برگزاری آزمون استخدامی مقطع افسری و درجه داری

قم - خبرگزاری مهر: برگزاری آزمون استخدامی مقطع افسری و درجه داری، امتناع ماموران پلیس از دریافت رشوه و تأکید بر سعه صدر و صبر به عنوان مهمترین ابزار کار نیروی انتظامی از عناوین اخبار انتظامی قم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس مدیریت گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به برگزای آزمون استخدامی در مقطع افسری و درجه داری اظهار داشت: در این آزمون بیش از ۱۷۰ هزار نفر شرکت کرده‌اند که حدود یک سوم شرکت کنندگان پس از کسب نمره قبولی به مرحله گزینش تخصصی راه پیدا می‌کنند.

سرگرد داوری افزود: مرحله گزینش تخصصی شامل تست جسمانی، آزمون تست پزشکی و مصاحبه حضوری است که شرکت کنندگان پس از کسب امتیاز لازم در این آزمون به مراکز آموزشی ناجا جهت فراگیری آموزش‌های مقدماتی اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: ‌مرحله دوم آزمون استخدامی مدیریت گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان قم در اواخر نیمه اول سال ۹۱ انجام می‌شود، لذا علاقمندان و جوانان استان قم می‌توانند جهت ثبت نام در مقاطع افسری و درجه داری به هسته گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان قم واقع در خیابان ساحلی طبقه فوقانی کلانتری ۱۲ مراجعه کنند.

امتناع ماموران پلیس از دریافت رشوه

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: ‌در سه ماهه چهارم سال گذشته تعداد ۲۰ نفر از کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم از دریافت رشوه امتناع کردند.

سرهنگ فاضل گفت: از مجموع این ۲۰ نفر تعداد ۱۶ نفر نیروی کادر و چهار نفر باقی مانده پرسنل وظیفه بودند.

سعه صدر و صبر مهم‌ترین ابزار کار نیروی انتظامی است

فرمانده انتظامی استان قم با حضور در جمع فراگیران دوره بصیرت ویژه روسای کلانتری و پاسگاه‌های سراسر کشور که در قم در حال برگزاری است گفت: کارکنان نیروی انتظامی باید مردم دار باشند، زیرا بالا‌ترین سرمایه نیروی انتظامی جلب اعتماد مردم است و مردم ولی نعمتان ما هستند.

سردار مهدی توکلی ادامه داد: روسای کلانتری و پاسگاه‌ها باید از فرصت‌هایی که در حوزه استحفاظی خود دارند حداکثر استفاده را بکنند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی ارتباط و تعامل نزدیک با بسیج را نیز دستور کار خود قرار دهند افزود: اخلاص و احساس مسئولیت در بسیجیان کاملا قابل احساس است و می‌توانند از فرصت بسیج نیز در تامین امنیت مطلوب حوزه خود استفاده کنند و سعی کنند همیشه در انجام وظیفه تکلیف مدار باشند و تکلیف خود را به نحو احسن انجام دهند.

سردار توکلی‏‌، روسای کلانتری و پاسگاه‌ها را به داشتن برنامه در طول سال توصیه کرد و گفت: ‌در کارتان بدون برنامه نباشید و از وضع موجود به نحو مطلوب برنامه ریزی کنید زیرا مدیرانی که بدون برنامه ریزی و به صورت روزمره کار کردند ضرر کردند.

وی در پایان گفت: سعه صدر و صبر مهم‌ترین ابزار کار در نیروی انتظامی است به ویژه در مسائل اجتماعی که سعه صدر و صبر نمود بیشتری پیدا می‌کند.

کد خبر 1600375

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =