اسامه حمدان:

آمریکا و «بایدن» مسئول جنایت رفح هستند

آمریکا و «بایدن» مسئول جنایت رفح هستند

عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس مسئولیت کامل جنایت شب گذشته رژیم صهیونیستی در رفح را متوجه واشنگتن و رئیس جمهور آمریکا دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «اسامه حمدان» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اعلام کرد: آخرین جنایت اشغالگران در غزه سوزاندن چادرهای هزاران آواره در اردوگاه آوارگان در رفح طی حمله به آن بود.

حمدان افزود: کشتار رفح بخشی از روند نسل‌کشی بود که اسرائیل صورت می‌دهد. جنایت اخیر در رفح کذب‌بودن ادعاهای اشغالگران را در این باره که مکان‌های امنی در نوار غزه وجود دارد نشان داد. جنایت‌های ۲ روز گذشته اشغالگران نشانگر به چالش‌کشیدن تصمیم دادگاه بین‌المللی کیفری از سوی نیروهای اشغالگر است.

وی ادامه داد: ادعای اشغالگران مبنی بر وجود افراد مسلح در محل جنایت به هنگام ارتکاب آن، ادعایی دروغین است. جنایت صهیونیست‌ها در رفح دلیل روشنی برای نادیده‌گرفتن تمامی قوانین از سوی اشغالگران است. ما مسئولیت کامل جنایت رفح را متوجه دولت آمریکا و شخص بایدن رئیس جمهور آن می‌دانیم.

وی افزود: دلاوری‌های قسام، گردان‌های قدس و گروه‌های مقاومت دروغ‌بودن ادعاهای صهیونیست‌ها مبنی بر ضربه‌زدن به مقاومت و بازدارندگی در برابر آنان را نشان می‌دهد. اشغالگران تنها بر اساس شروطی که مقاومت به میانجیگران مصری و قطری ارائه می‌کند اسیران خود را از مقاومت بازخواهند ستاند.

حمدان گفت: تداوم وقت‌کشی و بمباران از سوی اشغالگران، ممکن است به این معنی باشد که اسرای آنان مرده بازخواهند گشت یا شاید هم هرگز بازنگردند.

وی ادامه داد: از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم که قطع‌نامه‌های سازمان ملل و احکام دادگاه بین‌المللی کیفری را به مجازات علیه رژیم صهیونیستی مبدل کند.

حمدان افزود: گذرگاه رفح یک گذرگاه صرفاً مصری- فلسطینی است. ما از برادرانمان در مصر بار دیگر می‌خواهیم که اشغالگران را به بازگشایی این گذرگاه و عقب‌نشینی از آن ملزم کنند.

وی گفت: تا این لحظه چیزی از سوی میانجیگران درباره توافق مبادله اسرا به ما ابلاغ نشده است و تاکنون موضوعی جدی در این باره وجود ندارد. پیش از آتش‌بس کامل ممکن نیست که بررسی و راه حلی برای موضوع مبادله اسرا در میان باشد. توافق مبادله اسرا باید ضمن توافقی گسترده‌تر برای آتش‌بس، بارگرداندن هموطنان ما به سرزمینشان و بازسازی غزه باشد.

کد خبر 6120756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha