اطلس طبیعت گردی جنگل های هیرکانی تهیه شود

نوشهر- سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر اقتصاد خانوارهای حاشیه جنگل های هیرکانی را مهمترین دغدغه بیان کرد و تهیه اطلس طبیعت گردی را لازم دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد خزایی پور پیش ازظهر شنبه در نشست انعقاد تفاهمنامه با انجمن طبیعت گردی ایران اقتصاد خانوارها را بزرگترین مشکل در جنگل های شمال بیان کرد و افزود: باید به نوعی برنامه ریزی تا اقتصاد خانوارهای حاشیه نشین جنگل های هیرکانی تقویت شود.

وی با اشاره به طرح تنفس جنگل و ممنوعیت بهره برداری چوب اظهار داشتک این مسئله سبب شده بسیاری از کسانی که از جنگل ارتزاق می کردند دچار ضرر شدند و اکنون به صورت غیرمجاز درحال برداشت از جنگل هستند.

وی با عنوان اینکه اقتصاد دامداران و خانوارهای حاشیه نشین ضربه خورده است، خواستار تقویت اقتصاد خانوارهای حاشیه شد و گفت: علاوه براین نیاز داریم در شمال کشور اطلس طبیعت گردی تعریف شود زیرا چاره ای نداریم از موهبت گردشگری عرصه ها بهره گیری شود.

خزایی پول به روزشدن و تقویت طبیعت گردی را ضروری دانست و گفت: از این رو باید اطلس طبیعت گردی در عرصه های هیرکانی تهیه شود و مناطق و جاذبه های طبیعی به گردشگران معرفی شود.

سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر با اظهار اینکه بسیاری از لیدرهای گردشگری مجوز ندارند، گفت: ساماندهی و سازماندهی را لازم دانست و بسیاری از عرصه ها و گونه ها لگدکوب شدند.

وی بر ضرورت حفظ و احیای گونه های طبیعی عرصه های هیرکانی تاکید کرد و خواستار بهره گیری از ظرفیت های موجود در این بخش شد.

کد خبر 5693889

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha