ورود دادستانی به وضعیت غیرطبیعی خرس و شیر باغ وحش ساری

ساری- دادستانی مرکز مازندران به موضوع نحیف بودن غیرطبیعی یک قلاده خرس و دو قلاده شیر در باغ وحش ساری ورود پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با دستور ویژه رئیس کل دادگستری مازندران، محمد کریمی دادستان مرکز استان درجلسه ای با حضور مدیرو کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست ساری ومالک باغ وحش طاهرده وضعیت وشرایط نگهداری انواع حیوانات دراین باغ وحش بوِیژه شرایط وعلت نحیف بودن یک قلاده خرس و2شیر رابررسی ودستورات لازم راصادر کرد.

محمد کریمی دادستان مرکز استان در این خصوص اظهار داشت: با توجه به انتشار تصاویری در فضای مجازی در خصوص وضعیت یک قلاده شیر و خرس نحیف در باغ وحش ساری با دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران این موضوع در دستور کار این دادستانی قرار گرفت و در کمترین زمان، جلسه با حضور رئیس محیط زیست شهرستان ساری و مدیر باغ وحش تشکیل شد.

وی در ادامه اظهار داشت: نماینده ای از سوی دادستانی ، محیط زیست و دامپزشکی به محل اعزام تا علل این مورد تشخیص داده و همچنین گزارشی از وضعیت باغ وحش و سلامت دیگر حیوانات موجود در باغ وحش به این دادستانی اعلام کنند.

کریمی دادستان مرکز استان تصریح کرد: با تحقیقات به عمل آمده ازسوی کارشناسان محیط زیست مشخص شد 2 قلاده شیر و یک خرس که تصاویر آن منتشر شد طبق گفته مالک ونماینده محیط زیست تا دو ماه پیش سالم بودند اما بعد ازآن دچاربیماری شده وهر کدام جداگانه و در قرنطینه به خاطر بیماری وکهولت سن در حال درمان بودند که فردی با استفاده ازغفلت نگهبانان وعبور غیرقانونی ازحفاظ سیمانی اقدام به تصویربرداری وانتشار آن می کند درحالی که بیماری برای حیوانات با سن بالا طبیعی است وسایر حیوانات باغ وحش دروضعیت مناسب وبا شرایط خوب هستند.

وی افزود: باتوجه به بررسی انجام شده واظهارات مالک باغ وحش تغذیه مناسب همواره انجام شده نسبت به تزریق واکسن نیز اقدام شده بود وسایر جانوران باغ وحش مشکلی نداشتند اما با توجه به همه مسائل ، مهلتی متناسب برای بررسی سلامت گونه های موجود درباغ وحش درنظرگرفتیم.

کد خبر 5695553

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha