ارایه سرفصل‌های جدید رشته‌های روانشناسی و علوم‌سیاسی از مهر 92

مدیر کل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: از مهر سال 92 سرفصل های جدید روانشناسی و علوم سیاسی جایگزین سرفصل های قبلی می شود.

دکتر سعید قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در سال 91 حدود 104 برنامه در شورای برنامه ریزی به تصویب رسید که از این 104 برنامه 76 برنامه جدید و  28 برنامه بازنگری شده بود.

وی ادامه داد: از این 76 برنامه جدید، 12 برنامه به کارشناسی پیوسته، 43 برنامه به کارشناسی ارشد پیویسته و 21 برنامه به دکتری تخصص اختصاص داشت.

مدیر کل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: از 28 برنامه بازنگری شده 6 برنامه مختص کارشناسی، 17 برنامه مختص کارشناسی ارشد و 5 برنامه مختص دوره دکتری بود.

وی ادامه داد: همه برنامه‌های مذکور 28 اسفند 91 به دانشگاه‌ها ابلاغ شد بنابراین دانشگاه‌ها می توانند رشته هایی برای برنامه های جدید دانشگاهها درخواست کنند و رشته هایی راه اندازی کنند.

قدیمی افزود: 28 برنامه بازنگری شده هم جایگزین برنامه قدیمی در دانشگاه می شود و برنامه های قدیم از مهر 92 منسوخ و برنامه های جدید بازنگری شده جدید جایگزین آن می شود.

وی تصریح کرد: رشته های روانشناسی و علوم سیاسی جزء برنامه های بازنگری شده شورای تحول علوم انسانی است که از مهر 92 سرفصل های جدید روانشناسی و علوم سیاسی جایگزین سرفصل های قدیمی خواهد شد.

کد خبر 2039932

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =