طرح «امین» برای موقوفات استان سمنان اجرا شد

سمنان- مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه طرح امین موقوفه در استان اجرایی شده است، گفت: از این پس افرادی تحت عنوان امین متولی موقوفات در استان خواهند بود.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سیاست‌های جدید اوقاف در راستای برون سپاری اقدامات و رسالت‌ها، ابراز کرد: در سیاست‌های جدید اوقاف و در راستای استفاده از سیاست‌های مردمی و معتمدان و بر اساس ماده پنج قانون مدیریت موقوفات به امنا و امین واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه امین در واقع همان جایگاه متولی را دارد و تلاش می‌کند تا شناسایی و احیای موقوفات، سرمایه گذاری بر روی آنها و کارهای حقوقی، ثبتی و … را دنبال کند، افزود: در واقع همان کارهایی که سیستم اداری و اجرایی اوقاف درباره موقوفات انجام می‌دهد در طرح امین موقوفات به متولی برون سپاری می‌شود.

مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه نمونه این کار را در همین امامزاده‌های استان سمنان نیز شاهد هستیم که متولیانی دارند که این افراد امورات مرتبط با امامزادگان و بقاع را ساماندهی می‌کنند، گفت: موضوع متولی در امامزادگان و بقاع این بار در موقوفات نیز صدق خواهد کرد.

تدینی توضیح داد: به عبارت دیگر در موقوفات هم از ظرفیت متولی تحت عنوان امین بهره گیری خواهد شد تا بتواند امور موقوفه را پیگیری کند لیکن در قالب این طرح در هر روستا یک امین در نظر گرفته شده است، بیان کرد: در سطح شهرها بلوک بندی‌هایی صورت گرفته و هر بلوکی به دو الی سه نفر از معتمدان تحت عنوان امین واگذار می‌شود و این افراد در ارتباط با اوقاف برای اعتلای موقوفات تلاش دارند.

کد خبر 5644942

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha