۵۶ درصد از ساختمان‌های سازمان ثبت اسناد ملکی است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۶ درصد از ساختمان‌های این سازمان ملکی است، گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال هیچ واحد ثبتی در ساختمان استیجاری مستقر نباشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن بابایی در چهل و پنجمین شورای عالی تحول و تعالی سازمان ثبت با اشاره به تملک ساختمان‌های ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۵۶ درصد از ساختمان‌های این سازمان ملکی، ۲۳ درصد ملکی فرسوده و یا دارای کاربری نامتناسب، ۱۶ درصد استیجاری و ۵ درصد نیز در حال احداث است که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم تا پایان امسال هیچ واحد ثبتی در ساختمان استیجاری مستقر نباشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تأکید بر اینکه باید تمامی ادارات کل استان‌ها تا پایان سال جاری نسبت به تهیه عکس‌های پوششی و هوایی با توجه به تأمین اعتبارات انجام شده اقدام کنند، دستور ایجاد کارگروه ویژه‌ای جهت نظارت بر اجرای کیفی حدنگاری را صادر کرد.

تحقق ۹۳ درصدی صدور اسناد مالکیت در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سال گذشته

محمد علی فلاح سرپرست معاونت امور املاک و کاداستر سازمان ثبت نیز در این جلسه با بیان اینکه ۹۳ درصد از پرونده‌های ارسالی به سازمان ثبت در زمینه عملکرد اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سال ۱۴۰۱ منجر به صدور سند شده است، گفت: در این راستا سند مالکیت ۱۱۲ هزار و ۹۱۱ پلاک صادر شده است.

حدنگاری و صدور اسناد ۹۴ درصد از املاک و اراضی نیروهای مسلح، ۱۲۰ هزار و ۱۹۳ هکتار اراضی و املاک شهری، ۱۵۰ هزار و ۷۴۰ هکتار از قطعات روستاها، ۹۹ درصد از اراضی ملی و دولتی، حدود ۳۹ درصد از اراضی کشاورزی و ۴ میلیون ۱۵۲ هزار و ۳۹۴ سند مالکیت غیردولتی مربوط به اشخاص، از جمله آمار و عملکردهای سازمان ثبت در بخش املاک و حدنگاری در سال ۱۴۰۱ بود که سرپرست معاونت امور املاک و کاداستر سازمان ثبت به آن‌ها اشاره کرد.

وی همچنین از تهیه نقشه برای بیش از هزار و ۲۰۰ قطعه از اراضی تپه تاریخی هگمتانه در همدان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به از بین رفتن قطعات این تپه بر روی زمین، این اقدام با تلاش اداره فتوگرامتری و سنجش از راه دور اداره کل کاداستر سازمان ثبت انجام گرفته و روند صدور اسناد حدنگاری آن در جریان است.

مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان ثبت هم در این جلسه با اشاره به عملکرد این اداره کل در برخورد با انحرافات و سو جریان‌ها بویژه کارچاق کن‌ها، از برخورد با بی انگیزگی‌ها و ناکارآمدی‌های سازمانی خبر داد و گفت: اولویت اصلی ما صیانت از نیروی انسانی است و نباید عده‌ای قلیل باعث این بی انگیزگی‌ها شوند.

در این مراسم همچنین ۲۱۶ اداره ثبت اسناد و املاک برتر در زمینه حدنگاری اراضی کشاورزی، شهری و روستایی در سراسر کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

کد خبر 5742203

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha