منشور انتخاباتی عارف با محوریت اخلاق انتخاباتی منتشر شد

ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف با تاکید بر لزوم محوریت قرار دادن اصول اخلاقی در مبارزات انتخاباتی، منشوری را تحت عنوان منشور اخلاق انتخاباتی منتشر کرد.

 به گزارش خبرگزاری مهر ستاد انتخاباتی محمد رضا عارف منشور انتخاباتی در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تهیه و تدوین کرده است.

در ابتدای این منشور آمده است: من، محمدرضا عارف به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، به همراه همکاران ستاد انتخاباتی‌ام، پیمان می‌بندیم که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری به رعایت و نگاهبانی از اصول اخلاقی زیر پایبند باشیم. ما پایبندی به این اصول را یک پیروزی، فارغ از نتیجه انتخابات برای خود و ملت بزرگ ایران می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تجربه و گفتمانی بر مبنای اخلاق، صداقت و عقلانیت را در انتخابات ترویج دهیم.

متن کامل این منشور بدین شرح است:

1.هدفمان اصلاح‌طلبانه است؛ یعنی می‌خواهیم دولتی مستقر شود که ماموریتش "اصلاح مستمر" امور کشور در راستای "پیشرفت و توسعه پایدار" باشد. روش‌هایمان نیز اصلاح‌طلبانه است؛ یعنی اقدامات و تصمیمات ما منجر به ایجاد گسست در سرمایه‌های اجتماعی، ساختاری و مدیریتی کشور نخواهد شد.

2. رفتار در چارچوب قانون، گفتار بر مدار صداقت، تصمیم بر مبنای عقلانیت، سرلوحه تمام تصمیمات و اقدامات ما خواهد بود.

3. میزان رای ملت است. برای محافظت از آرای مردم از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد و در پایان به انتخاب مردم با تمام وجود احترام خواهیم گذاشت.

4.منافع و امنیت ملی، ثبات کشور و آرامش مردم برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، آن را فدای منافع کوتاه‌مدت سیاسی خود و سایرین نخواهیم کرد.

5. مرز بین نقد منصفانه و توهین و تخریب را رعایت می‌کنیم. منافع سیاسی خود را بر آبرو و حیثیت افراد ترجیح نخواهیم داد، به هیچ وجه نسبت به تخریب شخصیت دیگران اقدام نخواهیم کرد.

6. تلاش ما شفافیت و صداقت با مردم است، از فریب افکار عمومی برای افزایش آراء خودمان پرهیز و از تجملات و تبلیغات پرهزینه دوری خواهیم کرد.

7. برنامه‌های ما واقع‌بینانه خواهد بود. از وعده‌ها و شعارهای سطحی، عوام‌فریبانه و دست نیافتنی پرهیز خواهیم کرد.

8. در نقد گذشته انصاف را رعایت خواهیم کرد، در کنار نقاط ضعف به نکات مثبت نیز اشاره خواهیم داشت. به اختلافات برای کسب رای دامن نخواهیم زد، تلاش خواهیم کرد خود را از طریق برنامه‌ها و توانایی‌ها اثبات کنیم نه نفی دیگران.

9. به حرمت استفاده از بیت‌المال در راستای منافع شخصی اعتقاد داریم، در فعالیت انتخاباتی از امکانات دولتی و عمومی به هیچ وجه استفاده نخواهیم کرد.

10.  آمده‌ایم تا با اخلاق، عقلانیت و شایسته‌سالاری، معیشت و منزلتی در شان ایرانیان رقم بزنیم. هر امری که رفاه و آبروی مردم را در کوتاه یا بلندمدت به خطر بیاندازد و خلاف اخلاق و عقلانیت باشد، از گفتار و کردار ما دور خواهد بود.

 

کد خبر 2032762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =