی، در بخش مدیریت صادرات شامل برنامه‌ ریزی و اجرای برنامه‌ جهت کشف و استفاده از فرصت ‌های تجاری و فروش محصولات به خریداران خارجی ارائه می‌کند.

این شرکت ضمن تفاهم با شرکت ‌های تولیدکننده حوزه سلامت، در خصوص ایجاد و توسعه دپارتمان توسعه صادرات در شرکت ‌ها با همکاری شرکت‌ های تولیدکننده، نسبت به خودکفایی شرکت‌ ها در خصوص برنامه ‌های صادراتی اقدام می کند. این مجموعه، آمادگی مجموعه ها را جهت صادرات ارزیابی می کند و نقاط ضعف و قوت آن ها را در گزارشی به آن ها ارائه می دهد.

تاکنون خدمات مدیریت صادرات به ۴۵۰ شرکت ارائه شده است که مشخصا نقش بسزایی در صادرات محصولات به کشورهای دیگر داشته و برای کشور ارزآوری رقم خورده است.

کد خبر 5547744

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha