ساری - خبرگزاری مهر: معاون توسعه ورزش قهرمانی تربیت بدنی مازندران گفت: 15 هیئت ورزشی مازندران در سال گذشته رتبه های اول تا سوم ورزش کشور را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سعادتمند ظهر چهارشنبه در همایش یک روزه روسای تربیت بدنی و هیئت های ورزشی مازندران و نایب روسای بانوان با اشاره به فعالیت مثبت ورزش مازندران در سال گذشته اظهار داشت: ورزشکاران مازندرانی در سال موفق به کسب هزار و 800 مدال آسیایی، جهانی، بین المللی و کشوری شدند که با 15 استان کشور برابری می کند.

وی افزود: در سال گذشته در 21 رشته ورزشی 62 مدال آسیایی توسط ورزشکاران مازندرانی کسب شد که رشد 46 درصدی را نسبت به سال 86 داشته است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی تربیت بدنی مازندران به افزایش ورزشکاران این استان در تیم های اولی اشاره کرد و یادآور شد: در المپیک آتن هشت ورزشکار و المپیک پکن 14 ورزشکار مازندرانی در تیم های ملی کشور عضو بودند.

به گفته وی، در سال گذشته 878 نفر به تیم های ملی دعوت شده و 280 ورزشکار نیز عضو تیم های ملی کشور شدند.

وی با بیان اینکه طی سه و نیم سال گذشته توسعه فضاهای روباز ورزشی در مقایسه با 27 سال گذشته سه برابر شده است، خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از 462 هزار مترمربع فضای ورزشی روباز در مازندران ایجاد شده است که به نوعی یک انقلاب در این عرصه محسوب می شود.

سعادتمند اصلاح ساختار هیئت های ورزشی را یکی از برنامه های سال جاری تربیت بدنی مازندران اعلام کرد و گفت: هیئت های ورزشی با برقراری تعامل با ادارات تربیت بدنی شهرستانها راه توسعه ورزش استان را سریع تر بپیمایند.

وی با اعلام اینکه امسال باید دو درصد جمعیت بانوان استان دارای بیمه ورزشی( ساماندهی) شوند، اظهار داشت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان 170 هزار نفر است که در سال جاری این میزان باید به 210 هزار نفر شامل هفت درصد جمعیت مازندران افزایش یابد.

به گفته وی، یکی از شاخص های ارزیابی هیئت های ورزشی میزان ورزشکاران سازمان دهی شده است.

وی ساماندهی باشگاه های ورزشی، تنظیم تفاهمنامه با کشورهای ورزشی، توسعه ورزش بانوان و کسب مقام دوم المپیاد ایرانیان را از مهمترین برنامه و اهداف ورزش مازندران در سال جاری اعلام کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی تربیت بدنی مازندران در خصوص همایش نیز گفت: این همایش در قالب هفت کمیسیون با هشت محور برگزار می شود که نتایج و مصوبات کمیسیون ها به صورت آیین نامه اجرایی خواهد شد.

کد خبر 877905

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =