۳۱ تیر ۱۴۰۲، ۱۳:۵۷

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه خواستار شد؛

در خواست یک تشکل دانشجویی مبنی بر اخراج سریع سفیر سوئد از ایران

در خواست یک تشکل دانشجویی مبنی بر اخراج سریع سفیر سوئد از ایران

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی، ضمن محکومیت شدید اقدام توهین آمیز قرآن سوزی دولت سوئد از دستگاه دیپلماسی کشور خواستار اخراج سفیر سوئد از ایران شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه‌طباطبائی(ره) در مقابل اقدامات توهین آمیز قرآن سوزی سوئد بیانیه ای به شرح زیرصادر کرد:

یک روز سردمداران استکبار جهانی خیال میکردند از اسلام چیزی باقی نمانده است. با سیلاب و گنداب شهوت‌رانیای که در دنیا راه انداخته بودند، خیال میکردند از تعالیم اسلامی و روحیه اسلامی و غیرت اسلامی و پارسایی اسلامی و انگیزه اسلامی چیزی در میان مسلمانان باقی نمانده است. (۱۳۸۱/۰۹/۱۵)

آقای حسین امیر عبدالهیان

وزیر محترم امور خارجه

سلام علیکم

کشور سوئد به نمایندگی غرب و تفکر وحشی حاکم بر آن موجب شد بار دیگر به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت شود. تعارضات اندیشه‌ای دنیای غرب منجر به شعارهای توخالی آزادی بیان و عمل شده است. آزادی که منجر به اهانت به مقدسات مردم مسلمان جهان شده است. ملت ایران و مسلمانان جهان خواستار اقدامات درخور هستند و نباید اینگونه اقدامات تکرار شود. تکرار نشدن این اقدامات مستلزم هزینه دار کردن اینگونه اقدامات برای کشورهای غربی از جمله سوئد است.

دولت ایران نیز باید مراتب خشم ملت ایران را از طریق اخراج سفیر سوئد به جهان اعلام کند و صدای اعتراض دولت‌ها و ملت‌های مسلمان جهان را به گوش این مدعیان آزادی برساند. در اقدام بعدی دولت ایران به همراه دولت‌های مسلمان جهان روابط اقتصادی خود را با کشور سوئد قطع کنند که این درس هرگز برای این کشور فراموش نشود.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی، ضمن محکومیت شدید اقدام دولت سوئد، از دستگاه دیپلماسی کشور می خواهد که با اخراج سریع سفیر سوئد از ایران، موجبات تسکین قلوب مومنین را فراهم کند.

کد خبر 5843229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha