۱۲ خرداد ۱۳۸۹، ۱۰:۰۶

محدودیتهای ترافیکی راههای کشور در روزهای 13 تا 15 خرداد اعلام شد

محدودیتهای ترافیکی راههای کشور در روزهای 13 تا 15 خرداد اعلام شد

پلیس راه با صدور اطلاعیه‌ای، محدودیتهای ترافیکی روزهای پایانی هفته جاری از 13 تا 15 خرداد را در راههای مواصلاتی کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به برگزاری مراسم بیست و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و پیش بینی افزایش سفرهای بین شهری و تراکم ترافیک درمحورهای مواصلاتی در تعطیلات پایان هفته، مقررات ویژه‌ای، از سوی پلیس راه راهور ناجا به منظور افزایش ایمنی تسهیل در عبور و مرور در روزهای 13 تا 15 خردادماه اجرا می شود.

برهمین اساس، آمد و شد موتور سیکلت در ایام تعطیلات از روز پنج شنبه 13 خرداد تا 15 خردادماه در محور های کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه، قزوین - رشت، ساوه - همدان و محور تهران - سمنان - مشهد ممنوع است.

محور کرج - چالوس

تردد انواع تریلر و کامیون از محور کرج - چالوس همچنان ممنوع است.عبور و مرور انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روز شنبه 15 خرداد ماه از محور کندوان از کرج به سمت چالوس ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 همان روز از بالای مرزن آباد(دزدبن کیلومتر 15) به سمت کرج یک طرفه است.

محور هراز

رفت و آمد تمامی تریلر و کامیون ها از محور هراز، همچنان ممنوع است.

آمد و شد تمامی کامیونها به جز کامیونهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز پنجشنبه 13 خردادماه تا ساعت 6 روز یکشنبه 16 خردادماه، در محور هراز ممنوع است.

تردد وسایل نقلیه از رودهن (انتهای بلوار کریتون) به سمت آمل از ساعت 13 تا ساعت 24 روز شنبه، 15 خردادماه ممنوع است و ازساعت 15 تا ساعت 24 روز شنبه 15 خرداد نیز، آمد و شد تمامی وسایل نقلیه از آب اسک تا دو راهی رودهن یک طرف خواهد بود.

محور فیروز کوه

آمد و شد تمام تریلرها به جز تریلرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت تا 24 روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه از تهران به قائم شهر و برعکس ممنوع است.

محور ساوه - همدان

تردد تریلرها و کامیونها به جز تریلرها و کامیونهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز پنجشنبه 13 خردادماه و از ساعت 7 تا 24 روزهای جمعه و شنبه، از ساوه به همدان ( ساوه تا دوراهی قزوین- همدان) و برعکس و آزاد راه ساوه همدان ( ساوه تا غرق آباد) ممنوع است.

محور قم

آمد و شد تمامی وسایل نقلیه سنگین باربری از ساعت هشت روز پنجشنبه 13 خرداد تا ساعت 24 روز شنبه از محور قدیم قم-تهران و برعکس ممنوع است و رانندگان این وسایل نقلیه می‌توانند از آزادراه سفلچگان - ساوه یا محور قدیم سفلچگان- ساوه عبور و مرور کنند.

از ساعت 8 روز پنجشنبه 13 خرداد تا ساعت 24 روز شنبه - 15 خرداد تمامی وسایل نقلیه سنگین باربری که از استانهای جنوبی کشور به طرف قم در حرکت هستند، بایستی از مسیر سه راهی نطنز - مورچه خورت - دلیجان - سلفچگان - ساوه - تهران و برعکس، عبور و مرور کنند.

حد فاصل حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) تا پل حسن آباد در روزهای پنجشنبه و جمعه مسدود است. 

بر این اساس، رانندگان وسایل نقلیه که قصد سفر به فرودگاه امام خمینی (ره) یا قم را دارند، می‌توانند از محور آزاد راه تهران - ساوه یا محور قدیم تهران - ساوه و نیز محور قدیم تهران - قم و برعکس به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

آزاد راه اصفهان- کاشان

عبور و مرور تمامی کامیونها و تریلرها از اصفهان به سمت کاشان و قم از ساعت هفت روز پنجشنبه 13 خرداد تا ساعت 24 روز جمعه 14 خرداد ممنوع بوده و رانندگان این گونه وسایل نقلیه بایستی از محور قدیم، اصفهان، دلیجان، سفلچگان تردد کنند.

محور زاهدان- زابل

رفت و آمد تمام تریلرها و کامیونها به جز کامیونهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از محور زاهدان - زابل و برعکس از ساعت 14 تا 20 روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه ممنوع است.


محور مریوان

آمد و شد تمام کامیونها و تریلرها به استثنای تریلرها و کامیون های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا ساعت 24 روز جمعه 14 خرداد ماه، از سنندج به سمت مریوان ممنوع است.

محور سقز- دیواندره

رفت وآمد تمام تریلرها و کامیون های به جز تریلرها و کامیونهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از سقز به دیوان‌دره و برعکس از ساعت هشت صبح تا ساعت 22 شب روز جمعه ممنوع است.

براساس این اطلاعیه هرگونه تغییر در کاهش و یا افزایش ساعات محدودیت با کسب مجوز از پلیس راه ناجا انجام می‌شود و رانندگان وسایل نقلیه ای که در طول مسیر محدودیت در حرکتند، موظفند به نحوی برنامه ریزی و تردد کنند، که قبل از ساعت اجرای محدودیت از جاده عبور کنند، در غیر این صورت از حرکت آنان جلوگیری می شود.

در صورت نیاز به اعمال محدودیتهای پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان‌ها، فرماندهان قرارگاه‌های پلیس راه به صورت مقطعی و موضعی تصمیمات مقتضی را اتخاذ می کنند.

رانندگان وسایل نقلیه باربری و حامل مواد سوختنی و فاسد شدنی زمانی که فاقد بار باشند در محورهایی که محدودیت رفت و آمد کامیون و کامیونت و تریلر اعمال می شود، مجاز به تردد نخواهند بود.

ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌های استان‌ها مراتب ممنوعیت و محدودیت‌های یادشده را به شرکتها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ کنند.

ادارات کل راه و ترابری استانها نسبت به نصب علایم ثابت و متغیر اطلاع رسانی مربوط به محدودیتهای یادشده در مبادی ورودی راه‌ها اقدام کنند.

در محورهایی که ممنوعیت آمد و شد وسایل نقلیه باربری صورت می‌گیرد، در صورت فراهم بودن شرایط وجود ترافیک سبک با تشخیص فرمانده پاسگاه پلیس راه و انجام هماهنگی با فرمانده پلیس راه استان مربوطه نسبت به تخلیه وسایل یاد شده از ساعت 24 تا 6 صبح اقدام کنند.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا آماده پاسخگویی با شماره تلفن های 88255555 به منظور اعلام وضعیت راههای کشور و امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

کد خبر 1094102

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha