اعطای زمین یا مسکن به خانوارهای اصفهانی دارای ۳ فرزند

اصفهان- معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان جزئیات طرح واگذاری زمین یا مسکن به اصفهانی‌ها در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را تشریح کرد.

محمد کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درخصوص شرایط اعطای زمین یا واحد مسکونی به خانوارهای دارای فرزند سوم یا بیشتر اظهار داشت: مطابق با ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به منظور تحقق بند چ ماده ۱۰۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی حداکثر به میزان ۲۰۰ متر مربع منطبق با ضوابط و شرایط مشخص شده به این افراد واگذار کند.

وی افزود: براین اساس مردم استان اصفهان که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: خانوارهایی که فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها بعد از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد اما دارای فرم «ج» قرمز بوده و یا مالکیت دارند نیز می‌توانند صرفاً برای بار دوم از امکانات دولتی در این خصوص استفاده کنند، اما فقط یکبار امکان استفاده از مزایای مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وجود دارد.

به گفته کیانی افرادی که مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شوند در صورتی که در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سکونت داشته باشند می‌توانند ۲۰۰ متر زمین دریافت کنند و کسانی که در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند می‌توانند در شهرهای مجاور و یا شهرهایی که امکان تأمین زمین وجود دارد (به شرطی که کمتر از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد) واحد مسکونی یا ۲۰۰ متر زمین دریافت و در آنجا اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

وی ادامه داد: زمین به قیمت تمام شده (قیمت تمام شده با قیمت‌های آماده سازی زمین در نظر گرفته می‌شود) به متقاضیان واگذار می‌شود و حداکثر ظرف ۸ سال پس از انقضای دوره تنفس دو ساله، پرداخت بهای قانونی در تعهد متقاضیان است.

کیانی تصریح کرد: متقاضیان باید حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از تحویل زمین نسبت به اخذ پروانه ساختمانی و شروع عملیات اقدام نمایند و حداکثر ظرف مدت ۲ سال پس از آن برای اتمام ۱۰۰ درصد عملیات اجرایی و ارائه پایان‌کار اقدام کنند.

کد خبر 5680270

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
   5 0
   خونواده ای که قبل ۱۴۰۰فرزند ۴تا دارن تکلیفشون چیه ؟چقدر تبعیض اخه
   • یاسی IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
    0 0
    واسه نیم۶ دوم قرن بعد برنامه ریزی کردن😏😐😂😂😂
  • احمد‌ IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
   3 1
   جمعیت‌زیاد‌بلا‌وافتی‌بزرگ‌برای‌ایران‌شد‌واقلیم‌خشک‌ایران‌تنها‌ میتواند‌۳۰‌میلیون‌را‌پشتیبانی‌کند‌وباید‌جمعیت‌کاهش‌پیدا‌کند‌و این‌مهم‌به‌عهده‌ماست‌که‌مانند‌والدین‌خود‌فرزند‌بی‌سر‌نوشت تحویل‌جامعه‌ندهیم‌وباید‌روشنگری‌کنیم
  • احمد‌ IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
   0 1
   جمعیت‌زیاد‌بلا‌وافتی‌بزرگ‌برای‌ایران‌شد‌واقلیم‌خشک‌ایران‌تنها‌ میتواند‌۳۰‌میلیون‌را‌پشتیبانی‌کند‌وباید‌جمعیت‌کاهش‌پیدا‌کند‌و این‌مهم‌به‌عهده‌ماست‌که‌مانند‌والدین‌خود‌فرزند‌بی‌سر‌نوشت تحویل‌جامعه‌ندهیم‌وباید‌روشنگری‌کنیم
  • سمیرا IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
   0 0
   سلام شما اگر واقعا قصدتون کمک کردن به خانواده هاست نباید تاریخ تعیین کنید الان من ۳تا بچه کوچک دارم بچه آخر ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ چرانباید به ما تعلق بگیره
  • محمد IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
   0 0
   پس قبل ۱۴۰۰وضعیت شان چتو می شد