۶ بهمن ۱۴۰۱، ۱۰:۱۱

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان:

اجرای پروژه‌های بزرگراهی سیستان وبلوچستان نیازمندتخصیص اعتبار است

اجرای پروژه‌های بزرگراهی سیستان وبلوچستان نیازمندتخصیص اعتبار است

زاهدان- رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان گفت: تسریع در اجرای پروژه‌های بزرگراهی استان، نیازمند تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار تهاتر نفت است.

به گزارش خبرنگار مهر، عطاء الله اکبری چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران، افزود: برای سرعت دادن به احداث و توسعه پروژه‌های بزرگراهی در سیستان و بلوچستان، نیازمند تخصیص شش هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور از محل تهاتر نفت هستیم.

وی ادامه داد: طول کلی کریدورهای اصلی استان یک هزار و ۵۹۵ کیلومتر می‌باشد که تاکنون در این مسیرها ۴۳۰ کیلومتر بزرگراه احداث و عملیات ساخت ۴۷۸ کیلومتر باند دوم نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از نظر شاخص‌های توسعه راه از محروم‌ترین استان کشور به شمار می‌رود که هنوز ارتباط بزرگراهی بین هیچ شهر آن برقرار نیست، افزود: برای رسیدن استان به شاخص متوسط کشوری در حوزه بزرگراه، نیازمند احداث بیش از یک هزار و ۱۶۵ کیلومتر باند دوم هستیم که این امر نگاه ویژه دولتمران را در تخصیص اعتبارات می‌طلبد.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان ۶ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تهاتر نفت برای اجرای طرح‌های راهسازی مصوب شد که تاکنون هیچ اعتباری از این محل به استان تخصیص داده نشده و این در حالی است که این خطه از کشور تنها منطقه متصل به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار، تنها استان با بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر مرز آبی و خشکی بوده و در مسیر دو کریدور از سه کریدور در ترانزیت بزرگ جهان قرار داشته که همه این ظرفیت‌ها موقعیت مناسب و راهبردی در تجارت و ترانزیت بین المللی به آن داده، موقعیتی که استفاده از آن در مسیر توسعه اقتصادی منطقه احداث هر چه سریع‌تر بزرگراه‌ها را می‌طلبد.

وی اضافه کرد: توسعه هر منطقه در گرو افزایش ارتباطات با کشورهای همسایه و گسترش مراودات مرزی است و باید بتوان از توان این بخش برای توسعه بخش اقتصادی و به تبع آن توسعه کشور استفاده کرد اما برای افزایش مراودات نیازمند بهبود زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه بزرگراه هستیم.

وی ادامه داد: بدون شک با بهره برداری هر چه سریع‌تر از پروژه‌های بزرگراهی که برای مردم سیستان و بلوچستان نیز بسیار حیاتی و حائز اهمیت می‌باشد، علاوه بر تحول در حوزه ارتباطی استان و کشور، شاهد دگرگونی‌های فراوان و امیدبخش در بخش‌های مختلف از جمله معیشت و گردشگری و کاهش تصادفات جاده‌ای خواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه استانداردسازی جاده‌های این استان نیازمند تأمین و تخصیص به هنگام منابع مالی است، تاکید کرد: در مجموع به منظور تکمیل شبکه بزرگراهی استان به بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که تخصیص اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور از محل تهاتر نفت کمک قابل توجهی به تسریع ساخت پروژه‌های این بخش خواهد کرد.

شایان ذکر است معاون اول رئیس جمهور در سفر چهار بهمن ماه جاری به استان سیستان وبلوچستان بر تخصیص اعتبارات بیشتر جهت توسعه شبکه بزرگراهی این استان از محل منابع مختلف از جمله تهاتر نفت تاکید کرد.

کد خبر 5692538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha