برنامه ریزی برای رسیدگی به امور زنان سرپرست خانوار

وزیر کشور گفت: آئین نامه‌های متعددی طراحی شده است که بتوانیم زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دهیم که به اقتضای منابع موجود در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات جلسه امروز بحث کارگروه مبارزه با اعتیاد بود که یکی از موارد مربوط به آن جمع آوری معتادان متجاهر و رسیدگی به وضع آنان بود

وی با اشاره به تصویب آئین نامه جامع رسیدگی به معتادین گفت: در این زمینه به ماده ۱۵ و ماده ۴۲ که مربوط به زندانیان مواد مخدر است؛ بحث و بررسی صورت گرفت و آئین نامه‌ای تصویب شد که در ارتباط با تمامی معتادین کشور با همکاری سازمان بهزیستی و فراجا عمل خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه موضوع دیگری که در جلسه به آن پرداخته شد؛ شد؛ بحث زنان سرپرست خانوار بود؛ گفت: دستگاه‌های متعددی در این موضوع مسئولی هستند. آئین نامه‌های متعددی طراحی شده است که بتوانیم زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دهیم که به اقتضای منابع موجود در این زمینه برنامه‌ریزی کردیم.

وحیدی در پاسخ به این سوال که آیا سیاست وزارت کشور جمع آوری معتادان است؛ گفت: شهرداری‌ها در این زمینه اقدام خواهند کرد؛ کرد؛ گاهی معتادان ساماندهی خواهند شد و گاهی از نیروی انتظامی برای جمع آوری معتادان متجاهر کمک گرفته می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به کمبود وقت در این جلسه خاطر نشان کرد: موضوع کودکان کار در دستور کار این جلسه بود که به علت ضیغ وقت بحث در مورد آن به جلسه آینده موکول شد.

کد خبر 5641211

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha