اشتغال ارزان قیمت زنان موجب بیکاری مردان جوان شده است

اراک - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی گفت: اشتغال ارزان قیمت زنان و دختران جوان در بازار کار موجب بیکاری مردان جوان شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم نصراللهی ظهر پنج شنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی، بیکاری پسران جوان را یکی از دلالیل افزایش سن ازدواج در جامعه برشمرد و افزود: متاسفانه ورود نابجای دختران و زنان در گروه های شغلی متعدد باعث شده تا جایی برای اشتغال پسران جوان باقی نماند.

وی ادامه داد: وقتی زنان و دختران با دستمزد کمتر یک کار را انجام می دهند دیگر کارفرما رغبتی برای بکارگیری مردان جوان با دستمزد بالاتر برای آن کار ندارد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با تاکید بر ضرورت ریشه یابی مشکل بیکاری در جامعه گفت:  بیکاری پسران جوان مانع از تشکیل زندگی آنها و به دنبال آن افزایش سن دختران مجرد می گردد.

جلب مشارکت سیاسی جوانان در سال حماسه سیاسی یک ضروریست

نصراللهی در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر وروستا گفت: جلب مشارکت سیاسی جوانان در این ایام امری ضروری در راستای تحقق اهداف سال حماسه سیاسی است.

وی با بیان این که دشمن در تلاش است با فرافکنی و اخبار کذب چهره ای نا درست از انتخابات ایران در دنیا به تصویر بکشاند افزود: تمامی دستگاه های اجرایی استان باید با بسترسازی مناسب برای جلب مشارکت مردم بالاخص نسل جوان از عزت ملی در انتخابات آتی دفاع کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی اعتبارزدایی نهادهای مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را یکی از اهداف شوم دشمنان در این دوره از انتخابات ایران برشمرد و گفت: این نقشه شوم تنها با حرکت های ویژه فرهنگی جلوگیری می شود.

مدیرکل ورزش و امور جوانان استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش روی حوزه جوانان استان مرکزی گفت: پیشبرد اهداف این حوزه با وجود مشکلات و کاستی های موجود کاری بس مشکل است.

کمبود نیروی انسانی در مرکز استان و نبود نیروی انسانی برای پیگیری امور جوانان

سعید ملکی یادآور شد: کمبود نیروی انسانی در مرکز استان و نبود نیروی انسانی برای پیگیری امور جوانان در شهرستان ها از جمله مشکلات پیش روی این حوزه است.

وی ادامه داد: عدم ثبات استقلال فضای فیزیکی از دیگر مشکلات حوزه جوانان استان مرکزی است که موجب بلاتکلیفی مسئولین این حوزه شده است.

سرپرست امور جوانان استان مرکزی نیز در سخنانی با بیان این که 31 درصد جمعیت استان مرکزی را جوانان تشکیل می دهند گفت: از این مجموع 51 درصد را جوانان مرد و 49 درصد را جوانان زن تشکیل می دهند.

کد خبر 2066551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =