۱ خرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۴۲

آذرماه امسال؛

همایش ملی «آموزش عالی و پیشرفت زنان در ایران» برگزار می‌شود

همایش ملی «آموزش عالی و پیشرفت زنان در ایران» برگزار می‌شود

همایش ملی «آموزش عالی و پیشرفت زنان در ایران» آذرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و علاقمندان برای شرکت در این همایش می‌توانند مقالات خود را ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش ملی «آموزش عالی و پیشرفت زنان در ایران» آذرماه ۱۴۰۲ توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی (پمفات) و با مشارکت دفتر مشاور امور زنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

همایش ملی آموزش عالی و پیشرفت زنان در ایران در آذرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و دبیر علمی آن بر عهده دکتر لیلا فلاحتی است. محورهای این همایش شامل آموزش عالی و نقش آن در توسعه سرمایه اجتماعی و مشارکت‌های اجتماعی زنان: سرمایه اجتماعی زنان، زنان در تشکل‌ها و انجمن‌ها، زنان در جامعه مدنی، عرصه عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی، توسعه روابط و شبکه‌های فردی و اجتماعی؛ آموزش عالی و نقش زنان در پیشرفت علم و فناوری: زنان در علم و فناوری، زنان در عرصه علوم و دانش نوین، زنان و تکنولوژی‌های پیشرفته؛ آموزش عالی و نقش آن در توسعه مشارکت‌های اقتصادی، اشتغال و کارآفرینی زنان: اشتغال زنان دانش آموخته، زنان کارآفرین، زنان و اقتصاد دانش بنیان است.

همچنین از دیگر محورهای همایش می‌توان به آموزش عالی و نقش آن در توسعه سیاسی و مشارکت‌های سیاسی زنان: سهم زنان دانش آموخته در مدیریت، زنان و کنشگری سیاسی، زنان در پارلمان و ساختار حکمرانی کشور؛ آموزش عالی و نقش آن در بهداشت و سلامت زنان: سهم زنان در رشته‌های تخصصی بهداشت و سلامت، تحولات در عرصه سلامت و بهداشت زنان، کیفیت زندگی زنان؛ آموزش عالی و نقش آن در تحولات فرهنگی و ارتباطی زنان؛ سهم زنان در فرهنگ عمومی و تخصصی، تحولات در عرصه فرهنگ و ارتباطات زنان، نقش زنان در تحولات فرهنگی و ارتباطی؛ آموزش عالی و نقش آن در تحول ساختار و کارکردهای خانواده و ازدواج: دانشگاه دوستدار خانواده، تحولات در ازدواج و همسرگزینی، تحولات در پایداری و تحکیم بنیان خانواده، اقتصاد خانواده، فرهنگ خانواده، جمعیت و فرزندآوری؛ آموزش عالی و ضرورت‌های سیاستگذاری و برنامه ریزی در مسیر پیشرفت زنان؛ برنامه ریزی جنسیتی در آموزش عالی، عدالت جنسیتی در آموزش عالی ایران، زنان در ساختار و زیر نظام‌های آموزش عالی ایران، نقد رویکردهای رایج اشاره کرد.

زمان دریافت چکیده مقالات این‌رویداد پایان تیر است و نتایج پایان مرداد اعلام می‌شود. همچنین زمان دریافت اصل مقاله پایان مهرماه است.

پست الکترونیک دریافت مقاله به نشانی hamayeshiscs.ac.ir است.

کد خبر 5787512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha