۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۰۰

توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات؛

جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی برگزار می‌شود

جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی برگزار می‌شود

نخستین دوره جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین دوره جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی در زمینه‌های تألیف و ترجمه کتاب، تألیف مقاله، پایان نامه، تحصیلات تکمیلی و گزارش سیاستی آثار را ارزیابی خواهد کرد.

شناسایی آثار علمی تولیدشده مرتبط با روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و بهره‌گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست‌پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و نیز معرفی آثار برتر، از اهداف برگزاری نخستین جایزه ملی «پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی» است.

نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور شناسایی آثار علمی تولید شده مرتبط با روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. این رویداد برای بهره‌گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و نیز ارج‌نهادن و معرفی آثار برتر، در اسفند ۱۴۰۲ برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

«دیپلماسی عمومی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ در عرصه بین‌الملل»، «دیپلماسی تاریخی، دوران گذار تاریخی و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «ایرانی‌تباران و ایرانیان خارج از کشور» و «فناوری‌های نوین در روابط فرهنگی بین‌المللی» از محورهای این رویداد است.

نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین المللی، موضوعات مختلفی را ارائه آثار، به پژوهشگران کشور ارائه کرده است که عبارتند از: «کشورهای همسایه و دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «آسیب‏ شناسی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «دیپلماسی هنری، علمی، رسانه‌ای، ورزشی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران»، «کنشگران مردمی و غیر حاکمیتی در دیپلماسی عمومی و فرهنگی»، «ترازیابی موقعیت ایران، اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه بین الملل»، «زیست‌بوم‌های فرهنگی (ژئوکالچر)، دوران گذار و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «کارکردهای دیپلماسی فرهنگی در دوران گذار و نظم نوین منطقه‌ای و جهانی»، «جنگ ادراکی، مدیریت افکار عمومی و روایتگری در عرصه بین‌المللی»، «حفظ هویت ایرانیان خارج از کشور و گسترش علاقه و ارتباط آنان با سرزمین مادری»، «ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران و روابط فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ و بازار صنایع فرهنگی در جهان»، «صادرات صنایع و خدمات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سهم آن در بازار جهانی صنایع فرهنگی» و «زیست‏ بوم‌های نوین فرهنگی بین‌المللی در فضای مجازی».

پژوهشگران علاقه‌مند به حضور در این جایزه تا پنجشنبه ۳۰ آذرماه فرصت دارند آثار خود را از طریق سامانه جایزه به نشانی nas.icro.ir ارسال کنند. آثار ارسالی باید از یک فروردین ۱۳۹۹ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲ به زبان فارسی یا غیرفارسی در کشور ارائه یا چاپ شده باشد.

همچنین نخستین جایزه ملی پژوهش‌های برتر روابط فرهنگی بین‌المللی توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دبیری رضا ملکی، اسفندماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 5947948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha