دولت ایران به دنبال گرفتن تضمین در برجام است

گرگان- مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: همانطور که دولت های غربی در مذاکرات برجام از ایران تضمین می‌خواهند، کشور ما هم به دنبال این است که از آمریکا و غرب در قبال تعهداتشان تضمین بگیرد.

محمدحسن قدیری ابیانه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات برجام اصل را بر بی اعتمادی به کشورهای غربی قرار داده است.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام افزود: اینکه دولت با اعتماد به غرب وارد مذاکرات شود یا بنا بر بی اعتمادی قرار دهد موضوع مهمی است.

وی گفت: همانطور که دولت‌های غربی در مذاکرات برجام از ایران تضمین می‌خواهد و سازمان اتمی باید اقدامات ایران را تایید کند کشور ما هم به دنبال این مطلب مهم است که از آمریکا و غرب در قبال تعهداتشان تضمین بگیرد.

قدیری ابیانه اضافه کرد: دولت ایران اقتصاد کشور را به مسئله برجام گره نمی‌زند و کشور را معطل نتیجه برجام نمی‌گذارد.

سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: رفع تحریم با دشمن بوده و خنثی کردن تحریم‌ها با ما است بنابراین باید به دنبال خنثی کردن تحریم‌های دشمن باشیم.

قدیری ابیانه گفت: دولت جمهوری اسلامی یک دولت دشمن شناس بوده و این نکته را به خوبی می‌داند که آمریکا رو به سقوط است.

وی بیان کرد: امروزه خود آمریکا هم پذیرفته است که قدرت از غرب به سمت شرق می‌رود و دنیای یک قطبی به دنیای چند قطبی تبدیل شده است.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام تصریح کرد: هدف آمریکا و غرب این است که توپ را در زمین ایران بیندازند در صورتی که توپ در زمین آمریکا است و این ترامپ بود که از برجام خارج شد و برای رسیدن به هدف خود از ابزارهای قوی تبلیغات که در اختیار دارند، بهره می‌گیرند.

کد خبر 5566150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha