مقرهای مورد هدف، بیشترین نقش را در اغتشاشات اخیر داشتند

سردار عباس نیلفروشان، تولید و تولد قدرت را راهبرد پیش‌برنده و برنامه روزانه سپاه دانست و تاکید کرد: منشاء تهدید و عملیات علیه کشورمان را در هر نقطه‌ای هدف قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار عباس نیلفروشان، معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی پیرامون حوادث و رخدادهای اخیر داخلی و منطقه‌ای، گفت: ملت ایران بر اساس عقیده محکم و قدرت ایمان خود، جبهه مقاومت را علیه ابرقدرت‌ها در طول جنگ تحمیلی تشکیل داد، تجربه جنگ تحمیلی هشت ساله تا سال‌ها برای ما آموزنده است زیرا ما در طول دفاع مقدس آموختیم که چگونه روی پای خود بایستیم و به خود اتکا کنیم.

وی با بیان اینکه تهدیدها نمی‌تواند ملت ایران را مرعوب کند، افزود: دفاع مقدس به ما اثبات کرد که با مقاومت و شهادت می‌توانند از کشور و میهن اسلامی حفاظت کنند.

سردار نیلفروشان با تبیین چرایی حضور ملت ایران در صحنه‌های دفاع از انقلاب و کمرنگ نشدن حضور آنان در این عرصه به دستاوردهای دفاع مقدس پرداخت و گفت: توسعه و پیشرفت در اکثر حوزه‌ها، ریشه در هشت سال دفاع مقدس و خودباوری این ملت دارد. در همین راستا، زمینه‌های رشد و توسعه‌یابی ما، ریشه در این دارد که ما یاد گرفتیم روی پای خودمان بایستیم و جز توکل بر خدا، نگاهمان به دست اجنبی نباشد، یاد گرفته‌ایم که باید خودمان کشورمان را بسازیم. سرنوشت در میدان‌های جهاد، شهادت و مقاومت، تعیین می‌شود. ما زمانی که دست خالی بودیم و جز خداوند کسی را نداشتیم، با تکیه بر قدرت لایزال الهی و پشتوانه و ایمان مردمی، توانستیم هشت سال جنگ را مدیریت کنیم و به پیروزی برسیم.


وی با تاکید بر اینکه هر دشمنی که قصد تجاوز به کشور ما را داشته باشد، تمام کننده نیست، خاطر نشان کرد: دشمن متوجه شده است که ملت ایران، ملتی نیست که با تهدید و ارعاب، دچار فروپاشی شود و چنانچه مورد تجاوز قرار گیرد، به آسانی تسلیم و بدنبال احقاق حق خود نباشد. درحال حاضر اگر کشوری نیت تجاوز به خاک ما را داشته باشد، اولین سؤالی که برای خود دارد این است که، واکنش ملت ایران چگونه است؟


معاون عملیات سپاه افزود: ملت ایران طی دفاع مقدس، علی‌رغم همه فشارها، با وجود اینکه تمامی ابرقدرت‌ها در صدد بودند جنگ را به پایان برسانند، با داشتن رویکرد تنبیه متجاوز، بدنبال رویارویی با طرفی بود که به تمامیت ارضی خود تعرض کرده بود، در حقیقت مجازات متجاوز و کشوری که دست به حمله زده را دنبال می‌کرد و بر جبران خسارات تاکید داشت و در این مسیر ایستادگی کرد.

سردار نیلفروشان در ادامه تصریح کرد: ما در دفاع مقدس ایستادیم و این ایستادگی، منجر به این شد که شورای امنیت، متجاوز بودن صدام را پذیرفت و اینها ریشه در ایستادگی ملت ما دارد. ما در جنگ، به دشمنان و دوستان خود ثابت کرده‌ایم که ملت ثابت‌قدم و استواری هستیم، در مورد ارزش‌های خودمان تعصب داریم و برای معیارهایی که برای آن انقلاب کردیم، همواره ارزش قائل هستیم و ایستادگی و پایداری خواهیم کرد، شهید تقدیم می‌کنیم ولی ذلت را نمی‌پذیریم.


وی در تشریح توانمندی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بویژه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در شرایط کنونی گفت: ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال تولید و تولد قدرت هستیم که نه بصورت ماهانه، بلکه بصورت روزانه دنبال می‌شود و به عنوان یک راهبرد اصلیِ پیش برنده، مدنظر فرماندهان و مراکز تحقیقاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد.


سردار نیلفروشان یادآور شد: در حوزه دریا، توانایی‌های فوق‌العاده‌ای بدست آورده‌ایم که سرعت و پایداری در دریا از ویژگی‌های این شناورهاست، به طوری که حتی شناورهای معمولی ما با سرعت نود نات، دریانوردی می‌کنند و زیرسطحی‌های ما انبوه و تاکتیکی هستند.


معاون عملیات سپاه با بیان اینکه راهبرد دریایی ما، شناورهای سبک و کوچک است و در این حالت، در سایر بخش‌های قدرت دریاپایه نیز فعال هستیم بیان داشت: درجه دریایی شناورهای متعددی مانند شناور شهید سلیمانی داریم که برای صیانت دریایی و برای حفظ اقتدار دریایی در آب‌های بین المللی و کمک به محور مقاومت از آنها استفاده می‎‎‎‌کنیم ولی اساس دکترین دریایی جمهوری اسلامی ایران، بر مبنای شناورهای سبک و نیمه سبک و سنگین است.


سردار نیلفروشان افزود: در حوزه زیر سطحی‌ها و تجهیزات غوطه وری، هرچند تجهیزات راهبردی داریم و تجهیزات خوبی آماده کرده‌ایم اما اساس رزم و میدان ما، تجهیزات تاکتیکی سبک رادار گریز است که توانایی‌های دشمن، به راحتی قابلیت مقابله با آن را نداشته باشد، این برجستگی و اساس فعالیت‌های ما در دریا است.


وی موشک‌های کروز دریایی را که امروز قادرند اهدافی را در عمق اقیانوس‌ها مورد اصابت قرار دهند، از دیگر توانمندی‌های سپاه در حوزه دریایی توصیف و خاطرنشان کرد: موشک‌های بالستیک ضد ناو ما قادر هستند، ناوگان متجاوز را حداقل دوهزار کیلومتر قبل از رسیدن به منطقه درگیری مورد اصابت قرار دهند.


معاون عملیات سپاه با تاکید بر اینکه تنها بخشی از توانمندی‌های خود را در معرض نمایش قرار داده‌ایم یادآور شد: ما در حوزه پهپاد دریایی، توسعه و پیشرفت‌های خوبی در لبه مرزهای دانش داشته‌ایم که تنها بخش‌هایی از توسعه نیروی دریایی ماست و بخش‌هایی از آن را در الحاق‌هایی که در یک سال گذشته داشته‌ایم در معرض نمایش گذاشتیم که بخشی از توانمندهای ماست.


سردار نیلفروشان گفت: طبیعی است که فقط بخشی از توانمندی که البته بلوف هم نیست و دشمن همیشه در مواجه با آن غافلگیر شده است را در معرض نمایش قرار دهیم و بخش‌های دیگرِ توانمندی ما را دشمن باید در عرصه‌های رویارویی و در صحنه‌های احتمالیِ آینده مواجه شود که درحال حاضر، نه ما آن را رسانه‌ای و اعلام می‌کنیم و نه دشمن به این راحتی، توانایی کشف قابلیت‌های ما را در این حوزه‌ها دارد.


وی با اشاره به اینکه روزانه در صدد تولید و تولد قدرت هستیم و تولید قدرت یعنی آنچه را که در دست داریم توسعه و افزایش داده و در این زمینه، متناسب با فناوری‌های روز، بدنبال دستیابی به تولیدات نوین باشیم، تصریح کرد: برای حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، با هیچکس، شوخی نداشته و از کسی اجازه نمی‌گیریم.


معاون عملیات سپاه گفت: به منظور دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی با تکیه بر علم و دانش جوانان خودمان، جوانانی که در دفاع مقدس تربیت و پرورش یافته‌اند، همچنین با اتکاء بر توانمندی دانشگاه‌های داخلی، نیازمندی سلاح و تجهیزات خود را تولید می‌کنیم و در عرصه رویارویی با دشمنان، چنانچه نیازی احساس شود، با فرمان فرماندهی معظم کل قوا، تجهیزات یادشده بکارگیری خواهد شد.


وی با تاکید بر توانمندی‌های فوق‌العاده و بازدارنده موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تلاش‌های دشمن برای آسیب زدن به این حوزه تصریح کرد: در حوزه توان موشکی با هیچکس مذاکره نخواهیم کرد، ما توسط خودمان خلع سلاح نخواهیم شد و این فکر باطلی است که کسی بخواهد متصور شود، چون ما، ماحصل تجربه تاریخ هستیم. در مسئله توافق قبلی برجام که دشمن، تمام اهرم فشار خود را در زمینه موشکی و پهپادی و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران بکار گرفت، توفیقی نداشت و طرفی نبست و حداکثر کاری که کرد در حوزه هسته‌ای بود و بواسطه توافق در صدد بود که به گشایشی نائل شود، اما طرف غربی دریافت که ما تحت هیچ شرایطی بر سر توان رزمی خود که یکی از جهات اصلی آن، توان موشکی، قدرت پهپادی و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است، هیچ‌گونه مذاکره‌ای با هیچ کشور و مقامی نخواهیم داشت و بر اساس راهبردها و سیاست‌های دفاعی خودمان عمل خواهیم کرد.


سردار نیلفروشان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جنگ موسوم به نبرد کشتی‌ها و تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها در حوزه دریا زانو زده‌اند، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی هنگامی که رژیم صهیونیستی با تجاوزگری امنیت منطقه را به مخاطره انداخت به بازدارندگی رسید و این رژیم را از مواضع و تجاوزاتی که در دریا و برخی از نقاط دیگر داشت؛ مجبور به عقب نشینی کرد بطوری که متوجه شد در صورت ادامه تجاوزاتش در دریا، نه تنها باید فاتحه کشتیرانی خود را بخواند بلکه اقتصاد خود را که حدود ۸۰ درصد آن از راه دریاست را نابود شده بداند.


وی افزود: رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی، هیچ چیزی جز زبان زور نمی فهمد و در حوزه‌ای که احساس کند شکست می‌خورد و توانایی مقابله ندارد، دست را بالا می‌برد. این رژیم در حوزه دریایی و در صحنه جنگ نبرد کشتی‌ها

کد خبر 5598235

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • مشاهدات خودم IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
   5 1
   حضور دختران جوان در قالب لیدر و کمک لیدر با آن وضع حجاب و پوشش و استفاده از ابزار زنانگی باعث جذب جوانان ناکام شده بود این مسله کاملا برنامه ریزی شده بود و ابزار زن مورد توجه منافق و ضد انقلاب بود نقطه ضعف مردان