پیوند آموزش و پرورش و آموزش عالی برای مهارت آموزی دانش آموزان

دبیر قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی گفت: برای اولین بار است که از ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشجویان فنی و حرفه‌ای برای آموزش دانش آموزانی که علاقه مند به مهارت آموزی هستند؛ استفاده می‌شود.

حمیدرضا خان محمدی مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از همکاری این قرارگاه با بسیج دانشجویی خبر داد.

وی گفت: طی یک همکاری که بین قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و معاونت جهادی بسیج دانشجویی شکل گرفت؛ بنا شد بخشی از ظرفیت طرح عهد خدمت دانشجویان دانشکده‌های دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای در تعامل با قرارگاه باشد و دانشجویان مهارت‌هایی را که دارند در مناطقی که قرارگاه مشخص کرده است؛ آموزش دهند.

خان محمدی با بیان اینکه ۲۳۹ نقطه در ۳۱ استان سراسر کشور برای این طرح در نظر گرفته شده است گفت: بنا شده است گروه‌های دانشجویی مورد نظر با هماهنگی قرارگاه، فعالیت‌های خود را مبتنی بر آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای با رویکرد مشاغل متناسب با زیست بوم آن منطقه به دانش آموزان داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به دانش آموزان گفت: آنچه که ما تعهد کرده ایم این است که ظرفیت هر یک از هنرستان‌ها و تجهیزات آنان در هر منطقه عملیاتی که گروه جهادی حضور دارد؛ در اختیار آن گروه قرار بگیرد و دانش آموزان هم که در اوقات فراغت تابستان به سر می‌برند با حضور در این اردوها و در کنار گروه‌های جهادی دانشجویی به عنوان یادگیرنده حضور داشته باشند و آموزش‌ها توسط گروه‌های جهادی به دانش آموزان داده شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: این طرح فضای جدیدی را ایجاد کرده و برای اولین بار است که از ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشجویان فنی و حرفه‌ای برای آموزش دانش آموزانی که علاقه مند به مهارت آموزی هستند؛ متناسب با شرایط زیست بوم آن منطقه به کمک ظرفیت و امکانات هنرستان‌ها استفاده می‌شود

خان محمدی با اشاره به اینکه این طرح تا پایان تابستان پیش خواهد رفت؛ گفت: امیدواریم که این فضا را در سال آینده به شکلی تخصصی‌تر و با استفاده از ظرفیت همه دانشگاه‌های کشور داشته باشیم و بتوانیم از ظرفیت همه دانشجویان در همه رشته‌ها استفاده کنیم؛ امیدواریم تلفیق ظرفیت دانشجویان دانشگاه‌ها و ظرفیت‌های آموزش و پرورش بتواند پیوندی بین آموزش عالی و آموزش و پرورش باشد.

کد خبر 5562531

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha