پاساژها و مراکز اقتصادی پایتخت به تجهیزات پایش تصویری مجهز شوند

تهران- استاندار تهران با تاکید بر پیگیری اقدامات نرم افزاری جهت مقابله با سرقت گفت: پاساژها و مراکز اقتصادی پایتخت به تجهیزات پایش تصویری مجهز شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون مقابله با سرقت با اشاره به اینکه امنیت تهران، امنیت کشور است؛ اظهار داشت: رفع مشکلات نیازمند عزم، اراده و هم افزایی دستگاه‌ها است، البته در برنامه ریزی و تصمیم گیری نقص نداریم، منتها در اجرا و پیگیری مسئله ضعف داریم.

وی با اشاره به لزوم تغییر رویکرد در حوزه مقابله با سرقت افزود: با فعالیت‌های سخت افزاری، گسترش ساختار و نیروی انسانی امکان حل مشکل وجود ندارد و جنس برخورد با سرقت باید نرم افزاری و از نوع پایش تصویری و غیره باشد.

استاندار تهران عنوان کرد: اگر بپذیریم که بخشی از سرقت‌ها بویژه سرقت‌های خرد توسط معتادین متجاهر صورت می‌گیرد در برخی از موضوعات، ظاهر مسئله متفاوت با سرقت است، اما برونداد آن اهمیت دارد که تاکید بر جمع آوری معتادین متجاهر در این زمینه قرار می‌گیرد که به فرمانداران و شهرداران تاکید شده که مسئله معتادین متجاهر به طور کامل حل شود.

منصوری سپس گفت: پیش بینی می‌شود ۲۵ هزار معتاد متجاهر در استان تهران داشته باشیم که اکنون ۲۰ هزار ظرفیت نگهداری ایجاد شده و ۱۷ هزار نفر نیز در مراکز نگهداری می‌شوند، ضمن اینکه کمتر از سه ماه دیگر ۶ هزار ظرفیت جدید ایجاد می‌شود و شهرستان‌ها نیز به اندازه ظرفیت خود پیگیر موضوع هستند.

وی با اشاره به لزوم مسئول سازی در زمینه مقابله با سرقت ادامه داد: مبارزه و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و لزوم اختصاص پارکینگ در کمیسیون ماده ۱۰۰ باید مورد توجه قرار گیرد و در مسئله پایش تصویری باید تسلط ایجاد کنیم تا مجرم نگران باشد و اجازه تخلف نداشته باشد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: تجهیز پاساژها، مراکز تجاری و بنگاه‌های اقتصادی به امکانات پایش تصویری و دوربین باید در قواعد شهرسازی به عنوان الزام مد نظر قرار گیرد.

منصوری افزود: برخورد جدی با سرقت و تشکیل پرونده ویژه برای آن ضروری است، همچنین شهرداران و فرمانداران در تأمین زیرساخت‌های حوزه امنیتی بایستی از ظرفیت خیرین استفاده کنند.

کد خبر 5564803

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha