۲۴ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۵۰

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

بزرگراه بین‌المللی نقده - پیرانشهر ۶۰ درصد پیشرفت دارد

بزرگراه بین‌المللی نقده - پیرانشهر ۶۰ درصد پیشرفت دارد

ارومیه - مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: پروژه بزرگراه بین‌المللی نقده - پیرانشهر با ۳۳ کیلومتر طول کل مسیر، پیشرفت ۶۰ درصدی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحسن حمزه‌لو ظهر سه شنبه در بازدید خبرنگاران از قطعه نخست بزرگراه نقده - پیرانشهر، افزود: این مسیر ۱۰ کیلومتری با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده برای تعریض و بهسازی محور، حدود ۴۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این قطعه در دست اجراست و حدود چهار کیلومتر آن پیش از این زیر بار ترافیک رفته است.

حمزه لو اضافه کرد: حدود ۶ کیلومتر از این محور نیز تا اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تردد زائران اربعین حسینی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اجرای عملیات در بزرگراه نقده - پیرانشهر را در راستای تسهیل تردد حمل‌ونقل دانست و اظهار کرد: کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده‌ای از دلایل عمده بهسازی این مسیر است تا سهولت تردد برای زائران اربعینی شکل گیرد.

حمزه لو گفت: قطعه دوم بزرگراه نقده - پیرانشهر نیز ۲۴ کیلومتر طول دارد و بیش از پنج کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته است و تا اربعین پنج کیلومتر دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: طرح ساماندهی ۲.۵ کیلومتر از ورودی پیرانشهر از سمت نقده نیز انجام شده و برای اجرای این طرح نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

محور بزرگراهی سه راهی محمدیار به بناب ۴۰ درصد پیشرفت دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: عملیات اجرایی ۷.۵ کیلومتر از قطعه ۲ محور سه‌راهی محمدیار - بناب در دست اجرا بوده و این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

حمزه لو اظهار کرد: برای اجرای این طرح ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد که اجرا و بهره‌برداری از این طرح موجب کاهش ترافیک جاده‌ای و کاهش تصادفات می‌شود.

حمزه لو اضافه کرد: طبق قرارداد، اجرای این طرح در طول یک سال انجام می‌شود و زیر بار ترافیک می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش ۳۰ کیلومتری مسیر محمدیار - بناب با اجرای این طرح ادامه داد: کاهش آلایندگی زیست محیطی، حفظ تالاب‌های منطقه، کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ایمنی از جمله مزیت‌های بهره‌برداری از محور سه‌راهی محمدیار - بناب است.

بهسازی محور حیدرآباد و نقده هم ۵۰ درصد پیشرفت دارد

حمزه لو همچنین گفت: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد - نقده پیشرفت ۵۰ درصدی دارد که اجرای کامل آن، زمینه سهولت تردد در این محور را فراهم می‌کند.

وی افزود: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد - نقده نقش مؤثری در تسهیل و ایمن‌سازی تردد مردم منطقه و سهولت تردد زائران اربعین حسینی دارد.

وی اضافه کرد: محور حیدرآباد - نقده حدود ۱۹.۵ کیلومتر طول داشته و هفت کیلومتر از این مسیر پیش از این زیربار ترافیک رفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه عملیات اجرایی این مسیر با تمام توان در ۱۲.۵ کیلومتر در حال انجام است، ادامه داد: بخشی از این محور نیز تا اربعین امسال با حدود ۶ کیلومتر آماده بهره برداری می‌شود.

حمزه‌لو اظهار کرد: ارتقای کیفیت و ایمنی جاده‌های دسترسی به پایانه‌های مرزی در کنار تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در رأس برنامه‌های اجرایی مجموعه راه وشهرسازی آذربایجان‌غربی قرار دارد.

کد خبر 5862397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha