توجه روزافزون شهروندان امریکایی به اخبار آنلاین

یک مؤسسه تحقیقاتی در تازه‌ترین گزارش خود نشان داد که شهروندان امریکایی برای کسب اخبار، استفاده از وب را به روزنامه‌های کاغذی ترجیح می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه تحقیقاتی Pew در گزارشی با عنوان "وضعیت رسانه‌های خبری" نشان داد در امریکا دو رویداد مهم در سال 2010 در عرصه وب رخ داه است.

نتایج این گزارش حاکی از آن است که در این کشور درج آگهی در روی وب از میزان آگهی هایی که در همان مقوله در روزنامه های کاغذی منتشر شده اند و همچنین تعداد افرادی که از طریق وب کسب خبر می کنند از تعداد خوانندگان روزنامه‌های سنتی بیشتر شده است.

برپایه این اطلاعات، 46 درصد از امریکاییهای مصاحبه شده اظهار داشته اند که در سال 2010 حداقل سه بار در هفته اخبار آنلاین را خوانده اند درحالی که 40 درصد از مصاحبه شوندگان از طریق روزنامه ها کسب خبر می کردند.

علت این پدیده دو مسئله است: اول اینکه هر روز روشهای اتصال به اینترنت آسانتر می‌شود و دوم اخبار اینترنت نسبت به روزنامه های کاغذی رایگان هستند. همین مسئله موجب شده است که میلیونها نفر عادت روزنامه خواندن خود را تغییر بدهند.

در این خصوص "تام روزنسیل"، مدیر این پروژه اظهار داشت: "وبگردی درحال شتاب است. سرعت توسعه تبلتها و گسترش تلفنهای همراه هوشمند به رشد این پدیده کمک کرده است."

همچنین در سال 2010 حجم درج آگهی در روزنامه‌های امریکایی 6 درصد کاهش داشته‌اند.

این درحالی است که اطلاعات موسسه eMarketer نشان می‌دهد که در همین دوره ارزش آگهی های آنلاین به 25.8 میلیارد دلار در سال 2010 رسید.

باوجود این، تمام این مبلغ به جیب آگهی سازان نمی رود به طوریکه 46 درصد از آن صرف "جستجوی آگهی" یعنی آگهی های متصل به جستجوهای آنلاین، به ویژه بر روی گوگل می شود.
 

براساس گزارش "پی. سی. مگزین"، گسترش ابزارهای جدید متصل به اینترنت از جمله تبلتها موجب شده است که کاربران بیشتر از اطلاعات آنلاین استفاده کنند.

برپایه این تحقیق 47 درصد از امریکاییها از طریق تلفنهای همراه هوشمند و تبلت اخبار را می خوانند اما تنها 10 درصد از این کاربران نرم افزارهای اخبار پولی را بر روی دستگاه خود نصب می کنند.

وضعیت اخبار آنلاین
 
دیجیتال- 41 درصد از امریکاییها معتقدند اینترنت جایی است که آنها می توانند بیشترین اخبار را درباره مسائل داخلی و بین‌المللی بخوانند. در سال 2009 این رقم برابر با 17 درصد بود.
 
اخبار شبکه- در سال 2010 تعداد بینندگان اخبار تلویزیونی 3.4 درصد نسبت به سال 2009 کاهش یافت.
 
روزنامه ها- تیراژ روزنامه ها نیز در سال 2010 با کاهش روبه رو بود. به طوریکه تیراژ روزنامه‌هایی که در روزهای عادی هفته منتشر می شوند 5 درصد و روزنامه هایی که روزهای یکشنبه عرضه می شوند 4.5 سال به سال کاهش می یابد.
مجلات- تیراژ 6 مجله خبری 8.9 درصد در سال 2010 کاهش داشته است.
 
اخبار رادیو- در میان تمام رسانه های سنتی، اخبار رادیویی بیشترین ثبات را به ثبت رسانده اند. به طوریکه برپایه گزارش Arbitron در سال گذشته همچنان 93 درصد از امریکاییها چند بار در هفته به اخبار رادیو گوش داده اند.
 
حقایق شگفت انگیز رسانه‌های خبری از دیدگاه مالی
 
دیجیتال- برای اولین بار در سال 2010 گردش مالی تبلیغات آنلاین بیش از درآمد آگهی های روزنامه های کاغذی شد و 13.9 درصد رشد به ثبت رساند.
 
اخبار تلویزیونهای محلی- در میان رسانه های سنتی، تلویزیونهای محلی توانستند یک سال مالی قابل قبول را پشت سر بگذارند. به طوریکه به خاطر افزایش 77 درصدی آگهی های خودرو و رکورد 2.2 میلیارد دلاری آگهی های سیاسی مربوط به انتخابات میان دوره ای درآمد آنها در سال گذشته  17 درصد رشد داشت.
کد خبر 1275425

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha