اعتبارات تملک اراضی سال 90 شهرداری قزوین 15 درصد افزایش یافت

قزوین - خبرگزاری مهر: مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: افزایش 15 درصدی تحقق بودجه برای تملک اراضی در سال 90 نسبت به سال گذشته اجرای طرح های عمرانی را تسریع می کند.

ناصر گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: تحقق بودجه تملک اراضی برای پیشبرد اجرای طرح‌های عمرانی در سال جاری نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

گنجی با بیان اینکه در سال جاری 65 میلیارد ریال اعتبار برای تملک اراضی در منطقه سه شهرداری قزوین پیش بینی شده است افزود: از اعتبار پیش بینی شده در سال جاری تاکنون60 درصد تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به تملک اراضی واقع در محدوده اجرای طرح های مصوب بیان کرد: برای پیشبرد اجرای پروژه پارک کوهستان باراجین با تملک هزارهکتاری از سال گذشته کار تملک اراضی آغاز شده است که با توجه به تحقق بودجه هر ساله بخشی از این اراضی تملک می شود که تاکنون 50 درصد از کار تملک به اتمام رسیده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین به پروژه بازگشایی بلوار شرق ملاصدرا اشاره و تصریح کرد: تملک اراضی برای اجرای این طرح در حال انجام است و با توجه به گستردگی اجرای طرح هر ساله بودجه‌ای برای تملک اراضی اختصاص می ‌یابد که تا سال های آینده تملک این اراضی به اتمام می ‌رسد.

این مسئول با تشریح  نحوه تملک اراضی پونک برای احداث بلوار شرقی و غربی گفت: مشکل معارضین این طرح در بلوار شرقی و غربی برطرف شده و در مرحله آماده سازی است.

گنجی در رابطه با تملک اراضی برای احداث بلوار ایران از شمال به جنوب در پونک افزود: تملک اراضی برای پیشبرد اجرای این طرح به طور جدی در حال پیگیری است و تا پایان سال با توجه به تخصص بودجه این مسیر بازگشایی خواهد شد.

وی در خصوص تملک اراضی واقع در محدوده اجرای پروژه زیرگذر مطهری به سمت نوروزیان گفت: در سال آینده در صورت تحقق بودجه مشکل معارضان برای بازگشایی این محور حل خواهد شد.

مدیر منطقه سه شهرداری قزوین به اجرای پل رمپ و لوپ امام علی (ع) اشاره و بیان کرد: با همکاری شهروندان و تحقق بودجه در سال آینده مشکل معارضان قسمت لوپ در سال آینده حل خواهد شد تا اجرای پروژه با مشکل مواجه نشود.

این مسئول تورم و توازن قیمت‌ها بعد از توافق با صاحب ملک یا زمین برای تملک را از عمده ترین مشکلات تملک اراضی عنوان کرد و اظهارداشت: عدم همکاری به موقع برخی از شهروندان باعث می شود تملک اراضی به تاخیر بیفتد و اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر که برای رفاه حال شهروندان طراحی شده با تاخیر و کندی مواجه شود.

گنجی با تاکید بر همکاری دو جانبه مدیریت شهری و شهروندان برای تملک اراضی گفت: همکاری متقابل باعث خواهد شد شهرداری قزوین علاوه بر جلب رضایت شهروندان در پیشبرد اهداف خود سریع تر حرکت کند.

کد خبر 1562592

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha