۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۳۴

به میزبانی پایگاه چهارم هوانیروز ارتش؛

خلبانان برگزیده کشور در مسابقات سپهبدهای اخلاص رقابت کردند

خلبانان برگزیده کشور در مسابقات سپهبدهای اخلاص رقابت کردند

اصفهان -رقابت‌های خلبانان برگزیده پایگاه‌های مختلف هوانیروز ارتش با عنوان مسابقات‌ سپهبدهای‌ اخلاص به میزبانی پایگاه چهارم هوانیروز ارتش در اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های خلبانان برگزیده پایگاه‌های مختلف هوانیروز ارتش با عنوان مسابقات‌سپهبدهای‌اخلاص، به میزبانی پایگاه چهارم هوانیروز ارتش در اصفهان برگزار شد.

در این رقابت‌ها که خلبانان برگزیده پایگاه‌های هوانیروز کشور در آن شرکت داشتند، خلبانان بالگرد جنگنده‌ی‌کبرا در شلیک انواع موشک‌های بالگرد جنگنده‌ی کبرا، شلیک توپ‌های ۲۰ میلی‌متری و انواع راکت‌های بالگرد جنگنده کبرا و خلبانان بالگردهای ترابری تاکتیکی ۲۱۴ در انجام عملیات تجسس و نجات‌هوایی و عملیات هلی‌برن در منطقه نبرد، با هم به رقابت پرداختند.

در این رقابت‌ها خلبانان برگزیده پایگاه‌های مختلف هوانیروز ارتش، اندوخته‌های علمی خود را در میدان عمل و در آسمان به رقابت گذاشتند.

امیر سرتیپ دوم خلبان محمود محمدعلی‌فام، معاونت عملیات و اطلاعات هوانیروز ارتش که با حضور در اصفهان، این مسابقات را از نزدیک نظارت می‌کرد، گفت: هدف این رقابت‌ها، سنجش آمادگی رزمی خلبانان بالگرد جنگنده کبرا و بالگرد ترابری تاکتیکی ۲۱۴ و ارتقای توان رزمی آنان در شرایط شبیه‌سازی شده میدان نبرد است.

وی گفت: سپهبدهای اخلاص (شهید قرنی، شهید صیاد شیرازی و شهید سلیمانی)،الگو و اسطوره کارکنان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در خدمت و مبارزه و ایفای نقش هستند و این مسابقات، بهانه‌ای برای بازخوانی سیره و شخصیت این شهدای شریف و عزتمندمان است.

در ادامه، سرهنگ خلبان ستاد بهرام نظری، فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش که میزبانی این مسابقات را به عهده دارد گفت: حضور همزمان معاونت عملیات و اطلاعات و نیز معاونت تربیت و آموزش هوانیروز ارتش و دهها خلبان برگزیده هوانیروز ارتش در اصفهان، فرصت مغتنمی برای پایگاه چهارم هوانیروز ارتش فراهم کرده است که ضمن برگزاری این مسابقات در بالاترین سطح، آخرین تاکتیک‌های پروازی را در جلسات بریفینگ و نیز در مراحل مختلف پروازهای اجرای آتش و تجسس و نجات و هلی‌برن را با این نخبگان، به اشتراک بگذارد.

سرهنگ خلبان نظری افزود: امروز کوشش خلبانان هوانیروز ارتش بر این است که با ارتقای معنویت در رفتارهای شخصی و ارتباطات سازمانی و نیز ارتقای توانمندی تاکتیکی و عملیاتی، به سبک سپهبدهای اخلاص، در میدان عمل و در روز نبرد، مردان نقش‌آفرین و جریان‌ساز شوند.

فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش افزود: داوری این رقابت‌ها را هیئتی به سرپرستی معاونت تربیت و آموزش هوانیروز به عهده داشت و در پایان این رقابت‌ها، به خلبانان برگزیده، لوح شایستگی و جایزه اهدا شد.

کد خبر 5721806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha