شیراز - خبرگزاری مهر: چهارمین همایش استانی جریان شناسی دینی ویژه بانوان مبلغ فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس بعد از ظهر امروز در جریان این همایش گفت: غرب ودشمنان اسلام در پی دور کردن جامعه به ویژه جوانان از طریق و مسیر معنویت گرایی هستند.

حجت‌ الاسلام عبدالرضا خوشنویس افزود: در ادامه روند حرکت غرب برای ترویج مسائل مغایر با معنویت و اخلاق، آنان در تلاش هستند برخی از عرفان‌های مورد نظر خود را جایگزین معرفت مورد توجه ائمه کنند.

وی تاکید کرد:هم ‌اینک برای آشنایی هرچه بیشتر بانوان مبلغ با مسائل آسیب شناسی دینی مسئله وبلاگ نویسی به صورت غیر رسمی در دستور کارتبلیغات اسلامی استان فارس قرار گرفته و در این راستا از بانوان مبلغی که می توانند در این زمینه فعالیت کنند درخواست شده که وبلاگ‌های خود را بیشتر در ارتباط با مباحثی همچون ایده شناسی و دفاع از تشیع ارائه کنند.

خوشنویس افزود: برای تحقق این امر در صورت نیازبه حمایت مالی و آموزشی، بانوان مبلغ می ‌توانند از حمایت و پشتیبانی تبلیغات اسلامی فارس برخوردار شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس از آشنایی با فرق و مذاهب و آسیب شناسی فرق، آشناسازی بانوان مبلغ با جریان شناسی دینی با گرایش فرق و مذاهب و  آسیب زدایی از اندیشه‌های ناب جامعه به عنوان موضوعات این همایش برشمرد.

همچنین یک محقق و کارشناس جریان شناسی دینی نیز گفت: تلقی عرفان به ‌برخی از نحله‌های فکری صحیح نیست زیرا عرفان موضوع‌ آن معرفت الله، شناخت خداوند، صفات، ذات و افعال اوست و از شریف‌ ترین علمها به شمار می رود.

حجت ‌الاسلام علی اکبر دریاکناری افزود: باید به جای اطلاق عرفان‌های نوظهور که مسائلی همچون یوگا در آنها مطرح شده شایسته است که بگوییم مکاتب معناگرا یا باطن گرا، این مکاتب نه تنها نوظهور نیستند بلکه پیشینه و قدمت آنها به سده‌های پیشین و حتی به هند و چین باستان باز می ‌گردد.

این کارشناس فرقه شناسی یاد آورشد: دشمن برای این مکاتب هزینه های بسیاری کرده و اغلب آنها نیز سمت و سوی انحرافی دارند و به هیمن دلیل نیز به مکاتب نو ظهور معروف شده اند در حالی که در عرفان به معنای معرفت خداوند انحراف جایی ندارد.

حجت ‌الاسلام دریاکناری خاطرنشان کرد: آنها که ‌به اشتباه‌ عرفان‌های نوظهور نام گرفته‌اند حتی فرقه هم نبوده بلکه فقط نحله‌های فکری وعقیدتی هستند که ‌ظرایفی از مکاتب بزرگ را گرفته ‌و بزرگ نمایی کرده ‌اند و در حقیقت به ‌وادی افراط و تفریط غلتیده ‌اند.

کد خبر 656064

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha