نارضایتی مردم شوش از ساماندهی نشدن دست‌فروشان/وعده‌ای که محقق نشد

شوش- تجمع دست‌فروشان و خودروهای سیار میوه فروش در ورودی شوش و خیابان‌های پرتردد این شهر باعث نارضایتی شهروندان شده و شهروندان خواستار ساماندهی آنها از سوی دستگاه‌های متولی شدند.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها - سجاد عبیدی پور: این روزها شاهد افزایش چشمگیر خودروهای سیار میوه فروش در سطح شهر یا ورودی شهر شوش هستیم که یکی از دلایل آن نبود شغل مناسب برای جوانان است.

جوانان شوشی برای اینکه در این وضعیت اقتصادی و معیشتی سخت درآمدی برای خود و خانواده داشته باشند، مجبور هستند از صبح تا شب در گرمای بالای ۵۰ درجه در کنار خیابان به فروش میوه یا دیگر اجناس خودشان بپردازند.

با افزایش خودروهای سیار و دست‌فروش در سطح شهر و ورودی شوش شاهد بی نظمی فراوانی هستیم که بارها باعث شده تا مردم نسبت به آنها واکنش نشان بدهند.

همچنین در این راستا مردم از دستگاه‌های متولی درخواست می‌کنند که مکان مناسبی را برای حضور دست‌فروشان و خودروهای سیار میوه فروش جانمایی کنند تا دیگر شاهد بی‌نظمی‌های ترافیکی و… در سطح شهر و ورودی شوش نباشیم.

پای درد و دل دست‌فروشان

حسین یکی از دست‌فروشان شهر شوش است، او به خبرنگار مهر گفت: آیا دوست دارم در این گرمای بالای ۵۰ درجه‌ای کنار جاده بایستم و میوه‌های خودم را بفروشم؛ من اگر مجبور نباشم حتماً دست به چنین کاری نمی‌زنم.

وی افزود: به دلیل نداشتن شغل مناسب و کرایه بالای مغازه‌ها مجبور هستم تا میوه‌ها را در ماشین بگذارم و بفروشم تا لقمه‌ای نان حلالی را برای خانواده‌ام در بیاورم.

این دست‌فروش ادامه داد: اگر یک مکان مناسبی از سوی شهرداری شوش برای حضور دست‌فروشان و خودروهای سیار میوه فروش احداث شود، ما از این امر استقبال می‌کنیم چون دیگر مجبور نمی‌شویم هر روز یک مکانی از سطح شهر باشیم.

نارضایتی مردم شوش از ساماندهی نشدن دست‌فروشان/وعده‌ای که محقق نشد

حسین گلایه کرد: بارها خبرهایی از ساماندهی دست‌فروشان می‌شنویم اما در حد حرف باقی مانده و تاکنون اجرایی نشده است.

یکی دیگر از دست‌فروشان به خبرنگار مهر تصریح کرد: چون شغلی و منبع درآمدی ندارم، مجبور شدم که شغل دست‌فروشی را انتخاب کنم وگرنه من تمایلی به این کار ندارم.

او تاکید کرد: خودمان (دست‌فروشان) می‌دانیم که این ایستادن کنار جاده چهره شهر را زشت کرده و برخی جاه‌ها نیز ترافیکی را ایجاد می‌کند ولی قسم می‌خورم که مجبور هستیم.

این دست‌فروش ادامه داد: اگر شهرداری شوش محل مناسبی را برای همه دست‌فروشان در نظر بگیرد بی شک همه استقبال می‌کنند اما اگر مکان‌های دور و نامناسبی در نظر گرفته بشود حتماً استقبال خوبی از سوی دست‌فروشان نخواهد شد.

وی گفت: امید است که مسئولان و متولیان امر در خصوص این امر کمی بیشتر تلاش کنند تا این مشکل در شهرستان شوش برطرف شود.

طرح و وعده مسئولان در حد حرف باقی مانده است

یکی از شهروندان شوش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: دست‌فروشان و خودروهای میوه فروش گرچه بی نظمی‌هایی را در شهر شوش ایجاد کرده‌اند اما آنها برای رزق و روزی خودشان دست به این کار زده‌اند.

وی خواستار ساماندهی سریع دست‌فروشان و خودروهای سیار میوه فروش در شوش شد و گفت: از مسئولان متولی به خصوص شهرداری و شورای شهر شوش انتظار می‌رود که تلاش جدی‌تر و بیشتری نسبت به ساماندهی دست‌فروشان در شوش داشته باشند.

این شهروند شوشی گلایه کرد: تاکنون فقط حرف و وعده‌های مختلفی از سوی مسئولان و متولیان امر برای ساماندهی دست‌فروشان در شوش داده شده ولی در عمل و اجرا هیچ کاری از آنها برای ساماندهی دست‌فروشان صورت نگرفته است.

وی به نشست اخیر شهرداری و شورای شهر شوش با مسئولان قضائی و انتظامی درباره آغاز طرح ساماندهی دست‌فروشان اشاره کرد و گفت: باید خروجی‌های این جلسات در جامعه قابل لمس باشد و در حد حرف باقی نماند.

این شهروند شوشی یادآور شد: پیش ورودی شوش یا دوربرگردان‌های خروجی و ورودی این شهر به دلیل حضور خودروهای سیار میوه فروش ترافیکی زیادی در برخی ساعات ایجاد می‌شود و این امر زیبنده شهر نیست.

آغاز طرح ساماندهی دست‌فروشان

رئیس شورای شهر شوش در نشست آغاز طرح ساماندهی دست‌فروشان و وانت بارها در سطح شهر شوش با اشاره به اهمیت ساماندهی متناسب دست‌فروشان و ایجاد بازارچه‌های فصلی بر مبنای زیست پذیری شهری اظهار کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از رکود و تورم که معیشت تعدادی از اقشار ضعیف جامعه را با مشکل مواجه کرده است، بسیاری از افراد دست‌فروشی و وانت بارهای فروش میوه و تره بار را به عنوان تنها گزینه کسب درآمد انتخاب کرده‌اند.

نارضایتی مردم شوش از ساماندهی نشدن دست‌فروشان/وعده‌ای که محقق نشد

محمد میاحی گفت: ساماندهی دست‌فروشان با حفظ کرامت و منزلت آنان و ایجاد محل‌های مناسب حائز اهمیت است.

او تصریح کرد: مدیریت شهری تلاش دارد تا ضمن رعایت حقوق شهروندان برای رفع سد معبر، طرح ساماندهی دست‌فروشان در سطح شوش را با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌ها ذیربط اجرا کند.

رئیس شورای شهر شوش تاکید کرد: البته در این راستا باید مکان‌های خوبی در سطح شهر شوش برای انتقال دست‌فروشان در نظر گرفته شود تا آنان مشتریان خود را از دست ندهند و کسب و کار آنها به عنوان فرصت اشتغالزایی کم هزینه فراهم شود.

او گفت: ساماندهی دست‌فروشان همواره دغدغه مدیریت شهری برای برقراری نظم و زیبایی شهر بوده و به این موضوع به عنوان یک ضرورت توجه شده است.

کد خبر 5555638

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha