خاتمی: صهیونیستها در پی نابودی قدس هستند/ کدورتها را باید فراموش کرد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی گفت: صهیونیستهای جنایتکار با طراحیهایی که دارند در پی نابودی بیت المقدس، قبله اول مسلمین هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله  سید احمد خاتمی در آخرین نماز جمعه سال 1388 که در دانشگاه تهران برگزار شد در رابطه با اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: از آغاز، برنامه این بود که قدس شرقی یهودی نباشد که بر این موضوع حتی در معاهده های سازشکارانه هم تاکید شده است اما صهیونیستها در پی یهودی سازی این مکان مقدس هستند.
 
وی افزود: بیت المقدس به اسلام و دین ما گره خورده است و جهان اسلام نمی تواند از کنار این مسئله بی تفاوت بگذرد.
 
سید احمد خاتمی تاکید کرد: رئیس جمهور دروغگوی امریکا وقتی سر کار آمد گفت می خواهیم نگاهی متفاوت به سرزمینهای اشغالی داشته باشیم در حالی که با وجود شعار دروغ تغییر مانند پیشینیان جنایتکارش عمل می کند.
 
خطیب جمعه تهران یادآور شد: بیش از هزار روز از محاصره غذایی، دارویی و بهداشتی غزه می گذرد و متاسفانه از سازمانهای بین المللی کمترین فریادی برنمی خیزد.
 
وی افزود: ما از این پایگاه دین و معنویت حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که با گفتن "مرگ بر اسرائیل" از این جنایات تبری بجوییم.
 
سید احمد خاتمی خاطرنشان کرد: صهیونیستهای غاصب بدانند با این جنایاتشان سبب می شوند انتفاضه سومی در سرزمین های اشغالی صورت گیرد که با این انتفاضه طومار این رژیم جعلی درنوردیده خواهد شد.
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه به رویدادهای سال 88 و رویکردهای سال آینده پرداخت و با بیان اینکه سال 88 سال برپایی سه نمایشگاه بزرگ در کشور بود تصریح کرد:  نمایشگاه اول نمایشگاهی بود که خارجیها ترتیب دادند و کالایی که در این نمایشگاه آوردند کالای دروغ، فریب و اغواگری بود.
 
 سید احمد خاتمی عنوان کرد: بیش از هشت، نه ماه جنگ نرم علیه این ملت بزرگ به راه انداختند و  اینها همه منافعشان را از دست داده اند و از اسلام کینه دارند و در هر کشوری که وارد می شوند این کینه را پیاده می کنند.
 
وی گفت: برگزارکنندگان نمایشگاه دوم فتنه گران بودند که با همان کالای دروغ، تقلب، اتهامهای استکباری به نظام اسلامی و استفاده ابزاری از مردم و حقوق مردم وارد شدند.
 
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اینها همان کاری را کردند که استکبار می خواهد اظهار داشت: در این نمایشگاه فتنه گران، منافقین، سلطنت طلبها، مارکسیستها، توده ایها، بهائیان، منکران عصمت معصومین (ع) و امام زمان (عج)، اهانت کنندگان به عزاداران سیدالشهدا (ع) و آرمانهای امام راحل متحد بودند و محور اتحادشان مخالفت با نظام اسلامی بود.

 خطیب نمازجمعه تهران ادامه داد: نمایشگاهی را هم مردم ترتیب دادند و سرمایه مردم در این نمایشگاه ایمان، اعتماد، بصیرت، ولایت مداری و حضور به هنگام در صحنه بود که به فضل خداوند حماسه 9 دی و 22 بهمن را آفرید که نمایشگاه های دشمنان را فلج کرد.
 
آیت الله سید احمد خاتمی در ادامه خطبه دوم نمازجمعه تهران اظهار کرد: سال 88 سال تلخ و شیرینی بود، ماههای تلخش گذشت و جهان استکبار خیلی امید داشت که مردم را با خود همراه کند اما مردم با حماسه 9 دی و 22 بهمن به آنان تودهنی زدند و گفتند دست بردار نظام و ولایت نیستیم و نخواهیم بود.
 
وی اضافه کرد: حضور شما مردم در صحنه، کام وفاداران به انقلاب اسلامی را در سراسر جهان شیرین و به همان اندازه نیز کام دشمنان انقلاب را تلخ کرد.
 
 خاتمی گفت: بی دلیل نیست که رئیس جمهور منفور آمریکا بعد از 22 بهمن دوباره ایران را تهدید کرد و وزیر امورخارجه انگلیس نیز مایوسانه و از سر استیصال به چین رفت تا آن کشور را برای فشار به ایران همراه کند.
 
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: وزیر امورخارجه بدبخت یکی از کشورهای شیخ نشین منطقه هم با کمال وقاحت می گوید هرگونه تحریمی که علیه ایران قرار داده شود از آن استقبال می کنیم که نشان از استیصال و درماندگی آنهاست.
 
وی افزود: حوادث بعد از انتخابات تلخ و پیچیده بود اما درسهای ارزشمندی به این ملت آموخت که هوشیاری خود را حفظ کنند و بدانند آنچه این انقلاب را بیمه کرده است و می کند و خواهد کرد حضور به هنگام در عرصه های مورد نیاز است.

امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز عبادی سیاسی جمعه نیز با تبریک سال نو یکی از زمانهای یاد خدا را در شادیها دانست و بیان کرد: شادی ای که در آن معصیت الهی نباشد همواره مورد تایید و تاکید قرآن و اسلام است.

 سید احمد خاتمی با اشاره به اینکه در هنگام شادی و لذت نباید از یاد خدا غافل بود افزود: شادی از الزامات زندگی و باعث نشاط روحی و سلامت جسم است و به اعتقاد کارشناسان، در رشد تحصیلی و حتی در کاهش جرایم تاثیرات فراوان دارد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به اینکه در قرآن کریم ده واژه مرتبط با شادی آمده است گفت: این کتاب عظیم دو فرهنگ را درباره شادی مطرح کرده است.

وی افزود: فرهنگ نخست فرهنگ بیگانگان از خداست که شادی را به معنای شکستن مرزهای خدا می دانند. بر اساس آیات قرآن جزای این شادیهای مستانه، مغرورانه و مبتذل چیزی جز جهنم و سوختن نیست.

 خاتمی گفت: شاد بودن در پوشش رفتار و جلسات مبتذل نوعی شادی قارونی است که قرآن کریم آن شادیها را عامل جهنمی شدن می داند.

امام جمعه موقت تهران افزود: فرهنگ دوم درباب شادیها فرهنگ دینی است که براساس آن بر شاد بودن بدون معصیت الهی تاکید شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در روایات تاکید شده است که انسان باید بخشی از برنامه زندگی خود را به لذت و تفریحات سالم اختصاص دهد و بر اساس همین روایات اگر انسان برنامه ای برای تفریحات داشته باشد عبادت، کار و همنشینی های آنها نیز بانشاط خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دین برای آباد کردن دنیا و آخرت مردم آمده است از متدینان و مذهبیها خواست همانگونه که به عبادات اهمیت می دهند تفریحات سالم را هم از یاد نبرند چرا که منظره های مفرح نباید فقط مخصوص بی بند و بارها باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از بسیج مسئولان کشور برای فراهم کردن نوروزی شاد برای مردم قدردانی کرد و از شهروندان خواست دراین باره با مسئولان همراهی کنند.

آیت الله خاتمی همچنین با قدردانی از تلاش ماموران راهنمایی و رانندگی به ویژه در ایام نوروز گفت: رعایت قوانین واجب شرعی است و آنهایی که این قوانین را رعایت نمی کنند به حقوق مردم تجاوز می کنند.

خطیب جمعه تهران پشتوانه قوانین را در نظام اسلامی تنفیذ ولایت فقیه دانست و افزود: برای ما دردناک است که سالانه بیش از 25 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست دهند.

وی در ادامه با قرائت بخشی از دعای تحویل سال نو گفت: در سال جدید باید در عرصه های فردی انس خود را با خداوند بیشتر کنیم و در عرصه های اجتماعی از دیگران گره گشایی داشته باشیم.

 خاتمی یکی از مصادیق احسن الحال در دعای تحویل سال نو را فراموش کردن کدورتها خواند و افزود: در صحنه های سیاسی و اجتماعی نیز باید بدانیم که بداخلاقی، تهمت زنی و دروغ پردازیهای بی اساس که به لاابالی گری برخی سایتها منجر می شود در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و روزی باید در برابر گفته ها و نوشته های خود در محضر الهی پاسخگو باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه انتظارات ما در سال 1388 به سبب برخی مسائل برآورده نشد ابراز امیدواری کرد در سال آینده در همه عرصه ها احساس نو شدن داشته باشیم و سال 1389 سال پیروزی اسلام و مسلمانان در همه عرصه ها باشد .

کد خبر 1053814

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha