۲۳ اسفند ۱۴۰۱، ۱۷:۱۷

گزارش خبرنگاران مهر از سراسر کشور؛

جزئیات حوادث چهارشنبه سوری در استان‌ها/ چند نفر مصدوم شدند؟

جزئیات حوادث چهارشنبه سوری در استان‌ها/ چند نفر مصدوم شدند؟

در شب آخرین چهارشنبه سال متاسفانه شاهد وقوع حوادث تلخ در برخی استان‌ها بودیم، در تعدادی از شهرها وقوع انفجار به تخریب منازل مسکونی منجر شد؛ آخرین اخبار از چهارشنبه‌سوری را در «مهر» بخوانید.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: در آخرین چهارشنبه سال طبق رسوم گذشته ایرانیان به جشن و پای کوبی می‌پردازند اما طی سال‌های اخیر رفتارهای ناهنجار و استفاده از مواد محترقه غیر مجاز این شب را به یکی از پر التهاب ترین ساعات انتهایی سال تبدیل کرده است.

نگاهی به آمار خسارت‌ها و تلفات حوادث این شب در سال‌های گذشته و حوادثی که طی ساعات اخیر روی داده است نشان می‌دهد که پیشگیری و آگاهی بخشی به جامعه برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال تلخ ضروری است.

دستگاه قضائی و پلیس نیز هشدار داده اند در صورت دستگیری افراد مخل قانون و بر هم زنندگان نظم این افراد تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند شد، با این وجود شاهد بروز حوادث متعدد در استان‌های مختلف هستیم که در ذیل این اخبار را مرور می‌کنیم.


جزئیات حوادث و مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان‌ها


۰۰:۰۲ افزایش مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری به ۷۷ نفر در لرستان/ ۲ نفر بستری شدند


۲۳:۵۶ مرگ یک جوان در پرند/دست جوان نصیرشهری قطع شد

امید احمدی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار حوادث شب چهارشنبه آخر سال در رباط کریم گفت: تاکنون ۳۸ نفر بر اثر سوختگی‌های ناشی از حوادث این شب به بیمارستان رباط کریم مراجعه کردند.

فرماندار رباط کریم با اشاره به اینکه ۳۰ نفر از مصدومین بیشتر در هنگام تولید مواد آتش زا دچار حادثه و سوختگی سطحی شده بودند که به صورت سرپایی درمان شدند، تصریح کرد: اما هشت نفر از مراجعه کنندگان به خاطر سوختگی شدید در بیمارستان بستری شدند.

وی همچنین از فوت یک جوان اهل پرند در حوادث شب چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: متأسفانه یک جوان اهل نصیرشهر هم در اثر استفاده از مواد منفجره دچار قطع عضو از ناحیه دست شد.


۲۳:۵۴ ۲۳ نفر مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال در گیلان


 ۲۳:۵۲ مصدومان چهارشنبه سوری در فارس به ۳۰ نفر افزایش یافت/ یک فوتی


۲۳:۴۰ انفجار ترقه در کارگاه خیاطی یزد حادثه آفرید

احمد دهقان رئیس اورژانس یزد در گفتگو با خبرنگار مهر اظار داشت: حوالی ساعت ۲۰ امشب، انفجار ترقه در یکی از محله های یزد سبب شکستن شیشه های یک کارگاه خیاطی و آسیب به دست یک بانوی ۳۷ ساله شد.

وی عنوان کرد: خانم ۳۷ ساله ای که در این کارگاه خیاطی مشغول کار بود، به علت شکسته شدن شیشه های کارگاه از ناحیه دست دچار پارگی و خونریزی شد.


۲۳:۳۷ چهارشنبه آخر سال ۱۶۰ مصدوم در آذربایجان شرقی برجای گذاشت

وحید شادی نیا شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد ۷۴ نفر از ناحیه چشم دچار آسیب شدند که سطحی بوده و تخلیه چشم اتفاق نیافتاده است.

وی ادامه داد: دو نفر به دلیل انفجار مواد محترقه قطع عضو شدند و ۶ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

شادی نیا گفت: حدود ۶۹ درصد مصدومان حوادث مواد محترقه مربوط به رده سنی ۶ تا ۱۸ سال است.


۲۳:۲۹ تعداد مصدومان چهارشنبه سوری در گلستان به ۴۲ نفر رسید

محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث چهارشنبه سوری امسال تاکنون ۴۲ نفر مصدوم شده اند که از این تعداد ۳۵ نفر مرد و هفت نفر زن بودند که چهار نفر از این افراد بستری و مابقی ترخیص شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: ۱۳ نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، ۱۹ نفر از ناحیه دست و پا، هشت نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش و یک نفر هم دچار ترس و ضعف شده است.

مقسمی گفت: ۱۰ نفر از مصدومان دچار سوختگی درجه دو، تعداد هشت نفر دچار سوختگی درجه یک و تعداد ۲۳ نفر هم دچار تروما شدند.


۲۳:۲۲ ۶۳ نفر در چهارشنبه آخر سال البرز مصدوم شدند


۲۳:۱۱ ۱۹ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری روانه بیمارستان‌های مازندران شدند


۲۳:۰۴ افزایش تعداد مصدومان شب چهارشنبه‌سوری به ۳۷ نفر در لرستان


۲۳:۰۰ افزایش مصدومان چهارشنبه سوری در خوزستان به ۱۷ نفر


۲۲:۵۷ سه مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در بندرعباس

فاطمه نوروزیان چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران از مصدومیت سه نفر تا ساعت ۲۱ خبر داد.

وی گفت: یک مصدوم پسر بچه ۱۲ ساله با سوختگی درجه یک دست بوده که در بیمارستان خلیج فارس درمان سرپایی شده است و مصدوم دیگر نیز پسر بچه ۱۲ ساله با سوختگی درجه ۲و۳ است که ۱۰ درصد قوزک پای چپ مچ و ران وی در آتش سوزی سوخته و اکنون بستری است.

وی ادامه داد: یک پسر بچه ۱۲ ساله در شهر میناب دچار سوختگی درجه یک ۱۵ درصد در ناحیه کمر و پا شده است که پس از دریافت خدمات درمانی مرخص شد.


۲۲:۵۲ آسیب به چشم زن ۴۰ ساله در حادثه چهارشنبه سوری در زواره


۲۲:۵۰ آتش سوزی در ساختمان ۵ طبقه در ری/۲ نوجوان آسیب دیدند

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت ۲۰:۵۰ یک مورد انفجار در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه جنب کارخانه مارگارین شهرری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد، که به سرعت تیم‌های مورد نظر به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: در این حادثه در طبقه منهای یک این ساختمان، دو نوجوان که از قبل نارنجک درست کرده و در آنجا نگهداری می‌کردند، هنگام خارج کردن نارنجک‌ها ناگهان این مواد محترقه آتش می‌گیرد و این دو نوجوان ۱۴ ساله مصدوم می‌شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: مأموران ایستگاه ۸۶ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به محل حادثه اعزام می‌شوند که قبل از رسیدن آتش نشانان، مصدومان را از محل حادثه خارج کرده بودند، اما این دو نوجوانان از ناحیه دست آسیب دیده بودند.


۲۲:۴۵ ۷۷ نفر در استان مرکزی بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند

بهروز ایران نژاد با اشاره به اینکه شمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در استان مرکزی تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۷۷ نفر بوده است، اظهار داشت: بیشترین نوع جراحات در چهارشنبه سوری امسال سوختگی به ویژه از ناحیه گردن، چشم و دست بوده است.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان مرکزی افزود: ۵۲ مورد از مصدومان در شهرستان اراک، ۲۲ مورد در ساوه و سه مورد در شهرستان خمین گزارش شده است.


۲۲:۴۳ چهارشنبه سوری در زاهدان تاکنون هیچ مصدومی نداشته است


۲۲:۴۲ ۱۴ نفر در خراسان شمالی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند


۲۲:۴۲ ۲۶ مورد آتش‌سوزی در چهارشنبه آخر سال کرج / حریق ۴ واحد مسکونی

مهدی سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در چهارشنبه آخر سال در شهر کرج تاکنون ۲۶ مورد آتش‌سوزی رخ داده که ۱۶ مورد آن حریق درخت، یک باغ، چهار واحد مسکونی، یک ساختمان نیمه کاره، سه مورد ضایعات و یک خودرو بوده است.

وی بیان کرد: برای امداد رسانی به این حوادث ۸۴ آتش‌نشان به همراه ۲۸ دستگاه خودرو به محل‌ها حادثه اعزام شده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج تصریح کرد: گزارشی از تلفات جرحی و جانی به ما ارسال نشده است.


۲۲:۳۹ انفجار نارنجک دستی در پیاده راه رشت یک مصدوم بر جای گذاشت


۲۲:۲۸ ۳ فوتی در قدس بهارستان و ملارد در خصوص حوادث چهارشنبه سوری

علیرضا فخاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تا امروز در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال سه نفر فوتی در قدس، بهارستان و ملارد گزارش شده است.

وی گفت: ۵۳ نفر نیز در همین راستا مصدوم شدند.

استاندار تهران از خنثی شدن بسیاری از توطئه‌های دشمنان برای ضربه زدن به ملت ایران در عرصه‌های مختلف خبر داد.


۲۲:۳۹ چهارشنبه آخر سال در شیراز ۱۴ حادثه به همراه داشت

هادی عیدی پور سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: حوادث در آخرین چهارشنبه سال در شیراز روند کاهشی قابل توجهی داشته و تنها ۱۴ حادثه در شیراز گزارش شد.

وی ادامه داد: با همکاری و آگاهی خانواده‌های شیرازی حوادث چهارشنبه آخر سال در شیراز به شدت کاهش یافته به گونه‌ای که تنها ۱۴ حادثه در شیراز گزارش شد و این حوادث نیز در کوتاه‌ترین زمان برطرف شد.


۲۲:۰۹ حوادث چهارشنبه سوری در زنجان ۹۹ مصدوم برجا گذاشت

داریوش تقی لو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: از ساعت ۸ صبح امروز تاکنون ۳۳ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری دچار حادثه شدند.

وی از قطع عضو چهار مصدوم در استان زنجان خبر داد و گفت: قطعی عضو این شهروندان از ناحیه شست دست یک نفر و انگشتان دست بوده است.

رئیس اورژانس استان زنجان گفت: متاسفانه جوانان هیچ توجهی به خطرات مواد منفجره آگاه نیستند.


۲۲:۰۷ آمار مصدومین حوادث چهارشنبه سوری در کردستان به ۴۶ نفر رسید

رضا پیرا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاکنون ۴۶ کردستانی بر اثر انفجار مواد محترقه در استان مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شده اند که از این تعداد ۱۵ نفر ترومای چشم، ۱۲ نفر سوختگی، ۹ نفر دچار ترومای دست، ۸ نفر ترومای صورت و ۲ نفر ترومای پا هستند.

وی افزود: از این تعداد ۳۸ نفر جوان و ۸ نفر هم کودک هستند، خاطرنشان کرد: از تعداد مصدومین ۳۷ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند.

پیرا خاطرنشان کرد: از تعداد مصدومین تا این لحظه ۱۴ نفر در سنندج، ۶ نفر در سقز، یک نفر در سروآباد، ۴ نفر در بیجار، ۵ نفر در دهگلان، ۲ نفر در قروه، ۱۰ نفر در دیواندره و ۴ نفر در کامیاران هستند.


۲۲:۰۲ ۵۲ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال کرمانشاه مصدوم شدند

حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۱ به ۵۲ رسید.

وی افزود: از مجموع تعداد مصدومان ۳۲ نفر سرپایی درمان و ۲۰ نفر بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۳۶ نفر در شهر کرمانشاه، پنج نفر در شهرستان صحنه، ۲ نفر در شهرستان کنگاور، یک نفر اسلام آبادغرب، یک نفر هرسین، ۶ نفر در شهرستان قصرشیرین و یک نفر هم در دالاهو مصدوم شدند.


۲۱:۵۴ تعداد ۳ خودروی اورژانس قم زمین گیر شدند

در شب چهارشنبه سوری در قم تعداد سه دستگاه خودروی آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به دلیل رفتارهای غیر انسانی برخی افراد و حمله با نارنجک دستی از مسیر و چرخه ارائه خدمات خارج شدند.

این خودروها در مناطق حاشیه‌ای شهر به دلیل اصابت مواد محترقه و نارنجک دستی دچار آسیب و زمین گیر شدند و در این شرایطی که برخی‌ها به دلیل بروز حوادث ناشی از اقدامات خطر آفرین همین افراد نیازمند امدادرسانی از سوی اورژانس هستند متأسفانه این خودروها از چرخه امدادرسانی خارج شدند.

تصاویری نیز در فضای مجازی قم منتشر شده که حکایت از آسیب دیدن نیروهای آتش‌نشانی در عملیات اطفای حریق شب چهارشنبه سوری دارد.


۲۱:۴۴ یک نوجوان بر اثر انفجار ترقه مصدوم و به بیمارستان منتقل شد

عباس عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه شامگاه امروز حادثه مصدومیت یک نفر بر اثر ترکیدن ترقه در خیابان معلم زیباشهر مبارکه گزارش شد.

وی با بیان اینکه یک واحد امدادی به محل حادثه اعزام شد، افزود: مصدوم پسر نوجوان ۱۳ ساله است که بدلیل حمل و ترکیدن ترقه در دست او، از ناحیه صورت و کف دست دچار آسیب شدید شده است.

سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان اضافه کرد: این نوجوان به بیمارستان محمد رسوال‌الله لنجان منتقل شده است.


۲۱:۴۳ ۴ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری در خوزستان مصدوم شدند

عارف شرهانی اصل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بر اثر حوادث چهارشنبه سوری تاکنون چهار نفر در خوزستان مصدوم شدند.

مدیر روابط‌عمومی فوریت‌های پزشکی خوزستان تصریح کرد: مصدومان از شهرهای اهواز، اندیمشک، امیدیه و هندیجان بودند.


۲۱:۳۴ مصدومان حادثه چهارشنبه آخر سال در قم به ۱۲ نفر رسید

به گزارش خبرنگار مهر، در پی اقدامات خطرناک عده از جوانان و نوجوانان در قم به بهانه چهارشنبه سوری ۱۲ نفر دچار مسمومیت شده و راهی بیمارستان شدند.

از این تعداد ۳ نفر خانم و ۹ نفر دیگر نیز آقا بودند.

در بین مصدومان نیز فردی با درجه سوختگی ۹۰ درصد هم وجود دارد.

بخش اورژانس مراکز درمانی قم در حالت آماده باش هستند.

متأسفانه سه دستگاه خودروی اورژانس ۱۱۵ قم در حین انجام مأموریت به دلیل اصابت نارنجک دستی دچار آسیب شدند.


۲۱:۱۵ ۸ نفر در اردستان به دلیل همراه داشتن مواد محترقه دستگیر شدند


۲۱:۱۲ بخشی از یک منزل مسکونی در خیابان بعثت قم در اثر انفجار تخریب شد

بنا بر اعلام آتش نشانی قم عصر روز سه شنبه انفجار در یک واحد مسکونی خیابان بعثت قم موجب تخریب بخشی از ساختمان و مصدومیت ۳ نفر شد.

مصدومان در این حادثه پس از خروج از ساختمان توسط عوامل آتش نشانی به بیمارستان انتقال داده شدند.

مصدوم شدگان سه برادر در یک خانواده بودند که یکی از آنان سوختگی ۹۰ درصدی داشته است.

علت این حادثه نیز انفجار در کیف حاوی مواد منفجره بیان شده است.


۲۱:۰۹ ۱۳ نفر مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در ورامین


۲۱:۰۸ شمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری در مازندران به ۱۳ نفر رسید

رضا حبیبی ساروی رئیس اورژانس مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حوادث چهارشنبه سوری در استان از عصر سه شنبه تاکنون ۱۳ مصدوم داشته است.

وی افزود: براثر این حوادث تاکنون ۱۳ نفر شامل یک خانم و ۱۲ مرد مصدوم شدند که یک نفر بستری و ۱۲ نفر سرپایی درمان شدند.

وی از آماده باش مراکز اورژانس و پایگاه‌ها برای خدمات رسانی خبر داد.


۲۰:۵۸ انفجار مواد محترقه در قرچک / یک خانه تخریب و ۲ نفر مصدوم شدند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قرچک از انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در این شهر خبر داد و گفت: طی این حادثه یک خانه تخریب و دو نفر مصدوم شدند.

یوسف صاحبدل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یک مورد حادثه انفجار مواد محترقه در شهرک «آزادیه» قرچک به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری قرچک گزارش شد.

وی افزود: عوامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک با اطلاع از وقوع این حادثه سریعاً به محل اعزام و نسبت به ایمن سازی منطقه اقدام کردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک افزود: دو مصدوم لین حادثه با تلاش عوامل آتش نشانی از محل حادثه خارج شده و تحویل اورژانس شدند و منزل مسکونی نیز بیش از ۵۰ درصد آسیب دید.


۲۰:۵۷ ۱۵ مصدوم چهارشنبه آخر سال در فارس

رئیس اورژانس فارس گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان فارس به ۱۵ نفر رسید.

محمد جواد مرادیان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: از ابتدای اسفند ماه تاکنون مصدومان حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال به ۱۵ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: تمامی مصدومان چهارشنبه آخر سال تاکنون از شهرستان شیراز گزارش شده که ۹ نفر در شیراز و ۵ نفر در شهرستان‌های شیراز دچار مصدومیت شده اند.

او افزود: ۵ نفر از این افراد دچار مصدومیت چشم، ۹ نفر دچار سوختگی و یک نفر تروما شده است.

به گفته این مقام مسئول در میان مصدومان حوادث چهارشنبه سوری ۴ نفر عابر پیاده و ۱۱ نفر استفاده کنندگان دیده می‌شود.


۲۰:۵۶ انفجار نارنجک دستی در اراک موجب تخریب منزل و سوختگی یک جوان شد

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: انفجار نارنجک دستی در منطقه شهرک علی‌بن‌ابیطالب (ع) اراک موجب سوختگی شدید جوان ۲۲ ساله و تخریب یک منزل مسکونی شد.

آتش‌پاد سوم محسن فضلی با اشاره به انفجار نارنجک دستی در منطقه شهرک علی‌بن‌ابیطالب (ع) اراک که منجر به سوختگی شدید جوان ۲۲ ساله و تخریب یک منزل مسکونی شده، گفت:: این حادثه ساعاتی پیش در این منطقه رخ داد که بر اثر آن بخشی از یک منزل مسکونی نیز تخریب شد.

وی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله به محل اعزام و اقدامات لازم را انجام دادند و جوان مصدوم نیز به بیمارستان ولیعصر (عج) این شهر منتقل شد.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک ادامه داد: همه عوامل این سازمان در آماده باش کامل قرار دارند و امید است از این پس تا پایان چهارشنبه‌سوری، حادثه تلخ دیگری گزارش نشود.

فضلی اظهار داشت: انتظار است خانواده‌ها در این روز نظارت ویژه بر فرزندان خود داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ و غیرقابل جبران نباشند.


۲۰:۴۵ وقوع ۲ مورد حادثه بر اثر انفجار مواد محترقه در شهر کرمانشاه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه از وقوع ۲ مورد حادثه بر اثر انفجار مواد محترقه در شهر کرمانشاه خبر داد.

فرهاد فرهودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با چهارشنبه آخر سال طی امروز و تا ساعت ۲۰ امشب ۲ مورد انفجار براثر انفجار محترقه به مرکز عملیات آتش نشانی شهر کرمانشاه گزارش شده است.

وی افزود: در حادثه اول که در شهرک نوکان و ساعت ۱۲ ظهر به وقوع پیوست یک نفر مصدوم شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه تصریح کرد: در حادثه دوم نیز چهار نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در شهرک شهرداری در ساعت ۱۵ مصدوم شدند.

فرهودی خاطر نشان کرد: تاکنون حادثه دیگری در شهر کرمانشاه که نیاز به حضور عوامل آتش نشانی باشد، گزارش نشده است.

وی تاکید کرد: ۸۵ نیروی آتش نشان در یازده ایستگاه آتش نشانی شهر کرمانشاه در چهارشنبه پایان سال در آمادگی قرار دارند.


۲۰:۳۷ مصدوم شدن ۱۴ لرستانی در شب چهارشنبه‌سوری

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی لرستان گفت: تا ساعت ۲۰، ۱۴ نفر در شب چهارشنبه سوری در استان مصدوم شده‌اند.

مهدی غیبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری در لرستان، اظهار داشت: تا ساعت ۲۰ امشب، ۱۴ نفر دچار آسیب دیدگی شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه همه ۱۴ نفر از بیمارستان و مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، عنوان کرد: از ۱۴ مصدوم شب چهارشنبه سوری در استان، چهار نفر مربوط به شهرستان الیگودرز، ۹ نفر شهرستان دورود و یک نفر مربوط به شهرستان دلفان بوده است.


۲۰:۳۷ ۲۰ گلستانی راهی بیمارستان شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حوادث چهارشنبه سوری در گلستان ۲۰ نفر مصدوم و به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شدند.

محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث چهارشنبه سوری تاکنون ۲۰ نفر از اهالی گلستان مصدوم شده که از این تعداد ۱۶ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری تعداد ۱۱ نفر در گرگان، ۶ نفر در گنبد کاووس و در شهرهای مینودشت و بندرگز هم هر کدام یک نفر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: سه نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، ۱۱ نفر از ناحیه دست و پا، چهار نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش مصدوم و یک نفر هم دچار ترس و ضعف شده است.

مقسمی گفت: هشت نفر از مصدومان دچار سوختگی درجه دو، پنج نفر دچار سوختگی درجه یک و تعداد پنج نفر هم دچار تروما شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن‌های باستانی ایران است جای خود را به چهارشنبه سوزی بدهد.

وی از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی بر روی محل سوختگی خودداری کنند و با اورژانس تماس بگیرند.


۲۰:۳۷ تعداد مصدومان در کرمانشاه به ۳۰ نفر رسید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ۳۰ مصدوم براثر حوادث چهارشنبه آخر سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۰ امروز خبر داد.

حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۰ امروز به ۳۰ نفر رسید.

وی افزود: از مجموع تعداد مصدومان ۱۵ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۵ نفر هم بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۲۱ مصدوم در شهر کرمانشاه، چهار مصدوم در شهرستان صحنه، یک نفر در اسلام آباد غرب و چهار نفر هم در شهرستان قصرشیرین دچار آسیب دیدگی شدند.

بهرامیان ادامه داد: خانواده‌ها با رعایت نکات ایمنی و مراقبت از فرزندان خود از بروز حوادث ناگوار خودداری کنند.


۲۰:۲۲ ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در کردستان مصدوم شدند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم و به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

رضا پیرا سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه تاکنون ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه چهارشنبه سوری مصدوم و به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

وی افزود: از این تعداد ۶ نفر دچار ترومای دست، هفت نفر سوختگی، یک نفر مصدوم چشمی و ۲ نفر مصدوم صورت هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: ۱۳ نفر از مصدومان را جوانان و سه نفر را هم کودکان تشکیل می‌دهند.

پیرا افزود: تا این لحظه ۶ نفر در دیواندره، سه نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در کامیاران و یک نفر در سروآباد مصدوم شده‌اند که همگی مرد هستند.

وی اعلام کرد: سال گذشته ۵۲ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شدند.


۲۰:۲۲ ۵۸ نفر در حوادث چهارشنبه سوری آذربایجان غربی مصدوم شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: شمار مصدومان چهارشنبه‌سوری در استان به ۵۸ نفر رسید.

فرزین رضازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تاکنون ۵۸ نفر در استان بر اثر انفجار مواد محترقه دچار سوختگی شدند، ادامه داد: متأسفانه در حوادث چهارشنبه سوری یک نفر منجر به قطع عضو شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع در اثر حوادث چهارشنبه یک نفر هفته گذشته جان خود را از دست داد، گفت: با ۱۰ مجروح روزهای گذشته تعداد مجموع مصدومان چهارشنبه سوری امسال به ۶۸ نفر رسیده است.


۱۹:۴۹ مصدومیت ۳ نفر در اصفهان بر اثر انفجار مواد اولیه تولید ترقه

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از سوختگی سه نفر بر اثر انفجار مواد اولیه طول ترقه در اصفهان خبر داد.

عباس عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه ویژه چهارشنبه آخر سال در اصفهان اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۹ و ۳ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه انفجار ترقه‌های در حال ساخت رخ داده است، افزود: این حادثه در اصفهان خیابان عسگریه دوم گزارش شده است.

سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان با بیان اینکه مصدومان سه جوان حدود ۱۸ سال بودند، خاطر نشان کرد: این افراد که دچار سوختگی ۳۵ درصد شدند به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) منتقل شدند.


۱۹:۳۹ تعداد مصدومان چهارشنبه سوری کرمانشاه به ۲۲ نفر رسید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری کرمانشاه به ۲۲ نفر رسید.

حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۱۹ امروز به ۲۲ نفر رسید.

وی افزود: از این ۲۲ نفر تعداد ۲ نفر دچار قطع عضو، هفت نفر آسیب چشمی و ۱۶ نفر هم دچار سوختگی شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: تعدادی از این مصدومان هم دچار سوختگی شدید و هم آسیب به اندام‌ها شده‌اند.

بهرامیان خاطر نشان کرد: ۱۹ نفر در شهر کرمانشاه، یک نفر شهرستان صحنه و ۲ نفر هم در قصرشیرین آسیب دیده‌اند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها با رعایت نکات ایمنی و مراقبت از فرزندان خود از بروز حوادث ناگوار خودداری کنند.


انفجار ترقه دست و صورت جوان ۲۱ ساله یزدی را مصدوم کرد

رئیس اورژانس یزد از مصدومیت یک جوان ۲۱ ساله یزدی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

احمد دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عصر سه‌شنبه و در شب آخرین چهارشنبه سال، انفجار ترقه سبب وارد آمدن آسیب به دست راست و صورت یک جوان ۲۱ ساله شد.

وی عنوان کرد: این حادثه در کوچه لاله واقع در بلوار صابر اتفاق افتاد و بلافاصله پس از تماس با اورژانس، یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.

دهقان یادآور شد: اقدامات اولیه درمانی در محل حادثه توسط کارشناسان اورژانس بر روی مصدوم انجام شد اما مصدوم از انتقال به بیمارستان خودداری کرد.


۱۹:۱۱ قطع انگشتان دست پسر ۱۴ ساله در مبارکه

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از قطع انگشتان دست پسر ۱۴ ساله در مبارکه بر اثر ترکیدن ترقه خبر داد.

عباس عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نخستین حادثه چهارشنبه آخر سال ساعت ۱۷ و ۱۴ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده است.

وی افزود: این حادثه که در مبارکه منطقه وینیچه رخ داده است، اضافه کرد: انگشتان پسر ۱۴ ساله به علت ترکیدن ترقه قطع شده است.

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان ادامه داد: برای این حادثه یک واحد امدادی اعزام و مصدوم حادثه را به بیمارستان محمدرسول الله مبارکه منتقل کرد.


۱۹:۰۶ ۵ مصدوم در حادثه انفجار مواد محترقه در مشگین‌شهر

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل گفت: در حادثه انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی در مشگین‌شهر، پنج نفر مصدوم شدند.

سعید مهری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: لحظاتی قبل به دنبال انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در مشگین‌شهر، بلافاصله آمبولانس فوریت‌های پزشکی و آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد.

وی تصریح کرد: در این حادثه پنج مصدوم به دلیل انفجار مواد محترقه توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر منتقل شدند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل از آماده‌باش نیروهای اورژانس برای پذیرش مصدومان احتمالی چهارشنبه‌سوری در اردبیل و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: آخرین آمار و اطلاعات مصدومان تا ساعات بعد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل با بیان اینکه از چند روز قبل هشدارهای ایمنی برای خانواده‌ها اعلام شده است، افزود: مراقبت از نوجوانان برای عدم حضور در خیابان در ساعت‌های پرتنش از توصیه‌های مهم ما است.


۱۸:۴۱ انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم ۳ مصدوم برجای گذاشت

به دنبال انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم سه نفر مصدوم و راهی بیمارستان شدند که یکی از آنان ۹۰ درصد سوختگی داشته است.

در شب چهارشنبه آخر سال در شهر قم بر اثر بی احتیاطی و انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم ۳ مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

مصدومان این حادثه ۱۰، ۱۴ و ۲۰ ساله هستند که بلافاصله بعد از وقوع حادثه توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان اعزام شدند.

حال یکی از این مصدمان وخیم گزارش شده و ۹۰ درصد سوختگی داشته است.

متأسفانه در سال گذشته ۷ نفر در اثر استفاده از مواد محترقه و آتش زا در شب چهارشنبه سوری قم فوت کردند.


۱۸:۳۲ چهارشنبه سوری در آذربایجان شرقی تاکنون ۷ مصدوم برجای گذاشت

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن هفت نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری در استان خبر داد.

اصغر جعفری عصر سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: چهارشنبه سوری تاکنون هفت مصدوم در آذربایجان شرقی برجای گذاشته است.

وی ادامه داد: سه مصدوم چشمی، سه مصدوم سوختگی و یک مصدوم مولتی تروما بوده است.

به گفته وی؛ چهار مصدوم از رهگذران بوده‌اند.


۱۸:۱۶ مصدومیت ۶ نفر براثر حوادث در مازندران

سخنگوی اورژانس مازندران از مصدومیت جزئی پنج مرد و یک زن براثر حوادث چهارشنبه آخر سال در استان خبر داد.

زکریا اشکپور در خبرنگار مهر با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: عصر امروز پنج مرد و یک زن براثر حوادث دچار مصدومیت جزئی شدند.

وی افزود: در ساعت ۱۶و ۴۵ دقیقه پنج مرد و یک زن با جراحت سطحی به یکی از مراکز درمانی دریکی از شهرستانهای استان مراجعه و به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

وی از خانواده‌ها خواست تا مراقبت فرزندان خود باشند تا براثر سهل انگار دچار آسیب نشوند.


۱۸:۱۱ ۲ جوان زنجانی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری قطع عضو شدند

رئیس اورژانس استان زنجان گفت: از ساعت ۸ صبح امروز تا ۱۶، شش نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری دچار حادثه شدند.

داریوش تقی لو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: از ساعت ۸ صبح امروز تا ۱۶ بعدازظهر ۶ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری دچار حادثه شدند.

وی ابراز داشت: از این تعداد دو نفر از زنجان، سه نفر از خدابنده و یک نفر از ابهر، در مجموع ۶ نفر در استان زنجان مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

رئیس اورژانس استان زنجان، از قطع عضو ۲ مصدوم در استان زنجان خبر داد و گفت: قطعی عضو این شهروندان از ناحیه شست دست یک نفر و انگشتان دست بوده است.

تقی لو تاکید کرد: ۱۴ نفر بر اثر بی‌احتیاطی و انجام کارهای مخاطره‌آمیز دچار مصدومیت شده و راهی بیمارستان شده‌اند.


۱۸:۰۵ حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: کودک ۲ ساله‌ای با گذاشتن ترقه در دهان خود آسیبی جدی دید و با خطری جدی روبه‌رو شد.

سعید مهری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: متأسفانه عصر سه‌شنبه از یکی از شهرستان‌های استان اردبیل گزارش رسیده که کودکی ۲ ساله با گذشتن ترقه در دهان خود با آسیبی جدی و وسیع روبه‌رو شده که در حال انتقال این مصدوم به بیمارستان هستیم.

وی به آغاز مصدومیت‌های ناشی از بی‌احتیاطی در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: در حالی که هنوز آئین‌های چهارشنبه‌سوری آغاز نشده، ۱۶ نفر در اردبیل دچار مصدومیت شدند که عمده آسیب‌ها از محل چشم و دست است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل از آماده‌باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در همه مناطق استان خبر داد و افزود: تا پاسی از شب همکاران ما تلاش خواهند کرد تا آسیب‌دیدگان احتمالی و مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را به بیمارستان منتقل کنند.

مهری تصریح کرد: خانواده‌ها باید مراقبت بیشتری را از فرزندانشان انجام دهند تا در این حوادث ناگوار گرفتار نشده و با خطرات جدی روبه‌رو نشوند.


۱۸:۳۱ ۱۵ نفر در اردبیل مصدوم شدند

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: در آستانه چهارشنبه آخر سال تاکنون بیش از ۱۵ نفر در روزهای گذشته در استان اردبیل مصدوم شدند.

سعید مهری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: سال گذشته مجموع حادثه‌دیدگان چهارشنبه آخر سال ۱۲۰ نفر بوده که ۷۷ نفر آنها از ناحیه دست و چشم دچار آسیبی جدی شدند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر در مجموع ۱۵ نفر دچار مصدومیت شدند، تصریح کرد: ۱۵ روز پیش بر اثر انفجار بمب دست‌ساز در یک زیرزمین، پنج نفر مصدوم شده و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۱۰ نفر به مجموع حادثه‌دیدگان افزوده شده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: ۶ نفر از حادثه‌دیدگان سال گذشته را کودکان زیر ۶ سال تشکیل می‌دهد و هفت نفر نیز در گروه سنی بالای ۶۰ سال قرار گرفتند.

مهری با بیان اینکه عمده افراد حادثه‌دیده در سنین ۱۰ تا ۲۵ سال قرار دارند، افزود: ترقه و بمب در جشن باستانی ایرانیان هیچ جایی نداشته و بهتر است خانواده‌ها در استفاده از این وسایل خطرناک دقت و توجه بیشتری را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۰ نفر از ناحیه دست و ۳۷ نفر نیز از ناحیه چشم دچار مصدومیت شدند که باید تاوان یک لحظه غفلت و اشتباه را عمری دراز و طولانی بپردازند.


۱۶:۴۴ مواد محترقه موجب قطع عضو جوان سمنانی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از وقوع نخستین حادثه شب چهارشنبه سوری در سمنان خبر داد و گفت: مواد محترقه باعث قطع عضو جوان سمنانی شد.

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه اولین حادثه چهارشنبه‌سوری استان سمنان منجر به قطع دست شد، بیان کرد: این حادثه ظهر امروز سه شنبه در سمنان رخ داد.

وی با بیان اینکه مأموران اورژانس بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند، افزود: در این حادثه فردی در حین بازی با مواد محترقه دچار حادثه انفجار شده و آسیب شدید به او وارد شده بود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه مصدومیت منجر به قطع دست این فرد شد، بیان کرد: تلاش برای درمان فرد ادامه دارد اما دست وی متأسفانه امکان بهبود نداشت.


۱۶:۰۹ ۱۵ گلستانی مصدوم شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تاکنون ۱۵ گلستانی در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث روزهای اخیر ۱۰ نفر از اهالی گرگان، چهار نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت در اثر بکارگیری مواد محترقه و آتش زا مصدوم شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: ۶ نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، پنج نفر از ناحیه دست و پا، دو نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش و یک نفر هم دچار ترس و ضعف شده است.

وی گفت: نوجوانان ۱۰ تا ۲۰ سال با ۱۱ نفر آسیب دیده بیشترین طبقه سنی، مصدومان حادثه چهارشنبه سوری استان گلستان را تشکیل می‌دهند.

مقسمی افزود: از مجموعه ۱۵ فرد مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری گلستان ۱۱ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن‌های باستانی ایران است جای خود را به چهارشنبه سوزی بدهد.

مقسمی از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال خبر داد و افزود: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی بر روی محل سوختگی خودداری کنند و با اورژانس تماس بگیرند.


۱۴:۴۰ افزایش تعداد مصدومان در استان مرکزی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان مرکزی گفت: در اسفندماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مصدومین حوادث ناشی از انفجار مواد محترقه ۵۰ درصد بیشتر شده است.

بهروز ایران‌نژاد صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان مرکزی با توجه به اینکه شدت خسارات در چهارشنبه‌سوری زیاد شده، ولی خوشبختانه تعداد مصدومین در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ کاهشی بوده است.

ایران‌نژاد با اشاره به مناطق پرخطر در چهارشنبه‌سوری گفت: از نیروی انتظامی تقاضا داریم که با هوشیاری و اقدامات اطلاعاتی پیش از برپایی آتش جلوی افراد را بگیرند.

وی گفت: والدین باید در خصوص آتش‌بازی بی‌خطر با فرزندان خود همراهی کنند و از اتفاقات ناخوشایند در چهارشنبه‌سوری‌های پرخطر جلوگیری کنند.

رئیس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: آموزش و آگاهی سازی دانش آموزان در مدارس در حال انجام است و از خانواده‌ها به دلیل تأثیرگذاری بیشتر روی فرزندان خود تقاضا داریم که آموزش‌های لازم در خصوص آتش‌بازی را به فرزندان و جوانان خود بدهند.


۱۳:۰۲ تبریز در صدر حوادث چهارشنبه آخر سال

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تبریز با هفت فوتی مقام اول حوادث چهارشنبه آخر سال را به خود اختصاص داده است.

جعفر میعادفر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا این ساعت تهران، آذربایجان‌شرقی و کرمانشاه به ترتیب رکورددار استان‌های بیشترین مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه پایان سال بودند.

وی گفت: از یکم تا ۲۲ اسفند ماه، ۲۷۸ نفر مصدوم و فوت ناشی از حوادث چهارشنبه پایان سال داشته‌ایم.

میعادفر، تعداد فوتی‌ها ناشی از این حوادث را ۱۴ نفر تا این لحظه عنوان کرد و افزود: به ترتیب تبریز ۷، تهران چهار، همدان، ارومیه یک و قزوین یک نفر در این مدت فوت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: اکنون ۳۵ نفر در بیمارستان‌های کشور به دلیل این حوادث بستری هستند که ۶ نفر از آنها در مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از این تعداد مصدومان ۴۲ نفر دچار قطع عضو، ۶۲ نفر دچار آسیب به چشم و ۱۰ نفر نیز دچار سوختگی شدند، در طول این مدت به یک آمبولانس اورژانس کشور آسیب وارد شد.

میعادفر گفت: بیشترین مصدومان به تفکیک استان به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، آذربایجان‌شرقی و کرمانشاه بوده است.


۱۱:۲۸ ۴ جوان مشهدی حین ساخت مواد آتش زا دچار حادثه شدند

مدیر منطقه سوم عملیات آتش نشانی مشهد گفت: چهار جوان در حین ساخت مواد آتش زا در بلوار طبرسی شمالی دچار سوختگی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن عظیمیان اظهار کرد: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر شنیدن صدای انفجار از داخل یک ساختمان، آتش‌نشانان و نجاتگران ایستگاه هشت به محل حادثه در خیابان شهید سوختانلو اعزام شدند.

مدیر منطقه سوم عملیات آتش نشانی مشهد بیان کرد: در این حادثه چهار جوان در حین ساخت ترقه برای چهارشنبه‌سوری، در داخل اتاقی در طبقه همکف یک ساختمان به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی و آسیب شدید شده بودند که آتش‌نشانان بلافاصله ضمن ایمن‌سازی محیط حادثه این افراد را برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند.

وی گفت: حال مصدومان این حادثه وخیم اعلام شده است.


کد خبر 5733343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • US ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
   0 0
   خدايا آنرا كه عقل دادى چه ندادى و آنرا كه عقل ندادى چه دادى عبد الله انصارى)