اختصاص440  كلاس درس براي اسكان مهمانان نوروزي در گناوه

گناوه – خبرگزاري مهر: رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: 440 كلاس درس براي اسكان مهمانان نوروزي در مدارس شهرستان گناوه اختصاص يافته است.

خدانظر رئوفي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تمهيدات صورت گرفته توسط اين اداره در خصوص اسكان مسافران نوروزي اظهار داشت: وظيفه داريم تا آنجا كه در توان ماست، در خدمت خانواده معظم شاهد و ايثارگران، فرهنگيان ارجمند و مهمانان بزرگوار نوروزي باشيم.

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: ما در 42 مدرسه به استعداد 440 كلاس درس، در سطح شهرستان گناوه آمادگي اسكان مهمانان نوروزي را داريم و براي اين مهم حتي كلاس‌هايي كه هوشمندسازي شده بودند، هم تخليه و براي اسكان مسافران آماده ساخته‌ايم.

رئوفي ادامه داد: براي اينكه از كل ظرفيت مدارس در بحث اسكان مسافران نوروزي استفاده شود، اين كلاس‌ها نيز در خدمت طرح اسكان مسافران قرار گرفت.

وي در پاسخ به پرسشي مبني بر تدبير اتخاذ شده براي كاهش آسيب‌هاي احتمالي به فضاهاي آموزشي در تعطيلات عيد اظهار داشت: ما از آنجا كه موظف به اجراي ابلاغيه‌ها هستيم، بايد مدارس را براي اسكان آماده سازي كنيم.

آسيب‌هاي فيزيكي به فضاهاي آموزشي

رئوفي بيان داشت: اما مي دانيم كه هم با آسيب‌هاي فيزيكي به فضاهاي آموزشي و هم آسيب هاي فرهنگي مواجه هستيم و با اين وجود ما بايد وظيفه خود را در زمينه اسكان مهمانان نوروزي انجام دهيم.

وي خاطر نشان ساخت: در اين زمينه تمهيداتي از نظر اينكه بازرسين مختلفي در صنوف مختلف در همين آموزش و پرورش از بهداشت، مشاوره بازرسين و حراست‌ها، از خود مديران و نيروي انتظامي به كار گرفته شده كه آسيب‌هاي احتمالي به حداقل برسد.

رئوفي اضافه كرد: ما به مهمانان نوروزي شهر گناوه با اين حجم گردشگر پذيري فراتر از ظرفيت خود خدمت رساني كنيم كه اين امر آسيب‌هايي هم به همراه دارد.

وي اظهار داشت: مبلغ ناچيزي كه از مسافران نوروزي اسكان يافته در مدارس اخذ مي شود، براي جبران همين خسارت‌هاي فيزيكي است كه احتمال فراوان دارد در ايام تعطيلات نوروز به فضاهاي آموزشي وارد شود.

رئوفي تصريح كرد: مدارس برخي از روستاهايي كه نزديك به مركز شهرستان هستند، در زمان اوج مراجعات مسافران به ويژه در روزهاي دوم تا ششم فروردين براي اسكان مسافران اختصاص مي‌يابند كه از اينها مي‌توان به روستاهاي مال قائد، محمد صالحي، چاهبردي و عباسي اشاره داشت.

لزوم حضور گسترده‌تر بخش خصوصی در بخش گردشگری گناوه

وي بيان داشت: انتظار داريم با توجه به اطلاع مسئولان اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از اینکه شهر گناوه يك شهر عادي نيست و به ويژه در ايام نوروز مورد توجه و اقبال هموطنان است، بنابراين بايد سرمايه گذاري كند و از بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در گناوه حمايت و خودش نيز آورده اي داشته باشد.

رئوفي تاكيد كرد: ميراث فرهنگي بايد نهادهايي را كه واقعا ايثارگرانه در ايام تعطيلات نوروز مشغول خدمت به هموطنان هستند، حمايت كند و تمام مجموعه آموزش و پرورش گناوه در نوروز 92 در خدمت مهمانان نوروزي هستند تا سفري خوش و بدون هرگونه حادثه اي را محل هاي اسكان ما در ادارات داشته باشند.

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان گناوه در پايان گفت: با توجه به سابقه بارندگي در سال‌هاي گذشته در ايام تعطيلات نوروز، تمام سالن هاي ورزشي، نمازخانه هاي مدارس، سالن هاي ورزشي اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه ، حسينيه ها و حتي مصلاي نماز جمعه گناوه با همكاري امام جمعه گناوه در اختيار مهمانان نوروزي در شرايط بحراني مثل بارندگي قرار خواهد گرفت.

کد خبر 2016804

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha